Як встановити редактор Zettlr Markdown на Linux

Zettlr — це фантастичний редактор розмітки для Linux, Mac і Windows. Він має багато дійсно корисних функцій, таких як підтримка YAML, цитування, підтримка LaTeX тощо. У цьому посібнику ми розглянемо, як налаштувати Zettlr на Linux.

Інструкції з встановлення Ubuntu

Редактор розмітки Zettlr працює в Ubuntu просто чудово, однак він не входить до офіційних сховищ програмного забезпечення Ubuntu. Натомість, якщо ви хочете використовувати програму у своїй системі Ubuntu, вам доведеться завантажити офіційний пакет DEB та встановити його вручну.

Щоб отримати останній пакет Zettlr DEB, перейдіть на офіційну сторінку завантаження. Перейшовши на офіційну сторінку завантаження Zettlr, знайдіть логотип Debian і клацніть на ньому мишею. Якщо ви натиснете цю кнопку, пакет DEB завантажиться на ваш комп’ютер.

Завантаживши останній пакет Zettlr DEB на свій комп’ютер, скористайтеся командою CD та перейдіть до каталогу «Завантаження».

cd ~/Downloads

Потрапивши в каталог «Завантаження», можна розпочати встановлення пакету DEB. Використовуючи команду apt install нижче, встановіть Zettlr.

sudo apt install ./Zettlr-*.deb

Інструкції з встановлення Debian

Zettlr підтримує Debian через пакет DEB, тому ви зможете легко запустити програму на вашому комп’ютері. Щоб почати встановлення, перейдіть до Веб-сайт для завантаження Zettlr.

  Як слухати радіо Pandora на Linux

Перебуваючи на офіційному веб-сайті, знайдіть логотип «Debian» і клацніть на ньому мишею. Коли ви натиснете цю кнопку, пакет Zettlr DEB завантажиться на ваш комп’ютер. Звідси скористайтеся командою CD та перейдіть до папки «Завантаження».

cd ~/Downloads

Після входу в папку «Завантаження» скористайтеся командою dpkg -i, щоб інсталювати пакет Zettlr DEB на ваш ПК Debian.

sudo dpkg -i Zettlr-*.deb

Тепер, коли пакет Zettlr DEB встановлено, вам потрібно буде виправити будь-які проблеми залежностей, які виникли під час процесу встановлення. Ви можете виправити залежності за допомогою apt-get install -f.

sudo apt-get install -f

Інструкції з встановлення Arch Linux

Додаток Zettlr доступний для Arch Linux в AUR. Щоб розпочати процес встановлення, скористайтеся командою pacman і встановіть пакети «git» і «base-devel».

sudo pacman -S git base-devel

Тепер, коли два пакети встановлено, вам потрібно налаштувати помічник Trizen AUR. Ця програма значно полегшує встановлення програми Zettlr на вашому комп’ютері. Щоб програма Trizen працювала, введіть наведені нижче команди.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git
cd trizen/
makepkg -sri

Нарешті, після налаштування помічника Trizen AUR скористайтеся командою trizen -S, щоб встановити останню версію Zettlr на свій комп’ютер.

trizen -S zettlr

Інструкція з встановлення Fedora

Zettlr підтримує Fedora Linux через завантажуваний файл пакету RPM. Якщо ви користуєтеся Fedora і хочете встановити програму у свою систему, почніть з того, що перейдіть до офіційної сторінку завантаження. Опинившись там, виберіть логотип Fedora, щоб завантажити файл пакету RPM.

  Як використовувати Pipes в Linux

Після завантаження останнього файлу пакету Zettlr RPM на комп’ютер можна розпочати встановлення. За допомогою команди CD перемістіть термінал у папку «Завантаження». Потім встановіть Zettlr за допомогою наведеної нижче команди встановлення dnf.

cd ~/Downloads

sudo dnf install Zettlr-*-x86_64.rpm

Інструкції зі встановлення OpenSUSE

Zettlr працює на OpenSUSE через завантажуваний файл пакету RPM. Якщо ви використовуєте Suse і вам потрібно запустити програму, виконайте наведені нижче дії. Спочатку, перейдіть на офіційну сторінку завантаження Zettlr. Опинившись на сторінці, клацніть логотип Fedora, щоб завантажити файл.

Після завершення завантаження файлу пакету Fedora RPM можна розпочати встановлення. За допомогою команди CD перейдіть до папки «Завантаження». Потім скористайтеся командою zypper install, щоб встановити пакет Zettlr RPM.

cd ~/Downloads

sudo zypper install Zettlr-*-x86_64.rpm

Інструкції зі встановлення AppImage

Zettlr має випуск AppImage. Отже, якщо ви хочете використовувати програму у своїй системі Linux, але не використовуєте Ubuntu, Debian, Arch Linux або інші ОС Linux, які розглядаються в цьому посібнику, ви все одно зможете.

  Як встановити Opera на Linux

Щоб почати встановлення, перейдіть до офіційна сторінка завантаження Zettlr. На сторінці знайдіть піктограму AppImage та завантажте останню 64-розрядну версію на свій комп’ютер.

Коли файл AppImage буде завантажено, скористайтеся командою makedir, щоб створити папку з назвою «AppImages». У цій папці буде зберігатися файл Zettlr AppImage.

mkdir -p ~/AppImages/

Після створення нової папки скористайтеся командою mv і помістіть Zettlr AppImage в папку.

mv Zettlr-*-x86_64.AppImage ~/AppImages/

За допомогою команди cd перейдіть до папки «AppImages».

cd ~/AppImages/

Оновіть дозволи файлу AppImage за допомогою chmod.

sudo chmod +x Zettlr-*-x86_64.AppImage

Нарешті, запустіть програму за допомогою команди ./Zettlr-*-x86_64.AppImage.

./Zettlr-*-x86_64.AppImage