Як виправити помилку Windows 0x80004005 [Tried and Tested Solutions]

| | 0 Comments| 1:30 PM
Categories:

Робота з помилками на вашому комп’ютері Windows може бути дуже неприємною, і одна конкретна помилка, яка часто ставить користувачів у глухий кут, — це помилка Windows 0x80004005.

Цей код помилки зазвичай вказує на проблему з певним процесом або операцією, що спричиняє проблеми з безперебійною роботою вашої системи.

Користувачі Windows часто стикаються з кодом помилки 0x80004005 регулярно. Ця помилка досить поширена, але їй бракує конкретності та може бути спричинена різними основними факторами. Потенційні причини включають ускладнення оновлення Windows, помилки віртуальної машини тощо.

Повідомлення про помилку 0x80004005 може з’являтися окремо або поряд з іншими супровідними кодами помилок, що часто потребує додаткового вивчення, щоб точно визначити першопричину.

У таких ілюстраціях додаткова інформація може виявитися неоціненною для звуження джерела проблеми. У цій статті ми розглянемо загальні тригери цієї помилки та представимо вичерпний посібник із її вирішення за різних сценаріїв.

Розуміючи основні причини та використовуючи відповідні рішення, ми можемо ефективно усунути код помилки 0x80004005, забезпечуючи більш зручну роботу для користувачів Windows.

Що таке помилка 0x80004005 у Windows?

Код помилки 0x80004005, який зазвичай називають «невизначеною помилкою», є загальним повідомленням про помилку, яке може проявлятися в Windows через різні фактори. Цю помилку можуть спричинити такі проблеми, як пошкоджені системні файли, несумісні драйвери або проблеми, пов’язані з обладнанням.

Поширена причина помилки 0x80004005

Код помилки 0x80004005 є частою проблемою, яка виникає через різні фактори. Перш ніж заглибитися в усунення несправностей, давайте подивимося на поширені причини цієї помилки та надамо можливі рішення для її вирішення.

Помилка 0x80004005 може проявлятися в різних сценаріях, що є наслідком ряду основних причин. Щоб пролити світло на цю проблему, нижче наведено фактори, які можуть спричинити помилку.

Пошкоджені системні файли

Виникнення цієї проблеми можна пояснити наявністю пошкоджених або відсутніх файлів, необхідних для активації продукту Windows (WPA). Така поведінка зазвичай спостерігається за таких умов:

  • Процес інсталяції Windows XP порушується утилітою резервного копіювання або антивірусною програмою стороннього виробника.
  • Необхідний файл WPA було змінено вручну.

Проблеми з брандмауером або антивірусом

На роботу системи може впливати брандмауер або антивірусне програмне забезпечення, що призводить до появи цієї проблеми. Брандмауер може блокувати важливі мережеві підключення та забороняти доступ до мережевих ресурсів, тоді як антивірусна програма може помилково класифікувати законний файл як загрозу та обмежити доступ до нього.

Помилка оновлення

Якщо оновлення Windows не вдається правильно встановити, це може призвести до помилки 0x80004005. Під час оновлення Windows завантажує необхідні файли. Однак якщо щось заважає процесу або файли пошкоджуються, відбудеться неповне оновлення. Отже, інсталяція неповного або пошкодженого файлу викликає помилку 0x80004005.

Помилка встановлення

Якщо інсталяційний файл неповний або пошкоджений під час процесу видобування, це призведе до невдалого встановлення. Під час спроби запустити інсталятор ви можете зіткнутися з помилкою 0x80004005.

Програмне забезпечення сторонніх виробників

Певні сторонні програмні додатки можуть порушувати роботу системи через їх несумісність із системними компонентами або втручання в критичні файли, що призводить до конфліктів з іншими файлами та процесами. Ці конфлікти обмежують процеси та операції системи, що призводить до появи помилки 0x80004005.

  Як дізнатися, яке покоління процесора Intel у Windows

Помилка 0x80004005 може виникнути при спробі виконати мережеві операції або отримати доступ до мережевих ресурсів. Крім того, проблеми з мережею, такі як переривчасте підключення, перевантаження мережі або несправний мережевий адаптер, можуть сприяти цій проблемі.

Проблеми з дозволами

Якщо у вас немає відповідних дозволів на доступ до файлу чи папки, ви можете отримати цю помилку. Це може статися, якщо ви намагаєтеся отримати доступ до файлу чи папки, що належить іншому користувачеві, або якщо ви помилково змінили дозволи для файлу чи папки.

Windows Update

Якщо ви отримуєте цю помилку під час спроби інсталювати оновлення Windows, можливо, файл оновлення пошкоджено. У цьому випадку ви можете спробувати завантажити файл оновлення ще раз або запустити засіб усунення несправностей Windows Update.

Проблеми з обладнанням

У рідкісних випадках ця помилка може бути спричинена апаратною проблемою, наприклад, несправним сектором жорсткого диска або несправним модулем пам’яті. Якщо ви спробували всі інші рішення, але ця помилка все одно з’являється, можливо, у вас проблеми з апаратним забезпеченням.

Виправити помилку 0x80004005 у Windows 10/11

Хоча усунути невідому помилку 0x80004005 може бути складно, ми склали список із 6 ефективних виправлень, які напевно вам допоможуть. Тому, якщо ваша система стикається з помилкою 0x80004005, радимо негайно виконати ці кроки з усунення несправностей.

#1. Запустіть засіб усунення несправностей оновлення Windows

Якщо ви зіткнулися з кодом помилки 0x80004005 на екрані Windows під час спроби оновити ПК, радимо скористатися засобом усунення несправностей Windows Update. Цей інструмент пропонує практичне рішення для виявлення та вирішення поширених помилок, які часто виникають під час процесу оновлення. Для цього виконайте наведені нижче дії.

1. Перейдіть до «Пуск» і знайдіть «Параметри».

2. На лівій бічній панелі натисніть «Система».

3. Прокрутіть вниз і виберіть «Усунення несправностей» на правій бічній панелі.

4. Натисніть «Інші засоби усунення несправностей» у розділі «Усунення несправностей».

5. У розділі, який найчастіше використовується, клацніть «Запустити прямо в Windows Update».

6. Після завершення роботи засобу усунення несправностей перезавантажте пристрій.

#2. Видалити файли з вікна Оновити папку завантажень

Іноді видалення файлів із папки завантажень Window Update виправляє помилку 0x80004005 у Windows. Виконайте наведені нижче дії, щоб видалити файли в папці Windows Update для Windows 10/11.

1. Натисніть клавішу Windows + E, щоб відкрити Провідник файлів.

2. Тут перейдіть до такого розташування: C:WindowsSoftwareDistributionDownload

Примітка. Якщо Windows інстальовано на іншому диску, замініть «C:» відповідною буквою диска.

3. У папці «Завантажити» натисніть Ctrl + A, щоб вибрати всі елементи, і Видалити їх із контекстного меню або за допомогою кнопки «Видалити» на клавіатурі (якщо вона є).

4. Підтвердьте видалення, коли з’явиться запит.

#3. Оновіть Windows до останньої версії

Код помилки 0x80004005 також може виникати через тимчасову помилку або збій. Якщо це так, оновлення ОС Windows до останньої доступної версії може допомогти. Ось як:

  5 способів генерації контрольної суми файлу MD5 (Windows і Android)

1. Натисніть Windows + I, щоб відкрити налаштування.

2. Перейдіть до Windows Update знизу правої бічної панелі.

3. Натисніть «Перевірити наявність оновлень», і у вікні буде перевірено наявність оновлень для вашої системи.

4. Якщо виявлено оновлення, натисніть «Завантажити та встановити», щоб розпочати процес встановлення. Можливо, вам знадобиться перезавантажити систему для встановлення.

У фоновому режимі Windows завантажить і встановить важливі оновлення, зокрема виправлення безпеки. Якщо ви бажаєте, щоб оновлення встановлювалися автоматично без вашого втручання, ви можете ввімкнути автоматичні оновлення в налаштуваннях Windows Update.

#4. Повторно зареєструйте jscript.dll і vbscript.dll

Ще один спосіб усунути код помилки 0x80004005 — повторна реєстрація файлів jcript.dll і vbscript.dll у командному рядку. Для цього виконайте наведені нижче дії.

1. Натисніть «Пуск», введіть cmd і натисніть «Запуск від імені адміністратора».

2. У вікні cmd введіть наступне та натисніть Enter.
regsvr32 jscript.dll
regsvr32 vbscript.dll

3. Нарешті, закрийте вікно командного рядка та перезавантажте комп’ютер.

#5. Внесіть зміни в редакторі реєстру

У Windows реєстр — це централізована база даних, у якій зберігаються параметри конфігурації, параметри та інша інформація, пов’язана з операційною системою, наприклад встановлене програмне забезпечення, апаратні пристрої тощо. Тому зміна реєстру може допомогти вам виправити помилку Windows 0x80004005. Ось як:

1. Натисніть «Пуск», введіть regedit і натисніть «Enter».

2. У редакторі реєстру перейдіть до такого розташування: HKLMSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem

3. Створіть нове значення DWORD (32-розрядне) або значення QWORD (64-розрядне) на правій панелі відповідно до вашої системи

4. Перейменуйте щойно створений запис на LocalAccountTokenFilterPolicy і встановіть значення 1.

5. Нарешті, вийдіть із редактора реєстру та перезавантажте комп’ютер.

#6. Відновлення пошкоджених файлів

Іноді робота файлової системи або недоліки реєстру файлів можуть викликати проблеми з оновленнями Windows. Якщо це так, то пошкоджені системні файли слід виправити.

Виконайте наведені нижче дії, щоб відновити пошкоджені системні файли та виправити помилку 0x80004005.

1. Натисніть «Пуск», введіть cmd і натисніть «Запуск від імені адміністратора».

2. Введіть команду sfc /scannow command і натисніть Enter.

3. Перевірка системних файлів тепер відновить системні файли. Зачекайте, доки сканування SFC досягне 100%.

4. Після завершення перевірки перезавантажте систему.

Відновлення втрачених даних, спричинених помилкою 0x80004005 у Windows

У попередньому розділі ми надали вичерпний посібник із вирішення проблеми Windows 0x80004005. Однак які кроки ви можете вжити, якщо ви вже зазнали втрати даних у результаті цього коду помилки?

На жаль, ваші дані можуть бути втрачені або пошкоджені через цей код помилки. Тим не менш, існують методи, які допоможуть вам безпечно відновити дані в Windows. Нижче наведено кілька таких підходів.

Підтримуйте резервне копіювання

Завжди бажано зберігати резервну копію для використання в майбутньому та на випадок втрати даних.

Перевірте сміттєвий кошик

Якщо ви вже стикалися з втратою даних через цю помилку, почніть із перевірки кошика на робочому столі. Якщо ваші дані все ще присутні, ви можете відновити їх, просто вибравши файли та вибравши опцію «відновити» в меню правої кнопки миші.

Використовуйте історію файлів

Якщо у вашій системі ввімкнено історію файлів або якщо ви раніше створювали резервні копії втрачених файлів за допомогою вбудованої функції резервного копіювання, є шанс відновити дані. У контекстному меню виберіть «Відновити попередні версії» або «Відновити попередні версії» та виберіть потрібну версію для відновлення.

  Примусово відкривати програми Windows як розгорнуті

Скористайтеся програмним забезпеченням сторонніх виробників для відновлення

Якщо наведені вище методи не допомагають відновити назавжди видалені дані, ви можете вибрати стороннє програмне забезпечення для відновлення. Ці програмні програми сканують ваш накопичувач, щоб відновити втрачені дані. Деякі рекомендовані варіанти включають Recuva, EaseUS Data Recovery Wizard і Stellar Data Recovery.

Завантажте та встановіть ці програми у свою систему, щоб відновити втрачені дані. Майте на увазі, що успіх відновлення даних залежить від ступеня втрати даних і стану пристрою зберігання.

Зверніться до професійних служб відновлення даних

Якщо жоден із наведених вище методів не працює, ви завжди можете звернутися за допомогою до професійних служб відновлення даних. Ці експерти вміють відновлювати складні дані та володіють спеціальними інструментами та досвідом для відновлення пошкоджених або втрачених даних.

Поради щодо запобігання появі помилки 0x80004005 у майбутньому

Відкрийте для себе ефективні стратегії, щоб уникнути проблемної помилки 0x80004005 у майбутньому за допомогою цих важливих порад щодо запобігання.

Підтримувати оновлення системи

Дуже важливо постійно оновлювати свою операційну систему, щоб переконатися, що ваша система оснащена найновішими функціями та не містить помилок. Оновлення відіграють важливу роль у вирішенні таких помилок, як 0x80004005.

Використовуйте надійне антивірусне програмне забезпечення

Завжди використовуйте перевірене антивірусне програмне забезпечення, яке регулярно оновлюється та працює у фоновому режимі у вашій системі Windows. Залишаючись пильними та виконуючи регулярне сканування, ви можете ефективно усунути віруси та виправити помилки, такі як 0x80004005.

Будьте обережні, змінюючи реєстр

Зміна реєстру Windows може мати непередбачені наслідки, якщо її виконати неправильно. Важливо чітко розуміти зміни, які ви вносите, і створити резервну копію реєстру перед внесенням будь-яких змін.

Зверніться за порадою до надійних джерел і ознайомтеся з технічною документацією, перш ніж продовжувати вносити будь-які зміни.

Забезпечте безпечне встановлення програмного забезпечення

Перед установкою будь-якого програмного забезпечення перевірте його легітимність і уважно перегляньте інструкції зі встановлення. Уникайте встановлення програмного забезпечення з незнайомих джерел, оскільки вони можуть занести віруси або зловмисне програмне забезпечення, яке може порушити роботу вашої системи та призвести до помилок.

Регулярно створюйте резервні копії даних

Нарешті, завжди створюйте регулярні резервні копії важливих даних і надійно зберігайте їх, наприклад, у хмарі. Таким чином, навіть якщо ви зіткнетеся з помилками або відсутньою функціональністю, ваші дані залишаться в безпеці та доступні.

Підведенню…

Помилка 0x80004005 є частою проблемою, яка може виникати з різних причин. Однак вирішити цю помилку відносно просто. Щоб запобігти виникненню цієї помилки, важливо ретельно виконувати ці дії.

Крім того, майте на увазі, що вам може знадобитися пожертвувати деякими даними в процесі усунення несправностей. Тому дуже важливо підготувати резервну копію, перш ніж продовжити методи усунення помилки 0x80004005.

Ви також можете прочитати, як виправити код помилки Windows 0x80070057.