Як встановити відеоредактор Vidiot на Linux

Вам потрібен простий нелінійний відеоредактор для Linux? Спробуйте перевірити Відіот. Це простий інструмент для редагування, орієнтований на нових користувачів. Він виконує основні речі, такі як компонування, зміна швидкості, переходи, заголовки та інші важливі речі, які користувач хотів би під час редагування.

Відеоредактор Vidiot працює на Linux, і розробник переніс програму на Ubuntu та Debian через пакет DEB, який можна завантажити. Крім того, користувачі можуть встановити програму через окремий архів TarGZ та пакет Snap через магазин Snap. Ось як змусити його працювати у вашій системі Linux.

Інструкції з встановлення Ubuntu

Щоб запустити Vidiot у вашій системі Ubuntu Linux, почніть з відкриття вікна терміналу на робочому столі Ubuntu. Натисніть Ctrl + Alt + T на робочому столі Linux, щоб запустити вікно терміналу. Або знайдіть у меню програми «Термінал» і запустіть його таким чином.

У вікні терміналу на робочому столі Ubuntu скористайтеся wget Команда завантаження, щоб отримати останню версію Vidiot на свій комп’ютер. Крім того, перейдіть до SourceForge і завантажте файл «Vidiot-0.3.34-i386.deb» через веб-браузер.

wget https://sourceforge.net/projects/vidiot/files/Vidiot-0.3.34-i386.deb/download -O ~/Downloads/Vidiot-0.3.34-i386.deb

Завантаживши команду на комп’ютер, скористайтеся файлом компакт-диск команду, щоб перемістити в папку «Завантаження», де знаходиться пакет DEB. Потім скористайтеся влучна установка команду, щоб встановити програму Vidiot на вашому комп’ютері.

sudo apt install ./Vidiot-0.3.34-i386.deb

Інструкції з встановлення Debian

Ви зможете використовувати Vidiot в Debian Linux через завантажуваний пакет DEB, який розробник надає на сторінці SourceForge свого проекту. Щоб почати завантаження пакета DEB, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Debian.

Щоб відкрити вікно терміналу на робочому столі Debian, натисніть Ctrl + Alt + T комбінація клавіатури. Або знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його таким чином. Коли вікно терміналу відкрито, скористайтеся wget Команда завантаження, щоб отримати останню версію Vidiot DEB. Або перейдіть до SourceForge і завантажте файл «Vidiot-0.3.34-i386.deb» через веб-браузер.

wget https://sourceforge.net/projects/vidiot/files/Vidiot-0.3.34-i386.deb/download -O ~/Downloads/Vidiot-0.3.34-i386.deb

Після завантаження пакета DEB на комп’ютер вам потрібно отримати доступ до папки «Завантаження» на вашому комп’ютері. Для цього скористайтеся компакт-диск команду та отримати доступ до папки. Або натисніть «Завантаження» у файловому менеджері Debian.

cd ~/Downloads/

Всередині папки «Завантаження» скористайтеся файлом dpkg -i команду, щоб встановити останню версію Vidiot на ваш ПК Debian Linux.

sudo dpkg -i Vidiot-0.3.34-i386.deb

Після інсталяції пакета на комп’ютер вам доведеться виправити будь-які проблеми залежностей, які могли виникнути під час процесу встановлення.

sudo apt-get install -f

Інструкції з встановлення Arch Linux

На жаль, зараз немає можливості встановити Vidiot на Arch Linux через офіційні репозитории програмного забезпечення. Він також недоступний для користувачів Arch Linux через Arch Linux AUR. Якщо ви хочете, щоб ця програма працювала у вашій системі Arch, вам доведеться використовувати Snap.

Щоб розпочати інсталяцію в Arch Linux, переконайтеся, що середу виконання Snapd встановлено з AUR. Якщо ви ні, дотримуйтесь нашого посібника на цю тему. Після налаштування на вашому комп’ютері скористайтеся наведеними нижче способами швидке встановлення команду нижче, щоб встановити Vidiot на Arch.

sudo snap install vidiot

Інструкція з встановлення Fedora

Vidiot працює на Fedora Linux, але ніде немає файлу пакету RPM, який можна завантажити. Натомість, якщо ви хочете використовувати це програмне забезпечення у своїй системі Fedora Linux, вам доведеться запустити його через магазин Snap.

Щоб розпочати інсталяцію на Fedora Linux, переконайтеся, що у вас інстальовано середовище виконання «Snapd» через менеджер пакетів Fedora DNF. Якщо ви не встановили цей час виконання на своєму комп’ютері, дотримуйтесь нашого посібника з цього питання.

Після налаштування середовища виконання Snapd у вашій системі Fedora Linux можна розпочати встановлення Vidiot. Використання швидке встановлення командою нижче, налаштуйте програму на своєму комп’ютері.

sudo snap instal vidiot

Інструкції зі встановлення OpenSUSE

Як і Arch Linux і Fedora Linux, у OpenSUSE немає можливості завантажити та встановити програму Vidiot в системі. На жаль, розробники не створили вбудований пакет RPM для програми. На щастя, OpenSUSE може запускати магазин додатків Snap, тому програма все ще може працювати.

Щоб останній випуск Vidiot працював у вашій системі OpenSUSE Linux, почніть з встановлення середовища виконання «Snapd» на вашому комп’ютері за допомогою менеджера пакетів Zypper. Після налаштування середовища виконання Snap на вашому комп’ютері OpenSUSE ви можете встановити останню версію Vidiot на свій комп’ютер за допомогою наступних швидке встановлення команду нижче.

sudo snap install vidiot