techukraine.net Linux Як встановити робоче середовище UKUI на Linux

Як встановити робоче середовище UKUI на Linux

Categories:

UKUI є основним середовищем робочого столу для Ubuntu Kylin. Kylin — це розробка Ubuntu для Китаю та китайського ринку. Метою цього середовища є створення ОС Linux, що дуже нагадує Microsoft Windows. У цьому посібнику ми розповімо, як налаштувати середовище робочого столу UKUI для Ubuntu Kylin для роботи на Ubuntu, Arch Linux та Debian. Цей підручник ідеально підходить для тих, хто не розмовляє китайською та не хоче використовувати Kylin, але подобається зовнішній вигляд середовища робочого столу та хоче ним користуватися.

Примітка: перш ніж спробувати встановити робочий стіл UKUI, пам’ятайте, що існують певні вимоги до його використання. Щоб використовувати UKUI на вашому ПК з Linux, вам потрібно мати Ubuntu 18.04, Debian Buster (тестування) або останню версію Arch Linux.

Інструкції для Ubuntu

Починаючи з Ubuntu 18.04, UKUI та інші ресурси Kylin доступні через основні джерела програмного забезпечення. Наявність UKUI тут є полегшенням, тому що користувачам Ubuntu раніше потрібно було взаємодіяти зі стороннім PPA, щоб отримати його.

Щоб інсталювати середовище робочого столу UKUI на ПК Ubuntu Linux, запустіть вікно терміналу. У вікні терміналу запустіть команду оновлення та перевірте наявність оновлень.

sudo apt update

Після оновлення Ubuntu настав час встановити всі останні оновлення програмного забезпечення. Не пропускайте цю частину! UKUI найкраще працюватиме з сучасною версією Ubuntu! У терміналі запустіть команду оновлення.

sudo apt upgrade -y

Нарешті, встановіть середовище робочого столу UKUI в Ubuntu 18.04.

sudo apt install ukui-control-center ukui-desktop-environment ukui-desktop-environment-core ukui-desktop-environment-extras ukui-indicators ukui-media ukui-media-common ukui-menu ukui-menus ukui-panel ukui-panel-common ukui-power-manager ukui-power-manager-common ukui-screensaver ukui-screensaver-common ukui-session-manager ukui-settings-daemon ukui-settings-daemon-common ukui-settings-daemon-dev ukui-window-switch -y

Інструкції Debian

UKUI працює на Debian Linux, тому, якщо ви шанувальник Debian і зацікавлені в спробі витонченого середовища робочого столу, схожого на Windows, у Ubuntu Kylin, вам пощастило. Однак ви повинні знати, що використовувати UKUI на Debian; ви повинні запустити Debian Testing, оскільки його ще немає у гілці Stable.

  Як встановити SpeedCrunch на Linux

Примітка: оскільки UKUI наразі доступний лише для цілей тестування в Debian, не пробуйте його, якщо ви не є досвідченим користувачем Debian. Якщо вам потрібен UKUI, спробуйте використовувати Ubuntu.

Перш ніж інсталювати UKUI, ви повинні перенести наявну інсталяцію Debian у гілку «Тестування». На момент написання цього посібника тестування Debian є Buster. Щоб дізнатися, як перенести поточний випуск Debian Linux на Buster, дотримуйтесь нашого підручника тут. Після завершення виконайте наведені нижче дії, щоб отримати UKUI.

Крок 1. Перевірте наявність оновлень у Debian за допомогою команди apt-get update.

sudo apt-get update

Крок 2. Установіть усі оновлення, що очікують на розгляд, за допомогою інструмента оновлення.

sudo apt-get upgrade -y

Крок 3: Встановіть усі необхідні пакети UKUI.

sudo apt-get install ukui* libukui* ukwm

Інструкції для Arch Linux

Arch Linux має доступне середовище робочого столу UKUI завдяки Arch Linux AUR. Щоб встановити його, відкрийте вікно терміналу та виконайте наведені нижче дії.

  Як розмістити свою власну систему RSS на Linux за допомогою Tiny Tiny RSS

Крок 1. Неможливо встановити пакунки AUR без Git і пакетів Base-devel. У терміналі скористайтеся менеджером Pacman і встановіть їх.

sudo pacman -S git base-devel

Крок 2: Використовуючи інструмент Git, зробіть клон git останнього знімка UKUI AUR.

git clone git clone https://aur.archlinux.org/ukui-desktop.git

Крок 3: За допомогою команди CD перемістіть ваш термінальний сеанс з домашньої папки в новий каталог ukui-desktop.

cd ukui-desktop

Крок 4: Створіть інсталяційний пакет UKUI Desktop для Arch Linux за допомогою команди makepkg. Майте на увазі, що під час створення цього програмного забезпечення залежності іноді не встановлюються. Якщо це станеться з вами під час процесу складання пакета, вам потрібно буде задовольнити залежності вручну.

  Як грати в God of War на Linux

Усі залежності для UKUI розташовані в нижній частині його офіційної сторінки AUR.

makepkg -si

Установіть UKUI Desktop з джерела

Вихідний код середовища UKUI Desktop доступний для тих, хто хоче використовувати його на менш підтримуваному середовищі робочого столу. Щоб він працював, встановіть Git і перенесіть дані на свій ПК з Linux.

git clone https://github.com/ukui/ukui-desktop

За допомогою коду на комп’ютері з Linux помістіть компакт-диск у папку ukui-desktop.

cd ukui-desktop

Запустіть скрипт autogen.sh. Виконання цього скрипту згенерує необхідні файли збірки, перевірить та переконається, що всі залежності встановлені тощо.

./autogen.sh

Якщо сценарій autogen.sh запущено успішно; будівництво можна розпочинати. У терміналі почніть компіляцію середовища робочого столу UKUI за допомогою команди make.
Примітка: створення всього середовища робочого столу вимагає часу. Наберіться терпіння і не закривайте вікно терміналу.

make

Коли компілятор коду закінчить створення UKUI, його можна буде безпечно встановити на вашому ПК з Linux. У терміналі скористайтеся командою make install (з привілеями sudo), встановіть її на свій ПК з Linux.

sudo make install