Як виявити приховані камери спостереження за допомогою телефону

| | 0 Comments| 5:57 AM
Categories:

Нещодавно родина виявлено грубий сюрприз для їхнього Airbnb: прихована камера, замаскована під детектор диму у вітальні. Ось два способи перевірити наявність камер — в Airbnb або в іншому місці — за допомогою лише телефону iPhone або Android.

Приховані камери становлять реальну небезпеку

Якщо ви зупиняєтеся в готелі або Airbnb, приховані камери можуть викликати занепокоєння. У випадку Airbnb, ваш хост зобов’язаний вказати всі камери вони є, незалежно від того, увімкнені вони чи ні. Крім того, Airbnb не дозволяє господарям розміщувати камери у ванних кімнатах або спальних зонах, навіть якщо це вітальня з розкладним ліжком.

Але, як виявила ця сім’я, випадковий моторошний ведучий все ще може приховати камеру і не сказати вам. Приховані камери в Airbnb не є новим. Проблема також не обмежується Airbnb. Нещодавні новини описували страшну історію про приховані камери в прямому ефірі в південнокорейських готелях. Понад 1500 гостей готелю було знято на відео та в прямому ефірі через Інтернет. Оскільки приховані камери стають ще дешевшими, здається, що вони з’являються все частіше.

Виробники проектують фотоапарати, замасковані під інші повсякденні предмети, напр детектори диму, годинники, USB-хаби, навіть бездротові зарядні пристрої. Їх можна використовувати з законних причин у вашому власному домі — наприклад, щоб приховати камеру, яку грабіжник не може знайти, або стежити за нянею зі згоди цієї особи. Але як переконатися, що хтось не націлився на вас за допомогою прихованої камери? За допомогою однієї програми та камери телефону ви можете перевірити наявність прихованих камер під час реєстрації.

Існує два способи сканування камер за допомогою телефону. По-перше, якщо у вас є доступ, ви можете сканувати мережу Wi-Fi на наявність пристроїв, схожих на камери. Але це знайде лише камери, підключені до мережі. По-друге, ви можете шукати камери нічного бачення за допомогою камери свого телефону. Якщо прихована камера не підключена до мережі і не має можливості нічного бачення, жоден із методів не помітить її, але ці прийоми повинні виявити більшість камер.

  Відкрита альтернатива Intel і ARM: що таке RISC-V?

Як сканувати мережеві камери

Багато місць, де ви зупиняєтеся, надають вам доступ до локальної мережі. Ви можете використовувати це на свою користь за допомогою програми Fing. Фінг робить і те, і інше iPhone і Android програми. А ще краще, він безкоштовний і не містить реклами. Fing просить вас увійти, щоб отримати додаткові функції, але вам не потрібно цього робити для сканування пристрою та порту.

Ідея тут полягає в тому, щоб подивитися на всі пристрої, підключені до локальної мережі. Рекомендуємо відключити всі ваші пристрої, крім телефону або планшета, на якому запущено Fing, щоб у вас було менше речей для розбору. Підключіть телефон або планшет до мережі, а потім відкрийте Fing.

На Android торкніться кнопки «Оновити» у верхньому правому куті екрана програми, щоб розпочати роботу та погодитися надати програмі дозволи на місцезнаходження. Програма для iPhone виконує цей крок автоматично.

Зачекайте, поки програма завершить сканування, а потім перегляньте список знайдених пристроїв. Якщо ви переглядаєте пристрої в мережі, визначені програмою, вам потрібно стежити за тим, що вказує виробника камери (наприклад, Nest, Arlo або Wyze) або вказано як «IP-камера».

Навіть якщо ви не помітили камеру в цьому списку, подивіться, скільки пристроїв ви бачите в списку і що ви можете знайти поблизу місця, де ви зупинитесь. Якщо щось видається незвичайним (можливо, без впізнаваних деталей), і ви не можете знайти хороше джерело, запишіть IP-адресу. Наступний крок – сканування відкритих портів.

  Як застосувати багатофакторну автентифікацію для всіх користувачів вашої підписки на Office 365

Якщо ви виявите підозрілі пристрої в мережі, ви захочете перевірити наявність відкритих портів, які використовують ці пристрої. Спочатку торкніться кнопки «Мережа» внизу екрана.

Потім натисніть «Знайти відкриті порти».

Введіть IP-адресу, яку ви вказали раніше, а потім натисніть синю кнопку «Знайти відкриті порти».

У списку буде показано, які порти відкриті та які сервіси вони використовують. Слідкуйте за RTSP і RTMP; вони поширені для потокового відео. Будь-що з HTTP або HTTPS як службою, до якої ви можете спробувати підключитися за допомогою браузера, який може відображати потокове відео. Просто введіть IP-адресу у своєму браузері, потім двокрапку, а потім перерахований порт (тобто 192.168.0.15:80).

Як розпізнати камери нічного бачення

Ви не завжди матимете доступ до локальної мережі, щоб спробувати описані вище дії. Навіть коли ви це зробите, вони можуть не допомогти. Прихована камера може бути в окремій мережі або занадто неясна, щоб її легко розпізнати. Якщо ви ще не знайшли камери, спробуйте пошукати інфрачервоні лампи. Більшість IP-камер використовують інфрачервоний діапазон для нічного бачення. Хоча інфрачервоні промені невидимі неозброєним оком, у вас уже є пристрій, який може допомогти — ваш смартфон.

Деякі смартфони мають фільтри для блокування інфрачервоного світла на основній камері, але дуже мало з них мають фільтри на передній камері. Щоб визначити, яка камера вам підійде, візьміть інфрачервоний пульт дистанційного керування, як той, який ви використовуєте для телевізора. Наведіть його на основну камеру смартфона та натисніть кнопку. Якщо ви бачите світло на екрані, то він може виявити інфрачервоне випромінювання. Якщо ні, спробуйте ще раз із передньою камерою.

  Як передати програму Chrome на Chromecast

Коли ви визначите найкращу камеру для використання, вимкніть світло в кімнаті, яку хочете підмітити. Потім увімкніть камеру свого смартфона і почніть шукати будь-які світяться вогні. IP-камери не мають стандартної конфігурації, тому ви можете побачити лише одну, чотири, шість або іншу комбінацію світильників. Зазвичай вони мають фіолетовий колір, але іноді можуть виглядати білими. Вам не обов’язково перебувати поруч із прихованою камерою. На зображенні вище камера знаходиться всього за кілька футів. Але подивіться на іншу картинку з іншого боку будинку:

Світильники в центрі зображення — це та сама камера, лише три кімнати (їдальня, вітальня та кабінет). Це достатньо яскраво, щоб бути поміченим і вимагало більш ретельного розслідування. Не дивіться лише на центр стін, направляйте свій смартфон на стелю, вентиляційні отвори, навіть розетки. Коли горить світло, шукайте щось незвичайне. Чи є в кімнаті більше одного детектора диму? Чи є концентратор USB у місці, де немає іншої електроніки? Якщо ви торкнетеся стандартного дзеркала і подивитеся на палець під кутом, ваш відбитий палець не «контактуватиме» з вашим справжнім пальцем. Якщо ви робите те ж саме з одностороннім склом, ваш відбитий і справжній палець зіткнеться (здається, торкнуться), і це може бути прихованою камеру. Помічаючи невідповідні речі, ви можете знайти приховані камери.

На жаль, немає гарантованого методу пошуку прихованої камери. Але виконання цих додаткових кроків, коли ви прибудете, дасть вам шанс на бій і, сподіваюся, трохи душевного спокою.