techukraine.net techukraine.net Як встановити внутрішню звукову карту на комп’ютер

Як встановити внутрішню звукову карту на комп’ютер

Categories:

У сучасному світі цифрових розваг звук відіграє важливу роль у покращенні взаємодії з користувачем. Незалежно від того, чи є ви аудіофілом, музикантом чи геймером, високоякісне звучання може змінити ваш комп’ютер.

MUO ВІДЕО ДНЯ

ПРОКРУТЬТЕ, ЩОБ ПРОДОВЖИТИ ВМІСТ

Багато материнських плат мають вбудовані звукові карти, і в наш час вбудованих звукових карт більш ніж достатньо для звичайних користувачів. Незважаючи на це, бувають випадки, коли ви можете вивести свій звук на новий рівень. У таких випадках необхідна спеціальна звукова карта.

Що таке внутрішня звукова карта?

Звукова карта дозволяє комп’ютеру декодувати та передавати звук. Як і графічні карти, звукові карти можна інтегрувати у вашу материнську плату або окрему спеціальну частину. Не так давно багато материнських плат не мали вбудованих звукових карт. У результаті вам довелося встановити звукову карту лише для того, щоб отримати звук із комп’ютера.

Зараз все інакше, оскільки майже всі материнські плати мають вбудовані звукові карти. Це не зробило виділені звукові карти застарілими, а навпаки, перетворило їх із необхідності на оновлення.

Внутрішні звукові карти – це спеціальні карти, які забезпечують аудіо вищої якості та розширюють доступні аудіопідключення на вашому комп’ютері. Типова вбудована звукова карта зазвичай не має оптичних аудіовходів, але внутрішня звукова карта може додати цю функцію до вашого комп’ютера.

  9 найкращих плагінів SEO для WordPress

Чудове співвідношення сигнал/шум, висока точність, підтримка об’ємного звуку та кращі з’єднання роблять внутрішні звукові карти ще більш привабливими для аудіофілів.

Як встановити внутрішню звукову карту на комп’ютер

Встановити внутрішню звукову карту досить просто. Як і графічні карти, звукові карти підключаються до комп’ютера через порт PCIe (Peripheral Component Interconnect Express). Жодних проводів не потрібно, і все, що вам потрібно зробити, це встановити та змонтувати карту на материнській платі.

Якщо ви коли-небудь раніше встановлювали відеокарту, наведені нижче кроки мають бути нескладними. Навіть якщо ви новачок, кроки досить прості. Просто пам’ятайте про обережність зі своїм обладнанням!

Крок 1: Від’єднайте всі з’єднання від комп’ютера Tower

Насамперед. Переконайтеся, що ваш комп’ютер вимкнено, а потім вимкніть вимикач живлення за ним і від’єднайте джерело живлення. Обережно від’єднайте всі кабелі, включно з кабелем живлення, HDMI монітора, клавіатурою, мишею та будь-якими іншими периферійними пристроями, підключеними до комп’ютера. Це забезпечить вам безпечне та вільне робоче місце для встановлення.

Крок 2: Відкрийте бічну панель

Настав час відкрити комп’ютер. Візьміть комп’ютер у корпусі Tower і покладіть його боком, бічною панеллю вгору, на робочий стіл. Відкрийте бічну панель, відкрутивши гвинти, якими вона закріплена в корпусі. У більшості випадків ви зможете відкрутити гвинти своїми руками. Якщо на бічній панелі вашої вежі використовуються традиційні гвинти, візьміть викрутку та відкрутіть їх.

Відкрутивши гвинти, візьміться за бічну панель і обережно посуньте її з корпусу PC Tower. Тепер ви зможете побачити внутрішню частину комп’ютера.

  Як активувати повноекранний режим у Google Chrome

Крок 3. Визначте слот PCIe

Уважно подивіться на свою материнську плату та визначте слот PCIe, у який ви будете встановлювати звукову карту. Обов’язково прочитайте технічні характеристики материнської плати та звукової карти, щоб дізнатися, чи можна встановити звукову карту в слот PCIe.

Слоти PCIe зовні схожі на слоти оперативної пам’яті, і зазвичай вони розташовані перпендикулярно до слотів оперативної пам’яті на материнській платі.

Крок 4. Зніміть екран PCIe

Ваша звукова карта постачається з панеллю, яка виступатиме за межі корпусу ПК. Ця панель має всі гнізда та порти, подібно до відеокарти.

Якщо ви подивіться на задню панель свого комп’ютера в корпусі Tower, ви помітите, що місце, звідки повинна визирати панель звукової карти, закрите екраном PCIe. Кожухи захищають від пилу, але оскільки звукова карта заповнює простір, їх потрібно зняти перед встановленням звукової карти.

Обережно наведіть звукову карту на слот PCIe, щоб отримати зображення того місця, де буде панель, і знайдіть екран PCIe, який потрібно зняти.

Мають бути гвинти, які кріплять екран PCIe. У деяких вежах металева смужка закриває гвинти екрана PCIe. У будь-якому випадку екран PCIe і металева стрічка утримуються на місці гвинтами. Відкрутіть їх і витягніть щиток PCIe. Не повертайте гвинти назад, оскільки аудіокарта закріпиться на корпусі за допомогою тих самих отворів для гвинтів.

Крок 5: Встановіть звукову карту

Тепер настає основний крок. Вирівняйте звукову карту зі слотом PCIe, щоб забезпечити правильний кут. Золоті роз’єми вашої аудіокарти мають бути звернені до материнської плати, а зовнішня панель – до задньої панелі ПК Tower.

Деякі слоти PCIe мають замки, як у слотах RAM. Вам слід відкрити їх, перш ніж намагатися встановити плату розширення. Замки стануть на місце та заблокуються самі після того, як ви вставите звукову карту.

  Як заборонити всім голосовим помічникам зберігати ваш голос

Відкрийте замки, перевірте вирівнювання та обережно натисніть на звукову карту в гнізді PCIe, доки не почуєте клацання. Вуаля! Тепер у вас є спеціальна внутрішня звукова карта. Перевірте картку, щоб переконатися, що з’єднання встановлено надійно. Золоті роз’єми не повинні бути видні.

Крок 6: Встановіть звукову карту

Після того, як ви надійно встановили звукову карту, настав час зміцнити анкер, прикрутивши його до корпусу. Той самий гвинт і отвір для гвинта, які тримали на місці екран PCIe, тепер будуть утримувати звукову карту.

Прикрутіть звукову карту до корпусу за допомогою отвору на її панелі. Потім обережно потягніть звукову карту, щоб переконатися, що вона надійно встановлена.

Крок 7: Встановіть бічну панель і підключіть периферійні пристрої

Тепер, коли ви встановили та змонтували звукову карту, настав час знову зібрати PC Tower. Посуньте бічну панель назад, де вона була, вирівняйте комп’ютер у корпусі, а потім під’єднайте периферійні пристрої та блок живлення.

Коли все налаштовано, запустіть комп’ютер і спробуйте нову звукову карту! Ймовірно, вам потрібно буде встановити аудіодрайвери окремо, щоб отримати максимальну віддачу від свого пристрою, але ви зможете негайно побачити це на своїх аудіовиходах.

Перейдіть за рамки інтегрованого аудіо

Встановлення внутрішньої звукової карти – це простий проект своїми руками, який може значно покращити аудіовихід вашого комп’ютера. З нововстановленою звуковою картою ви тепер готові насолоджуватися високоякісним звуком разом із арсеналом нових аудіофункцій на вашому комп’ютері.

Пам’ятайте, що для більшості звукових карт потрібні спеціальні драйвери. Обов’язково відвідайте веб-сторінку виробника, щоб отримати найновіші драйвери для свого пристрою.