Як встановити браузер Vivaldi на Linux

| | 0 Comments| 3:07 PM
Categories:

Останнім часом на ринку з’являється купа різних веб-браузерів. Основна причина цього полягає в тому, що як ніколи, користувачі починають нудитися від основних браузерів. Chrome споживає оперативну пам’ять (і має серйозні проблеми з конфіденційністю), а Firefox, стаючи кращим, все ще потребує роботи. Ось чому браузер Brave і браузер Vivaldi привертають увагу.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Браузер Vivaldi — це повторна реалізація веб-браузера Opera, раніше (на думку Вівальді) все змінилося на гірше. Подібно до Opera, Vivaldi має такі речі, як швидкий набір, перемотування назад/ вперед та інші функції браузера Opera. Крім того, у ньому також є багато нових речей, які можна продемонструвати, як-от адаптивний колір інтерфейсу: те, що дозволяє браузеру змінювати кольори на основі сторінки браузера тощо.

Цей браузер має досить непогану підтримку для Linux. У цій статті ми розглянемо всі способи встановлення браузера Vivaldi на Linux.

Ubuntu/Debian

Хочете, щоб веб-браузер Vivaldi працював на вашому ПК Ubuntu? Ось як це зробити. Почніть з відкриття вікна терміналу. Звідси запустіть інструмент оновлення. Це потрібно для того, щоб переконатися, що всі програми, бібліотеки та інші речі оновлені.

  Як створити та встановити ключі SSH з оболонки Linux

Примітка. Користувачі Debian дотримуються цих інструкцій, оскільки Ubuntu і Debian дуже схожі. Можливо, вам знадобиться замінити apt на apt-get.

sudo apt update

sudo apt upgrade -y

Після запуску засобу оновлення настав час завантажити та встановити пакет. У своєму веб-браузері перейдіть до Сторінка завантаження Vivaldi. Шукайте «Vivaldi 64 bit», якщо ваш ПК Ubuntu 64-розрядний. Запустити 32 біт? Візьміть завантаження з позначкою «Vivaldi 32 bit».

Примітка: якщо ви використовуєте Ubuntu ARM (наприклад, Ubuntu Mate для Raspberry Pi тощо), вам потрібно буде завантажити «Vivaldi ARM DEB».

Коли файл пакету DEB завершить завантаження, він буде збережено в ~/Downloads. За допомогою команди CD перемістіть термінал до ~/Downloads. Потім, використовуючи команду LS, перерахуйте все в каталозі.

cd ~/Downloads

ls

Знайдіть ім’я файлу DEB і запишіть його так. Наприклад, версія 1.14 пакета буде записана так:

sudo dpkg -i vivaldi-stable_1.14.1077.45-1_amd64.deb

Запуск DPKG встановить Vivaldi на ваш ПК Ubuntu. Однак через те, як створюються пакунки, можуть бути відсутні залежності, які не вдається встановити. Щоб виправити це, запустіть apt install -f.

sudo apt install -f

Коли apt install -f закінчиться, Vivaldi можна буде використовувати.

Arch Linux

Arch Linux не має офіційного пакету Vivaldi на веб-сайті. Тим не менш, користувачі Arch знайшли спосіб перенести браузер за допомогою AUR. Щоб встановити Vivaldi на Arch Linux, спочатку перейдіть на цю сторінку і завантажте останній знімок браузера. Крім того, клонуйте його за допомогою git:

git clone https://aur.archlinux.org/vivaldi.git

Після клонування останнього знімка Vivaldi запустіть процес збірки, щоб створити та встановити новий пакет AUR.

makepkg

Виконання цієї команди розпочне процес генерації пакета. Це займе трохи часу, але після завершення у вас залишиться встановлюваний рідний файл пакету Arch Linux Vivaldi. Встановіть його в систему за допомогою:

sudo pacman -U *.pkg.tar.xz

Fedora

Встановити Vivaldi на Fedora досить просто. Спочатку відкрийте офіційну сторінку завантаження браузера і знайдіть версію Vivaldi, яка відповідає вашій системі. Користувачі 64-розрядної Fedora повинні вибрати «Vivaldi 64 bit» тощо.

  Що таке stdin, stdout і stderr у Linux?

Клацніть правою кнопкою миші посилання для завантаження та виберіть «Копіювати адресу посилання» (або еквівалент). Потім перейдіть до терміналу та встановіть його через менеджер пакетів DNF. Наприклад, щоб встановити версію 1.14, ви повинні зробити:

sudo dnf install https://downloads.vivaldi.com/stable/vivaldi-stable-1.14.1077.45-1.x86_64.rpm -y

Коли DNF завершить встановлення пакета Vivaldi, веб-браузер можна буде використовувати на вашому ПК Fedora.

OpenSUSE

Як і Fedora, OpenSUSE підтримується командою Vivaldi через файл RPM, який можна завантажити. Перейдіть на сторінку завантаження та отримайте останній RPM (для 32 або 64 біт). Після завантаження скористайтеся командою CD у терміналі, щоб перейти до каталогу ~/Downloads. Потім за допомогою LS відкрийте назву файлу RPM.

cd ~/Downloads

ls

Пакет можна встановити на всі поточні версії SUSE (Leap/Tumbleweed) через менеджер пакетів Zypper. На момент написання цієї статті версія 1.14 є найновішою версією браузера Vivaldi. Пам’ятайте про це, оскільки вам потрібно буде змінити наведену нижче команду правильною версією, якщо вона оновиться або команда не працюватиме.

  Як зробити Linux схожим на Windows XP

Для найкращих результатів скопіюйте ім’я файлу RPM, яке відображається в LS.

sudo zypper install vivaldi-stable-1.14.1077.45-1.x86_64.rpm

Інші Linux

На жаль, Vivaldi не має простого випуску .tar.gz свого браузера, тому запустити його в неосновних дистрибутивах Linux буде складно (якщо вони не мають щось на кшталт Arch AUR). Якщо вам дуже подобається цей браузер і ви хочете використовувати його у своєму дистрибутиві Linux, але не можете знайти двійковий файл, завантажте deb2targz сценарій. Він може легко конвертувати будь-який файл пакету Debian в архівний файл tar.gz.

Після конвертації ви зможете встановити браузер у свою систему вручну.