Як встановити пакети Python у Raspberry Pi OS Bookworm

| | 0 Comments| 8:26 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Raspberry Pi OS Bookworm вимагає встановлення пакетів Python у віртуальному середовищі, щоб запобігти конфліктам із системною версією Python.
  • Ви можете використовувати менеджер пакетів apt для пошуку та встановлення пакетів Python, але якщо пакет недоступний або вам потрібна новіша версія, вам потрібно буде скористатися інструментом pip у віртуальному середовищі.
  • Будь-які зміни або встановлення у віртуальному середовищі не вплинуть на системну версію Python.

Виникли проблеми зі встановленням пакетів Python за допомогою інструменту «pip» у Raspberry Pi OS Bookworm? Є кілька додаткових кроків, які вам потрібно виконати, включаючи створення віртуального середовища Python. Ось як це зробити.

Що змінилося в Raspberry Pi OS Bookworm?

Оскільки Raspberry Pi 5 несумісний із попередніми версіями ОС Raspberry Pi, вам потрібно буде встановити на нього нову версію «Bookworm». Це одна з речей, яку слід враховувати при переході на Raspberry Pi 5 із попередньої моделі.

У попередніх версіях операційної системи Raspberry Pi OS на базі Debian (Buster і попередніх версіях) можна було встановлювати бібліотеки Python напряму, у всій системі, за допомогою інструменту керування пакетами pip. Однак це вже не так у новому Raspberry Pi OS Bookworm.

  Як використовувати GPS без Інтернету

Як Документація Raspberry Pi пояснює, проблема полягала в тому, що використання спеціального інструменту Python, такого як pip, могло спричинити конфлікти з відповідним менеджером пакунків ОС.

Тому, починаючи з Bookworm і далі, під час використання pip пакунки мають бути встановлені у віртуальне середовище Python із ізольованим програмним середовищем, яке гарантує, що вони не можуть заважати системній версії Python.

Якщо ви спробуєте використати команду pip install [package name] будь-де в системі ви отримаєте повідомлення про помилку, починаючи з цього тексту:

 error: externally-managed-environment

× This environment is externally managed
╰─> To install Python packages system-wide, try apt install
  python3-xyz, where xyz is the package you are trying to
  install.

Як шукати пакети Python за допомогою Apt

Перше, що потрібно перевірити, це чи доступний пакет Python, який вам потрібен, для встановлення за допомогою загальносистемного менеджера пакетів apt. Ви можете шукати пакунки в офіційному репозиторії за допомогою команди apt search. Наприклад:

 apt search numpy 

Зверніть увагу на ім’я пакета, у цьому випадку python3-numpy (для Python версії 3), а потім встановіть його за допомогою apt (з префіксом sudo для потрібних привілеїв суперкористувача для встановлення):

 sudo apt install python3-numpy 

Якщо потрібний вам пакет Python недоступний за допомогою менеджера пакетів apt або вам потрібна його новіша версія, вам знадобиться використати інструмент pip для Python, щоб установити його — у віртуальному середовищі Python.

  12 функцій безпеки, які повинен мати ваш провайдер веб-хостингу

Як створити віртуальне середовище Python

Щоб інсталювати пакет Python із інструментом pip у Raspberry Pi OS Bookworm, вам спочатку потрібно буде створити віртуальне середовище Python за допомогою venv. Ми назвали наш «muo-project», але ви можете використовувати будь-яку назву:

 python -m venv muo-project 

Це займе деякий час, залежно від моделі Raspberry Pi, яку ви використовуєте. Потім вам потрібно буде змінити каталог на новостворену папку середовища, яка містить повний дистрибутив Python, і активувати його:

 cd muo
source bin/activate

Тепер віртуальне середовище Python готове до використання, а перед системним запитом буде додано його ім’я — у цьому випадку muo-project. Це показує, що ви більше не використовуєте системну версію Python, а ту, що знаходиться у вашому віртуальному середовищі. Отже, будь-які зміни, які ви вносите в нього, або модулі, які ви встановлюєте, не вплинуть на системний Python.

  13 хороших ресурсів для вивчення SQL і NoSQL

Зверніть увагу: якщо ви перезавантажите Raspberry Pi, вам потрібно буде повторно активувати середовище Python, щоб знову використовувати його.

Якщо ви хочете створити віртуальне середовище Python із копією всіх модулів Python, які наразі інстальовано на рівні операційної системи, ви можете зробити це, додавши до команди позначку –system-site-packages. Наприклад: python -m venv –system-site-packages muo-project.

Встановіть пакети Python за допомогою Pip

З активного віртуального середовища Python тепер ви можете інсталювати будь-які потрібні пакети за допомогою команди pip. Наприклад, щоб встановити інструмент стрес-тестування системи Stressberry:

 pip install stressberry 

Потім він встановить модуль разом із усіма необхідними залежностями у вашому віртуальному середовищі Python. Зауважте, що модуль буде доступний лише там, а не для всієї системи.

Більше ніяких конфліктів пакетів Python

У той час як інсталяція пакетів Python у Raspberry Pi OS Bookworm за допомогою інструменту pip вимагає додаткових кроків, перевага полягає в тому, що вони живуть лише у віртуальному середовищі, а отже, не можуть заважати чи зламати систему.