Як виявити підроблений SSD і уникнути втрати даних

| | 0 Comments| 11:49 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Фальшиві твердотільні накопичувачі можуть виглядати справжніми, але вони мають низку проблем, таких як низька швидкість передачі даних, підроблена ємність і випадкові збої.
  • Виявити підроблені твердотільні накопичувачі досить легко – перевірте, чи немає поганої упаковки, підозріло низьких цін, відсутніх або підроблених серійних номерів і ознак заходів економії на обладнанні.
  • Щоб переконатися, що SSD справжній, виконайте аналіз програмного забезпечення, скопіювавши великі файли, перевіривши швидкість передачі даних, запущені програми чи ігри та перевіривши фактичний обсяг пам’яті.

SSD стали стандартним рішенням для зберігання даних для більшості сучасних комп’ютерів. Від недорогих пристроїв Windows до MacBook, ви знайдете твердотільний накопичувач практично в кожному ціновому діапазоні. Однак, оскільки ринок заполонило так багато різноманітних SSD, проблема підроблених SSD також зростає.

Незважаючи на те, що вони виглядають напрочуд справжніми, підроблені твердотільні накопичувачі можуть створити безліч проблем для вашого пристрою. Фальшива ємність, низька швидкість передачі даних і випадкові збої – це все, з чим ви можете зіткнутися, якщо ви отримаєте підроблений диск.

Що таке підроблені SSD?

Підроблені твердотільні накопичувачі – це саме те, про що свідчить їх назва. Ці низькошвидкісні диски, часто з накопичувачем eMMC всередині, упаковані в контейнери SSD і видаються за повноцінні SSD. Іноді фальшивий SSD може являти собою кілька карток TF або microSD, підключених до плати контролера, які відображаються як SSD під час підключення до комп’ютера.

Хоча сховище eMMC не обов’язково погане, порівняно з SSD, воно значно відстає у швидкості передачі даних, надійності та ємності. Те саме стосується підроблених SSD із TF-картами всередині.

Ці накопичувачі можна запрограмувати, щоб показувати підроблені ємності, а в деяких випадках навіть діяти відповідно. Це означає, що якщо фальшивий SSD має ємність 32 ГБ і був перепрограмований на відображення ємності 1 ТБ, він почне перезаписувати всі старі дані, щойно його фактична ємність почне заповнюватися.

  Як визначити, які у вас Apple Watch

Це означає, що підроблені твердотільні накопичувачі є кошмаром для безпеки даних і, у більшості випадків, призведуть до непоправної втрати даних. Вони також погані з точки зору продуктивності, часто демонструючи швидкість передачі даних, рівну або навіть меншу, ніж жорсткі диски. І останнє, але не менш важливе: вони також є катастрофою надійності та можуть вийти з ладу без будь-яких попереджень чи ознак.

Виявлення підроблених SSD у дикій природі

Використання підробленого SSD на комп’ютері може спричинити купу проблем. На щастя, відрізнити підроблений SSD від справжнього не так вже й складно.

1. Прочитайте дрібний шрифт

Одним із перших кроків у визначенні того, чи є SSD підробкою, є уважна перевірка упаковки та специфікацій. Найчастіше підроблені твердотільні накопичувачі постачаються з поганою упаковкою, яка або здається надзвичайно дешевою на дотик, рясніє орфографічними помилками, або має смішні характеристики.

Наприклад, якщо ви бачите SSD від неназваної компанії, яка стверджує, що пам’ять на 512 ГБ зі швидкістю передачі даних до 15 ГБ/с продається за 10 доларів, є велика ймовірність, що це підробка.

Багато підроблених твердотільних накопичувачів також продаються під такими відомими торговими марками, як Kingston, Crucial, Samsung, Micron і Western Digital. У таких випадках навіть упаковка може здаватися ідеальною, а згадані характеристики можуть бути відверто неправильними. Однак ви все одно можете відрізнити такі підробки від справжніх SSD насамперед через ціну, за яку вони продаються.

Знайти вигідну пропозицію щодо дорогого накопичувача, такого як 970 Evo Plus від Samsung, — це одне, але якщо він продається за тією ж ціною, що й ваша стандартна SD-карта на 64 ГБ, то щось, безсумнівно, сумнівне.

Нарешті, фірмові SSD також постачаються з серійними номерами, які можна перевірити на веб-сайті виробника. Якщо ваш SSD не має серійного номера або має такий, який не звіряється з базою даних виробника, ви майже напевно маєте справу з підробленим SSD.

  Як завантажити зовнішні субтитри під час відтворення фільму на Chromecast

Суть полягає в тому, щоб переконатися, що ви ознайомилися зі специфікаціями приводу, особисто оглянули упаковку, якщо можете, і переконайтеся, що нічого не здається несправним або занадто гарним, щоб бути правдою.

2. Огляньте обладнання

Другим кроком є ​​фізична перевірка накопичувача. Дешевий корпус або надто легкий диск є ознаками того, що у вас підроблений SSD. Фальшиві твердотільні накопичувачі також часто будуть трохи м’якими, тоді як справжні вироби часто здаються міцними. Трохи тактильного зворотного зв’язку від фізичної перевірки накопичувача може дати вам гарне уявлення про його справжність.

Також варто перевірити штамп розповсюдження на диску, оскільки ці штампи досить легко підтвердять справжність диска. Проте, якщо штампи про розповсюдження відсутні на задній частині накопичувача або вони розмиті та мають на них якусь помилку, велика ймовірність того, що диск підроблений.

Два інших ознаки, на які слід звернути увагу, — це глянсове покриття на диску та наявність осередків NAND. Більшість фірмових накопичувачів мають глянцеве покриття зверху. Хоча це не впливає на продуктивність диска, диск з матовим покриттям може вказувати на заходи економії та підробку.

Крім того, більшість твердотільних накопичувачів M.2 матимуть комірки NAND. Хоча точна кількість комірок NAND не має значення, коли справа доходить до автентичності, їх наявність може допомогти визначити, що ваш диск є SSD, а не просто картою TF або корпусом eMMC. Ми висвітлили все, що вам потрібно знати про флеш-пам’ять, якщо вам потрібно оновити знання.

3. Запуск аналізу програмного забезпечення

Аналіз програмного забезпечення та використання накопичувача є, безумовно, найточнішими способами судити про те, чи справжній SSD. Для цього вам також не потрібні дорогі програми чи складні команди терміналу — лише кілька великих файлів і трохи здорового глузду.

Спочатку скопіюйте кілька великих файлів на диск і перевірте швидкість передачі даних. Ви можете перехресно порівняти швидкість, яку ви отримуєте з іншими накопичувачами в тому ж ціновому діапазоні, щоб побачити, чи ви отримуєте хорошу швидкість передачі даних. Поки ви не надто відстаєте, все готово.

  11 найкращих гаманців Dogecoin для безпечних і простих транзакцій

Ви також можете спробувати запустити кілька програм або ігор із SSD, який ви тестуєте. Якщо накопичувач підроблений, зниження продуктивності та збільшення часу завантаження в іграх майже миттєво видадуть його.

Завантаження кількох великих ігор на диск також допоможе вам перевірити, чи дійсно він має ту місткість, яку показує. Як згадувалося вище, диски меншого розміру, які запрограмовані на відображення більшої ємності при підключенні до комп’ютера, замінюють старі дані, коли вони наближаються до обмежень для зберігання.

Отже, якщо ви копіюєте гру на 120 ГБ на підроблений твердотільний накопичувач на 32 ГБ, запрограмований на відображення 1 ТБ як його ємності, пізніше під час запуску гри виникнуть проблеми, оскільки на диску немає всіх необхідних файлів. Однак пам’ятайте, що лише тому, що всі файли було передано успішно, або якщо ви не змогли перевірити ємність пам’яті SSD, це не означає, що він автоматично є справжнім SSD.

Виявіть підроблені SSD і уникайте втрати даних

Фальшиві твердотільні накопичувачі стають все більш поширеними та можуть спричинити серйозні проблеми, включаючи невідновну втрату даних, на додаток до того, що вони часто мають низьку продуктивність і фальшиву ємність для зберігання. Вони також дуже ненадійні та можуть становити загрозу безпеці даних вашої системи.

На щастя, за допомогою швидкої фізичної перевірки або виконання кількох передач у ваших системах ви зможете швидко відрізнити підроблений SSD від справжнього. Нарешті, якщо у вас немає доступу до накопичувача, який ви перевіряєте, або купуєте його в Інтернеті, пам’ятайте, що якщо ціна SSD занадто висока, щоб бути правдою, це, ймовірно, так.