Як виправити, що швидкість процесора обмежена системною прошивкою в Windows

Засіб перегляду подій у Windows записує майже все, що відбувається у вашій системі. Якщо ваша система працює, якщо ви отримуєте випадкові підказки чи повідомлення про помилки, засіб перегляду подій — гарне місце, щоб почати розслідування. Це не вкаже вам на проблему, але допоможе визначити, що може статися. Кожна подія має штамп часу, і зазвичай її супроводжує короткий опис. Одне особливе попередження, яке може турбувати вас, полягає в тому, що швидкість процесора обмежена попередженням про прошивку системи.

Швидкість процесора обмежена прошивкою системи

Повний опис цього попередження виглядає приблизно так;

Швидкість процесора 7 у групі 0 обмежується програмним забезпеченням системи. Процесор перебував у такому стані зниженої продуктивності протягом 203363 секунд з моменту останнього звіту.

Номер процесора та номер групи будуть відрізнятися від системи до системи, як і період часу. Тепер все, що говорить про обмеження процесора, буде тривожним, але виправити його досить просто.

Встановіть швидкість процесора в плані живлення

Ваш план живлення може, серед іншого, керувати тим, скільки енергії надходить на ваш процесор. Якщо значення встановлено занадто низьким, ви отримаєте повільний процесор і попередження «Швидкість процесора обмежена системним програмним забезпеченням».

  Як змінити ліміт часу «Повернутися до попередньої версії» у Windows 10

Клацніть правою кнопкою миші піктограму акумулятора/живлення в системному треї. Виберіть «Параметри живлення» з контекстного меню. Натисніть «Змінити налаштування плану» біля поточного плану живлення. Далі натисніть «Змінити додаткові параметри живлення» внизу. У вікні «Параметри живлення» прокрутіть униз і розгорніть поле «Керування живленням процесора». Переконайтеся, що мінімальний стан процесора від батареї та живлення не встановлено занадто низьким.

Технологія SpeedStep

Це обмеження швидкості для конкретного процесора є особливістю процесорних мікросхем Intel. Ця функція називається технологією SpeedStep і дозволяє програмному забезпеченню обмежувати потужність процесора. Наведене вище виправлення — це в основному простий спосіб його налаштування. Ви можете повністю вимкнути його, якщо хочете, але для цього вам потрібно відвідати BIOS своєї системи.

  Як виправити застряглий накопичувальний оновлення на Windows 10

Відкрийте BIOS і знайдіть додаткові параметри живлення або будь-що, що називається SpeedStep, і змініть його стан на Вимкнено. Збережіть зміни та завантажте свою систему.

Хоча ви можете вимкнути технологію SpeedStep як з BIOS, так і з Windows, ми рекомендуємо вам використовувати графічний інтерфейс Windows для цього. Його легше змінити, він пропонує більше контролю, і якщо ви не знаєте багато про свій BIOS, є менше шансів, що щось піде не так.