Як виправити розмиті кольори через HDMI у Windows 10

Якщо ви використовуєте програвач VLC для перегляду відео на ПК або моніторі, підключеному через HDMI, є ймовірність, що ви бачите розмиті кольори. Оскільки VLC player є одним із найкращих доступних медіаплеєрів, це нехарактерно для програми. Хороша новина полягає в тому, що це легко виправити, і VLC не винен. Справа в тому, що ви використовуєте HDMI і вашу вбудовану відеокарту, які мають до цього відношення.

Доступ до графічної панелі

Щоб виправити розмиті кольори на дисплеї, вам потрібно змінити кольори, які відображає ваша вбудована відеокарта. Ваша вбудована відеокарта, чи то чіп Intel, чи Nvidia чи AMD, має власну панель керування. Тут ви знайдете налаштування кольору.

  Як запустити Ubuntu і Bash на Windows 10

Щоб отримати доступ до панелі керування вашою відеокартою, клацніть правою кнопкою миші порожню область на робочому столі. З контекстного меню перейдіть до налаштувань або панелі керування відповідної відеокарти. Переконайтеся, що ви випадково не зайшли до спеціальної панелі керування графічним процесором, оскільки ви не знайдете в ній необхідних налаштувань.

Увімкнути повний діапазон RGB

Хитрість полягає в тому, щоб зрозуміти, як увімкнути повний діапазон RGB на панелі керування вашої відеокарти. Панель керування буде відрізнятися для карт Intel, Nvidia та AMD, тому це може бути трохи складніше.

Графічна карта Intel

На панелі налаштувань графіки Intel перейдіть до Відео>Покращення кольору. У розділі Стандартна корекція кольору виберіть «Параметри програми».

  Змініть фон екрана входу в Windows 10

Далі в розділі «Діапазон введення» виберіть «Використовувати параметри драйвера» та виберіть «Повний діапазон».

Відеокарта Nvidia

Якщо ваша вбудована відеокарта є чіпом Nvidia, відкрийте панель керування Nvidia. Знайдіть і розгорніть розділ налаштувань Відео в стовпці ліворуч. Виберіть «Налаштувати параметри кольору відео». У розділі «Як налаштувати колір» перейдіть на вкладку «Додатково» та виберіть «Повний динамічний діапазон» (0-255).

Ви також повинні заглянути в розділ «Відображення». Для встановленої роздільної здатності має бути вибрано «Повний» у вихідному динамічному діапазоні.

Відеокарта AMD

Відкрийте центр керування AMD і перейдіть у Налаштування>Додаткові налаштування Radeon>Мої цифрові плоскі панелі. Тут ви побачите розділ під назвою «Глибина кольору». У цьому розділі є спадне меню під назвою Бажана глибина кольору. Відкрийте його та виберіть 8 із варіантів.

  5 популярних ігор Windows, які працюють на Linux

Якщо ви бачите опцію Pixel Format, переконайтеся, що для неї встановлено значення RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB). Ці налаштування виконуються для кожного дисплея.

Якщо ваша відеокарта та процесор надзвичайно старі, а ми говоримо про 5 або 7 років, можливо, ці налаштування можуть бути недоступними. Перевірте, чи ваш процесор і відеокарта підтримують повний діапазон кольорів, якщо ви не можете знайти налаштування.