Як встановити браузер Qupzilla на Linux

| | 0 Comments| 1:14 AM
Categories:

Втомилися від великих браузерів і шукаєте альтернативу з відкритим кодом, яка поважає вашу конфіденційність? Перевірте браузер Qupzilla. Це офіційний браузер проекту KDE, і тут є що полюбити. Для початку він використовує «нативний стиль віджетів» для інтеграції майже з кожним середовищем робочого столу Linux (навіть не KDE). Він також має неймовірні функції, такі як вбудований блокувальник реклами, швидкий набір, схожий на Opera, для швидкого доступу до веб-сайтів, вбудований засіб зчитування RSS та багато іншого!

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

У цій статті ми розглянемо різні способи встановлення Qupzilla на Linux. Щоб користуватися цим браузером, вам потрібно запустити Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE або, принаймні, мати можливість запустити AppImage.

Ubuntu

Користувачі Ubuntu можуть інсталювати новий браузер Qupzilla безпосередньо з джерел програмного забезпечення. Щоб інсталювати програму, спочатку потрібно встановити будь-які доступні оновлення програмного забезпечення. Є два способи оновлення програмного забезпечення в Ubuntu. Якщо ви хочете зробити це поза терміналом, натисніть кнопку «Windows» на клавіатурі, знайдіть «оновлення» та відкрийте менеджер оновлень. У інструменті оновлення ви зможете безпосередньо встановлювати оновлення.

Не хочете використовувати інструмент оновлення графічного інтерфейсу? Відкрийте вікно терміналу та виконайте наступні команди.

sudo apt update

sudo apt upgrade -y

Тепер, коли Ubuntu оновлено, встановіть Qupzilla. Щоб встановити через Центр програмного забезпечення Ubuntu, знайдіть «Qupzilla», натисніть кнопку «Встановити» та введіть пароль користувача. Звідти слід встановити браузер. Запустіть його, знайшовши «Qupzilla» в області «Діяльності». Його також можна встановити через apt в терміналі.

sudo apt install qupzilla

Потрібно видалити браузер Qupzilla з Ubuntu? Знайдіть «Qupzilla» у програмі Software Center і натисніть «видалити». Або запустіть цю команду apt.

sudo apt remove qupzilla

Debian

У джерелах програмного забезпечення Debian є Qupzilla, хоча залежно від версії Debian, яку ви використовуєте, вона змінюється. Якщо ви використовуєте Debian Stable або щось пізніше, спершу скористайтеся нашим посібником з увімкнення нових джерел програмного забезпечення на Debian (через Debian Backports).

  Як отримати композицію вікна на легких комп’ютерах Linux за допомогою Compton

Перш ніж інсталювати Qupzilla, встановіть усі оновлення, що очікують на розгляд, на свій ПК Debian. Найшвидший спосіб оновити Debian – це скористатися командою apt-get. Першим етапом оновлення Debian за допомогою apt-get є команда update. Це оновить усі джерела програмного забезпечення та дасть користувачеві знати, чи є якісь нові оновлення, доступні для встановлення.

sudo apt-get update

Коли оновлення apt-get завершиться, настав час запустити другий етап процесу оновлення. Друга команда (apt-get upgrade) скаже Debian встановити всі оновлення, що очікують на розгляд.

sudo apt-get upgrade -y

З усім оновленим програмним забезпеченням Qupzilla готова до встановлення. Ті, хто використовує Debian Testing або Unstable, можуть інсталювати Qupzilla за допомогою простої установки apt-get.

sudo apt-get install qupzilla

Якщо ви використовуєте стабільну або новішу версію, вам потрібно буде інсталювати Qupzilla через Debian Backports.

Примітка: будь ласка, змініть назву випуску на версію Debian, яку ви використовуєте.

sudo apt-get -t releasename-backports install qupzilla

Видаліть Qupzilla з Debian за допомогою:

sudo apt-get remove qupzilla --purge

Arch Linux

Arch Linux — це передовий дистрибутив Linux, і через нього користувачі часто отримують найновіші версії програмного забезпечення. Щоб встановити браузер Qupzilla, спершу переконайтеся, що ваш ПК Arch оновлено. Установка оновлень на Arch дуже важлива, і без найновіших програм установка може зламатися.

  4 найкращі операційні системи Linux для порятунку зламаних комп'ютерів

Використовуючи інструмент пакету Pacman, синхронізуйте останні пакети та оновіть їх.

sudo pacman -Syyu

Тепер, коли система оновлена, скористайтеся інструментом Pacman, щоб синхронізувати абсолютно останню стабільну версію браузера Qupzilla.

sudo pacman -S qupzilla

Потрібно видалити браузер Qupzilla з Arch? Видаліть його за допомогою pacman -R.

sudo pacman -R qupzilla

Fedora

На щастя, Qupzilla є браузером із повністю відкритим кодом, тому Fedora не має проблем із доставкою його в джерелах програмного забезпечення за замовчуванням. Крім того, операційна система Fedora є досить передовою, тому користувачі, ймовірно, зможуть досить швидко відчути нові функції Qupzilla. Ось як його встановити. По-перше, вам потрібно оновити пакунки за допомогою оновлення dnf.

sudo dnf update -y

Коли Fedora закінчить встановлення останніх оновлень, можна безпечно використовувати менеджер пакетів DNF, щоб отримати останню версію браузера Qupzilla.

sudo dnf install qupzilla

Видаліть Qupzilla в будь-який час, запустивши dnf uninstall.

sudo dnf uninstall qupzilla

OpenSUSE

OpenSUSE має дві версії операційної системи. Одна версія операційної системи дуже стабільна і має старіші пакунки, схожі на Debian (Leap). Інший більше схожий на Arch Linux або Fedora і має деякі дуже нові, потенційно нестабільні пакунки. Досить сказати, що ваша версія SUSE визначає, яка версія Qupzilla доступна.

  Як порівняти два текстові файли в терміналі Linux

Примітка. Якщо вам потрібна абсолютно остання версія браузера, скористайтеся нашим посібником, щоб перетворити вашу інсталяцію Leap на Tumbleweed.

Встановити браузер Qupzilla на Suse досить легко, і воно починається з використання команди zypper для оновлення та оновлення програмного забезпечення в системі. Спочатку використовуйте ref, щоб оновити всі джерела програмного забезпечення та репозиторії Suse.

sudo zypper ref -s

Потім за допомогою оновлення встановіть усі оновлення.

sudo zypper update

Тепер, коли Suse оновлено, встановіть браузер Qupzilla.

sudo zypper install qupzilla

Видаліть програмне забезпечення зі свого ПК OpenSUSE за допомогою zypper Remove.

sudo zypper remove qupzilla

Інструкції щодо AppImage

Qupzilla є частиною KDE. В результаті багато (якщо не всі) дистрибутиви Linux поширюють програмне забезпечення в тій чи іншій формі. Щоб встановити його, відкрийте свій термінал і знайдіть в інструменті менеджера пакетів «qupzilla». Не можете знайти? Подумайте про те, щоб відправитися до чиновника Сторінка завантаження Qupzilla і захоплення AppImage браузера.

Перевага цього методу полягає в тому, що для запуску Qupzilla не потрібно встановлювати на ПК Linux. Натомість він відкривається з будь-якого місця як файл AppImage.