Як встановити оперативну пам’ять на материнську плату ПК

Categories:

Оперативна пам’ять, або оперативна пам’ять, є важливим компонентом, який потрібно встановити у збірку ПК. Для тих, хто не знає, оперативна пам’ять використовується для тимчасового зберігання даних і сприяє безперебійній роботі комп’ютера. Коли ви вимикаєте ПК, оперативна пам’ять втрачає всі збережені в ній дані. Ознайомившись із основами, ви тут, щоб дізнатися, як установлювати модулі оперативної пам’яті на материнську плату в комп’ютері. Встановлення оперативної пам’яті на материнську плату є відносно простим процесом, і він може допомогти продовжити термін служби вашого ПК, якщо ви оновлюєте оперативну пам’ять наявної збірки. Тим не менш, давайте не будемо витрачати час і дізнаємося, як ефективно встановити оперативну пам’ять на материнську плату.

Встановіть оперативну пам’ять у свій ПК: покроковий посібник (2023)

У цій статті ми допоможемо вам визначити слоти пам’яті, куди потрібно встановити оперативну пам’ять. Ми пояснимо, як точно розташувати оперативну пам’ять зі слотами пам’яті, що є першочерговою проблемою для багатьох новачків, які створюють ПК. Отже, давайте спочатку розглянемо все, про що вам потрібно подбати перед процесом встановлення.

Про що слід пам’ятати перед установкою оперативної пам’яті

Перевірте сумісність оперативної пам’яті з материнською платою

Щоб перевірити, яка оперативна пам’ять сумісна з вашою материнською платою, потрібно перейти на веб-сайт виробника материнської плати та перевірити список QVL, а також підтримуваний тип пам’яті. Ми особисто спостерігали випадковий збій нашої системи на базі APU Ryzen із модулем оперативної пам’яті DDR4, якого не було в списку та також не було розроблено для комп’ютерів AMD, хоча він фізично підтримувався на нашій материнській платі B450. Обов’язково купуйте модулі оперативної пам’яті, які сумісні з вашою материнською платою.

Є багато материнських плат Intel Raptor Lake і Alder Lake, таких як Z690 і Z790, які підтримують оперативну пам’ять DDR5, яка набагато швидше, ніж DDR4. Крім того, процесори AMD останнього покоління Ryzen 7000 і материнські плати AM5 підтримують виключно пам’ять DDR5. Вони явно переходять від пам’яті DDR4, але Intel все ще пропонує вам вибір між DDR4 і DDR5. Ви можете прочитати більше про це в нашому спеціальному огляді Intel 13-го покоління i-13900K.

  Яка швидкість Інтернету вам дійсно потрібна?

Переконайтеся, що ваші модулі оперативної пам’яті працюють у двоканальній або чотирьохканальній конфігурації

Далі переконайтеся, що ви купуєте принаймні два однакових модуля, коли купуєте оперативну пам’ять. Якщо ви плануєте встановити ще більше пам’яті, зверніться до посібника до материнської плати, щоб перевірити, скільки у вас доступних слотів, і придбайте парну кількість модулів оперативної пам’яті — 2 або 4. Ми склали список найкращих модулів оперативної пам’яті DDR4. можна придбати для робочої станції чи ігрового ПК прямо зараз. Щоб допомогти вам під час оптимального встановлення, материнські плати іноді також позначають кольоровим кодом слоти DIMM.

Щодо того, чому ви не повинні використовувати непарну кількість модулів оперативної пам’яті у своєму ПК, це тому, що вони не працюватимуть в оптимальній конфігурації. Завжди потрібно встановлювати оперативну пам’ять так, щоб вона підтримувала конфігурацію Dual або Quad Channel. Перегляньте наш посібник, щоб зрозуміти переваги двоканального перед одноканальним. Таким чином, рекомендується придбати дві однакові флеш-пам’яті (з однаковими затримками та частотами) або комплект пам’яті з кількома модулями оперативної пам’яті.

Як встановити RAM Sticks на материнську плату

Примітка. Щоб уникнути статичного пошкодження компонентів ПК, ми рекомендуємо використовувати антистатичний браслет і заземлитися. Ви також можете торкнутися металевого предмета, щоб розрядити статичну електрику у вашому тілі.

1. Спочатку підготуйте оперативну пам’ять і материнську плату. Під час цього уроку ви повинні покласти материнську плату на коробку. Якщо ви оновлюєте наявну збірку, розмістіть корпус ПК горизонтально, щоб розпочати процес.

2. Потім знайдіть слоти оперативної пам’яті на системній платі. Зазвичай вони розташовані праворуч від гнізда процесора на материнській платі. Ці слоти також мають мітки, які ви можете записати. Потім зверніться до посібника з материнської плати, щоб визначити, які слоти оперативної пам’яті використовувати для оптимальної двоканальної чи чотирьохканальної підтримки. Загалом, якщо у вас є два або чотири модулі оперативної пам’яті, установити їх у спеціальні слоти, які підтримують дво- або чотириканальний модуль пам’яті, є найкращою конфігурацією.

Примітка. Ніколи не встановлюйте кілька модулів оперативної пам’яті, не перевіривши відповідність їхніх інсталяційних слотів у посібнику до материнської плати. Інакше вони працюватимуть із повільнішою одноканальною конфігурацією.

3. Далі вам потрібно відкрити слоти оперативної пам’яті на материнській платі. Для цього просто натисніть на виступи слота оперативної пам’яті назовні, щоб вони відкрилися (як показано на зображенні нижче). Не тисніть занадто сильно та будьте обережні, щоб не зламати виступи гнізда оперативної пам’яті. У багатьох сучасних материнських платах лише одна сторона вкладки оперативної пам’яті має тенденцію відкриватися.

  Щойно купив Mac? 14 основних програм, які потрібно встановити

4. Далі вирівняйте модуль оперативної пам’яті зі слотом, щоб візуально зрозуміти, в якій орієнтації його встановлювати. Усі модулі оперативної пам’яті, будь то DDR4 або DDR5, мають виїмку посередині, що гарантує, що ви можете вставляти карти пам’яті лише одним боком. . Тепер вам потрібно не лише вирівняти виїмку, але й переконатися, що оперативна пам’ять зручно розміщується в щілинах з обох боків слота.

5. Тепер вставте оперативну пам’ять у слот (не вставляючи її повністю). Коли ви відчуєте, що розміщено правильно, візьміть обидва великі пальці й обережно натисніть на протилежні кінці модуля оперативної пам’яті. Оперативна пам’ять притиснеться до слота, і вкладки, які ми відкрили раніше, тепер автоматично закриються, зафіксувавши модуль пам’яті на місці. Ви почуєте звук клацання, коли вкладки закриються, а модулі оперативної пам’яті встановлено правильно.

6. Потім повторіть ці дії для всіх інших модулів оперативної пам’яті. Ваші модулі оперативної пам’яті мають бути надійно встановлені в гніздах, якщо їх орієнтація правильна. І вуаля! Ви успішно встановили оперативну пам’ять на материнську плату.

Питання що часто задаються

Чи краще оперативна пам’ять DDR4 чи DDR5?

DDR5 швидше, ніж DDR4, але також дорожче. Для сучасного комп’ютера, орієнтованого на майбутнє, пам’ять DDR5 – це, безперечно, оптимальний шлях. Що стосується користувачів ПК з обмеженим бюджетом, ринок оперативної пам’яті DDR4 є досить зрілим, і ви можете придбати два модулі оперативної пам’яті за прийнятною ціною. Крім того, ви не помітите істотної різниці між ОЗП DDR4 і DDR5, особливо в продуктивності. Отже, ви можете використовувати DDR5, якщо ви прагнете до системи, яка має перспективи на майбутнє, але в іншому випадку можна використовувати оперативну пам’ять DDR4.

У які слоти повинна встановлюватися оперативна пам’ять?

Передбачається, що оперативна пам’ять встановлюється в слоти пам’яті, визначені виробником материнської плати. У деяких материнських платах оптимальна конфігурація передбачає рознесення модулів пам’яті та встановлення їх в альтернативні слоти. У деяких інших вам доведеться встановлювати оперативну пам’ять поруч.

Чи можу я просто підключити нову оперативну пам’ять до комп’ютера?

  6 способів виправити неробочу подарункову картку Roblox

Якщо ваша нова оперативна пам’ять сумісна з вашою материнською платою, тоді так, ви можете просто підключити нові модулі оперативної пам’яті та вдихнути нове життя в збірку ПК. Однак пам’ятайте, що скидання BIOS автоматично запускається материнською платою кожного разу, коли встановлюються нові компоненти.

Чи можу я встановити оперативну пам’ять DDR5 у слот DDR4?

Оперативна пам’ять DDR5 і DDR4 є різними поколіннями і мають різні способи установки. Отже, оперативна пам’ять DDR5 не сумісна зі слотом DDR4.

Скільки оперативної пам’яті достатньо?

Програми, які ви запускаєте, визначатимуть необхідний обсяг оперативної пам’яті. Як правило, 16 ГБ є достатнім обсягом оперативної пам’яті для сучасних ПК. Вам точно потрібно як мінімум 8 ГБ, враховуючи, що ми вступаємо в 2023 рік. Багато ентузіастів стверджують, що 32 ГБ мають велике значення, і ви, безперечно, можете багатозадачно виконувати багато завдань із таким об’ємом оперативної пам’яті.

Чи зробить мій комп’ютер швидшим більше оперативної пам’яті?

Це залежить від вашого комп’ютера. Якщо поточна операційна система працює повільно та система зависає під час запуску всіх програм, які ви бажаєте, оновлення оперативної пам’яті є ефективним способом забезпечити правильну роботу програм і зробити ОС швидшою.

Встановлення модулів оперативної пам’яті у збірку ПК

Це майже все, що вам потрібно знати про встановлення чи оновлення оперативної пам’яті у збірці комп’ютера. Ми сподіваємося, що виконуючи кроки, описані в цьому посібнику, ви успішно змогли встановити свої модулі оперативної пам’яті на материнську плату. Не забувайте ретельно вибирати правильний тип і обсяг оперативної пам’яті для комп’ютера, щоб ви могли насолоджуватися швидшою та ефективнішою роботою без проблем. Хоча оперативна пам’ять не призначена для зберігання будь-яких сховищ, ви можете створити RAM-диск у Windows 10/11 за допомогою цього посібника. Крім того, якщо у вас виникнуть проблеми під час встановлення, повідомте нам про це в коментарях нижче, і ми зв’яжемося з вами.