Як встановити програми Adobe Creative Cloud на Linux

Linux має багато чудового програмного забезпечення, як основного, так і з відкритим кодом. Хоча з роками в Linux все більше і більше програмного забезпечення, є один розробник програмного забезпечення, який залишається невловимим: Adobe. Протягом багатьох років користувачі Linux хотіли використовувати такі інструменти, як Adobe Premiere, Photoshop, Illustrator тощо. На жаль, компанія, яка стоїть за цим програмним забезпеченням, не зацікавлена ​​в перенесенні цього програмного забезпечення на Linux. Завдяки талановитому розробнику у спільноті Linux немає потреби переконувати Adobe переписати весь каталог програмного забезпечення для платформи Linux. Натомість за допомогою сценарію ви можете встановлювати програми Adobe Creative Cloud на Linux.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Сценарій працює з PlayOnLinux, Wine і використовує багато виправлень і налаштувань, щоб все запрацювало. Перш ніж інсталювати будь-яку програму Adobe Creative Cloud, вам потрібно встановити інструмент під назвою PlayOnLinux. Це інструмент з графічним інтерфейсом користувача, який працює з рівнем сумісності Wine Windows, щоб зробити можливим виконання коду Microsoft Windows на Linux. Ось як встановити PlayOnLinux у ваш улюблений дистрибутив Linux.

Встановіть PlayOnLinux

Ubuntu

sudo apt install playonlinux

Debian

sudo apt-get install playonlinux

Arch Linux

sudo pacman -S playonlinux

Fedora

sudo dnf install playonlinux

OpenSUSE

sudo zypper install playonlinux

Інші Linux

Інструмент PlayOnLinux широко використовується як гравцями, так і звичайними користувачами. Саме тому є велика ймовірність, що ви зможете знайти цю програму у своєму дистрибутиві Linux. Щоб встановити його, просто відкрийте диспетчер пакунків, знайдіть «PlayOnLinux». Якщо ви не можете знайти його, подумайте про те, щоб піти веб-сайтзавантаживши вихідний код і зібравши його самостійно.

  Як налаштувати пересилання X11 в Linux

Якщо немає можливості змусити PlayOnLinux працювати, спробуйте перевірити кросовер. Це професійний інструмент, який можна придбати, який полегшує роботу з програмами Windows на Linux. Це хороша альтернатива для тих, хто не може отримати програмне забезпечення PlayOnLinux, і Crossover може навіть мати власний метод встановлення програмного забезпечення Adobe!

Встановіть Creative Cloud Script

PlayOnLinux насправді не підтримує Creative Cloud Suite як один зі своїх програм встановлення. Натомість вам потрібно буде завантажити сценарій, щоб програмне забезпечення можна було інсталювати. Цей сценарій розміщено на GitHub, тому переконайтеся, що у вашій системі є пакет Git. У терміналі скористайтеся git clone, щоб завантажити код на свій ПК з Linux.

git clone https://github.com/corbindavenport/creative-cloud-linux.git

З клонованим сценарієм відкрийте інструмент PlayOnLinux і натисніть «Інструменти». У розділі «Інструменти» знайдіть і натисніть опцію «Запустити локальний сценарій». Це відкриє діалогове вікно PlayOnLinux, яке дозволить вам додати сценарій. У першому вікні, що з’явиться, натисніть «Далі». На наступній сторінці натисніть кнопку «Огляд», щоб відкрити діалогове вікно.

  Як перейти з Bash на C Shell в Linux

Перейдіть у спливаюче діалогове вікно до вашої домашньої папки, куди ви клонували сценарій, і знайдіть папку під назвою «creative-cloud-linux». Виберіть creativecloud.sh, а потім «відкрити», щоб почати.

Коли ви відкриєте сценарій, POL попередить вас, що «підпис сценарію недійсний». Ігноруйте його та натисніть «Далі», щоб продовжити.

Перед початком встановлення вам потрібно погодитися з ліцензією на програмне забезпечення сценарію. Швидко прочитайте його і виберіть поле «Я згоден», щоб перейти до наступного кроку. Коли запуститься сценарій встановлення, буде завантажено кілька речей. Наберіться терпіння і чекайте, поки все завантажиться.

У певний момент під час процесу встановлення PlayOnLinux запропонує вам дозволити завантажувачу завантажити інсталятор Creative Cloud (замість того, щоб використовувати його на завантаженому користувачем). Виберіть «завантажити», а потім натисніть «Далі», щоб дозволити йому завантажити необхідні файли.

Коли PlayOnLinux завершить виконання сценарію, ви зможете завантажити та встановити будь-яку програму Adobe Creative Cloud. Майте на увазі, що цей скрипт не надає вам безкоштовного доступу до програм Adobe. Вам все одно потрібно буде ввійти у свій обліковий запис Adobe.

  Як використовувати команду chroot в Linux

Запустіть програми Adobe Creative Cloud

Щоб запустити будь-яку програму Adobe, вам потрібно виконати цей процес. Спочатку відкрийте PlayOnLinux. Це дуже важливо, оскільки без середовища POL жодна з програм Adobe не працює. Потрапивши в POL, знайдіть «Adobe Application Manager» і запустіть його. У цьому менеджері виберіть програму Adobe, яку потрібно запустити. Менеджер проведе вас через необхідні кроки, щоб програма запрацювала у вашій системі Linux.

Не кожна програма Adobe CC працюватиме на вашому ПК з Linux. Розробник заявив, що він провів ретельне тестування з набором програм 2015 року, і вони добре працюють. Крім цього, інші програми Adobe не працюватимуть. Однак розробка цього сценарію йде повною мірою, тому є дуже велика ймовірність того, що з часом підтримка всіх нових креативних програм Adobe з’явиться в цьому сценарії завантаження.

Якщо вам гостро потрібно отримати найновіші програми Adobe Creative Cloud, які працюють на вашому ПК з Linux, найкраще встановити віртуальну машину Windows 10 у Virtualbox, Gnome Boxes або Virt-Manager. Крім того, слідкуйте за GitHub розробника та завантажуйте останні оновлення в міру їх надходження.