Як встановити процесор Intel або AMD на материнську плату

Categories:

Центральний процесор (CPU) — це мозок вашого комп’ютера та головний компонент у процесі створення ПК. Він відповідає за передачу інструкцій від програм і ОС, виконання завдань і повідомляє апаратним компонентам, що робити. Тепер ви, ймовірно, готові зібрати свій ПК і придбали центральний процесор, материнську плату, графічний процесор та інші компоненти, які входять у корпус. Однак перш ніж встановити будь-який компонент у корпус, нам спочатку потрібно встановити ЦП на нашу материнську плату, процес, який зазвичай відбувається ззовні. Тим не менш, процес встановлення ЦП досить простий. Однак потрібно бути обережним, щоб не пошкодити процесор. На щастя, для вас ми зібрали простий посібник із встановлення ЦП на вашу материнську плату.

Встановіть процесор на материнську плату: покроковий посібник (2023)

Ми детально розповіли про покроковий процес встановлення центрального процесора на материнську плату вашого ПК. У цьому посібнику ми також допоможемо вам правильно вирівняти центральний процесор у роз’ємі материнської плати, крок, який інакше заплутає, якщо ви не знаєте, на що звернути увагу, особливо як новачок. Тим не менш, почнемо з попередніх умов, а потім перейдемо до кроків встановлення.

Що потрібно пам’ятати перед встановленням процесора

Будьте обережні під час поводження з процесором

Ви повинні обережно поводитися з процесором під час збірки ПК. У цьому посібнику кожного разу, коли ми просимо вас виконати дію, яка передбачає підняття процесора, просто міцно візьміть його пальцями за кути. Ви повинні розташувати його всередині прозорої пластикової коробки процесора, поки ви розберетеся з різними нюансами його встановлення. Ніколи не торкайтеся задньої панелі процесора (контактів). Також будьте обережні з контактами на материнській платі та процесорі (якщо це AMD, процесор матиме контакти на задній стороні).

Зберіть усі необхідні інструменти

Хоча це може здатися очевидною передумовою, не забувайте організувати свій робочий простір із усіма різними інструментами, необхідними для встановлення ЦП. Це включає в себе посібник з материнської плати (для правильного вирівнювання ЦП), термопасту (яка вам знадобиться після встановлення ЦП) і кулер для процесора, щоб рухатися вперед у збірці ПК. Крім того, переконайтеся, що на вашому робочому місці немає електростатики, заземлившись. Рекомендується використовувати антистатичний браслет, щоб уникнути електростатичного пошкодження. Для цього посібника нам не знадобиться викрутка.

  Використовуйте iTunes Home Sharing, щоб передавати музику з робочого столу на свій iPhone

Вам потрібна хороша термопаста для збірки ПК? Ознайомтеся з нашим довідником для покупців щодо найкращих варіантів термопасти, доступних у 2023 році, тут.

Перевірте сумісність процесора з материнською платою

Вибір правильної материнської плати також є важливим кроком. Модель материнської плати, яку ви використовуєте, має вказати ваш ЦП як сумісну модель на веб-сайті. Наприклад, на скріншоті нижче на веб-сайті виробника буде вказано, яке покоління процесора та тип роз’єму підтримує материнська плата.

Іншим важливим фактором є якість VRM материнської плати. Хоча бюджетна материнська плата H610/A520 може фізично підтримувати висококласний процесор Ryzen 9 або Intel Core i9, це не обов’язково означає, що її модуль стабілізатора напруги може впоратися з таким навантаженням. Крім того, щоб сказати очевидне, вам слід уникати використання процесора високого класу з материнською платою низького класу.

Як встановити процесор на материнську плату

1. Як ми зазначали вище, будьте обережні, коли ви берете процесор у руки в цьому посібнику зі встановлення. Почніть із того, що покладіть материнську плату на коробку, що дає вам міцну основу для встановлення компонентів на материнській платі.

2. Після цього візьміть процесор і тримайте під рукою його пластикову коробку (на випадок, якщо вам знадобиться повернути його в безпечне місце). Наведіть мікросхему в повітрі на гніздо центрального процесора материнської плати. Ви повинні звернути увагу на символ стрілки (Δ), присутній як у нижньому лівому куті ЦП, так і поруч із роз’ємом материнської плати.

Після того, як ви вирівняли символи стрілок (як показано нижче), пам’ятайте, що це остаточна орієнтація для встановлення ЦП на материнську плату на наступному кроці. Вивчивши орієнтацію, помістіть процесор назад у його пластикову коробку та перейдіть до наступного кроку, де ми відкриємо область роз’єму процесора материнської плати.

Примітка. Не поспішайте розуміти, як ЦП повинен вставлятися, і за потреби безпечно покладіть його в коробку. Ви також можете звернутися до посібника до материнської плати, щоб отримати візуальну підказку про те, як ЦП має виглядати після встановлення.

3. Тепер знайдіть область роз’єму процесора на системній платі. Поруч з ним ви знайдете тримач. Сильно натисніть на нього та відтягніть його від гнізда. Потім кришка процесора, а також фіксатор повинні відкритися і піднятися до кінця. Якщо ви почуваєтеся незручно, зверніться до конкретних інструкцій у посібнику з материнської плати щодо того, як підняти тримач роз’єму процесора.

  • натисніть на тримач
  • витягніть тримач із гнізда
  • підніміть кришку гнізда ЦП
  13 платформ для створення бази знань і поширених запитань для вашого бізнесу

4. Потім візьміть ЦП і обережно опустіть його на гніздо материнської плати, пам’ятаючи про остаточну орієнтацію з другого кроку. Перш ніж виконувати цей крок, гніздо має бути відкритим, а тримач має бути піднятим. При правильній орієнтації центральний процесор повинен просто знаходитися всередині роз’єму, а контакти повинні бути на місці, а стрілки повинні бути вирівняні одна з одною.

Примітка. Для процесорів AMD AM4 контакти розташовані на стороні процесора. Коли ви поступово опускаєте процесор до гнізда, контакти повинні входити в гніздо. ЦП тепер має знаходитися всередині роз’єму, причому роз’єм материнської плати та ЦП вирівнюються за стрілками.

5. Тепер встановіть кришку ЦП, опустивши її так, як вона була раніше. Потім продовжуйте натискати на утримуючий важіль і вставте його в невелику канавку, у якій він спочивав спочатку. Під час опускання фіксатора ви можете почути деякі шуми, але якщо орієнтація правильна, нічого не зламається.

Після встановлення процесора кришка гнізда ЦП зніметься з материнської плати. Зберігайте його в безпеці, оскільки вам доведеться повернути його назад, якщо вашу материнську плату потребуватиме обслуговування відповідно до RMA.

  • натисніть і закрийте тримач
  • вставте тримач

6. Отже, ви успішно встановили процесор Intel або AMD на материнську плату. Тепер ви можете переходити до наступних кроків, щоб завершити збірку ПК. далі, нанесіть термопасту на процесор, потім встановіть повітряний або рідинний охолоджувач процесора, щоб завершити процес встановлення.

Часті запитання (FAQ)

Чи відрізняється процес встановлення ЦП для AMD і Intel?

Процес інсталяції процесорів AMD із роз’ємом AM4 (і старіших) особливо відрізняється від інших процесорів. Це тому, що контакти присутні на самому процесорі для тих поколінь. Для збірок Intel контакти процесора присутні на материнській платі. З випуском процесорів Ryzen 7000 на сокеті AM5 вони перейшли на процесори типу LGA, такі як Intel.

Що робити, якщо мій ЦП підтримується системною платою, але я не можу увійти в BIOS?

Спочатку переконайтеся, що проблема пов’язана з процесором. Якщо його немає, а процесор справді сумісний, вам просто потрібно оновити BIOS. Ви можете віднести свою материнську плату до постачальника та попросити їх оновити BIOS. Якщо це не варіант, вам потрібно буде зв’язатися з Intel або AMD, щоб отримати додаткові варіанти. Єдиний інший спосіб — самостійно оновити BIOS за допомогою старішого ЦП. Дізнайтеся, як увійти в BIOS на Windows 11 тут.

  Як перевірити, чи число є простим у Python

Моя материнська плата несумісна з моїм процесором. Що мені робити?

Ви повинні замінити або материнську плату, або ЦП на сумісні деталі під час створення ПК. Перш ніж замовляти запчастини, переконайтеся, що у них є вікно повернення на випадок виникнення проблем із сумісністю.

Чи можу я видалити існуючий процесор і замінити його? Чи потрібно мені щось змінювати в Windows?

Так, ви можете видалити наявний ЦП і дотримуйтесь наших покрокових інструкцій, щоб замінити процесор. Windows 10/11 автоматично адаптується до нових встановлених компонентів. Ви можете отримати невелику затримку завантаження, коли Windows каже «Отримання драйверів пристрою». Крім того, якщо ваша материнська плата не підтримує новий центральний процесор, вам може знадобитися оновлення BIOS.

Чи потрібно встановлювати програмне забезпечення для ЦП?

Ні. Ваш ЦП (за умови, що він сумісний) працюватиме з материнською платою та нормально завантажуватиме Windows. Материнська плата вже має базовий набір системних драйверів. Увесь процес адаптації Windows до нових компонентів, наприклад вашого ЦП, автоматизований.

Встановіть або оновіть процесор на материнській платі

Це все, що вам потрібно знати про встановлення ЦП на материнську плату. Якщо ви робите це вперше, ви, безсумнівно, будете нервувати через роботу з одним із найдорожчих компонентів у збірці вашого ПК, але немає потреби напружуватися. Хоча вам потрібно бути обережним, ви можете легко встановити процесор на материнську плату за допомогою цього покрокового посібника. Якщо у вас виникли сумніви щодо процесу встановлення, повідомте нам про це в коментарях нижче. Ми відразу вам допоможемо.