Як виправити помилку «406 неприйнятно» на вашому сайті WordPress

Під час керування веб-сайтами WordPress зазвичай виникають помилки, і помилка «406 неприйнятно» є однією з них. Цей код помилки зазвичай називають HTTP-відповіддю або кодом статусу, який кожен може зустріти під час відвідування сайту.

Це порушує функціональність і доступність сайту, викликаючи розчарування у власників сайту та відвідувачів.

Важливо зрозуміти причину помилки «406 неприйнятно», щоб проаналізувати та ефективно її виправити. В іншому випадку ваш веб-сайт виглядатиме непрофесійним і небезпечним для відвідування. Крім того, ви можете втратити трафік або продажі, якщо помилка не зникне на вашому сайті WordPress.

У цій статті ми спочатку познайомимо вас із помилкою «406 неприйнятно». Потім ми дослідимо причини цієї помилки. Нарешті, ми надамо вам правильний посібник для її вирішення. Отже, давайте зануримося в роботу та відновимо безперебійну роботу вашого сайту WordPress.

Що таке помилка «406 неприйнятно»?

Помилка «406 неприйнятно» — це код статусу HTTP, який відображається, коли сервер не може обробити запит користувача. Оскільки заголовки запиту клієнта недійсні, сервер повертає повідомлення «406 неприйнятно».

Це помилка на стороні клієнта, яка означає, що сервер не може надати запитаний вміст у спосіб, який відповідає специфікаціям, зазначеним у запиті клієнта.

Помилка 406 часто означає, що користувач не може отримати доступ до певних сторінок або медіа-ресурсів на сайті WordPress. Тому замість очікуваного матеріалу їм відображається повідомлення про помилку. Крім того, повідомлення може відрізнятися залежно від браузера, який використовується.

Отже, яка основна причина помилки «406 неприйнятно»? Це процес узгодження вмісту, який відбувається між клієнтом і сервером.

Узгодження вмісту — це процес, за допомогою якого сервер і клієнт спілкуються, щоб вирішити найкращий спосіб відображення ресурсу. Деякі з прикладів – мовні параметри, набори символів і типи медіафайлів.

Вміст і формат повідомлення про помилку 406 можуть відрізнятися залежно від конкретного веб-сайту, середовища розміщення та браузера, який використовується для доступу до сайту.

Але іноді повідомлення про помилку може містити корисну інформацію, яка може допомогти знайти причину помилки. Однак бувають випадки, коли в повідомленні про помилку написано лише «406 неприйнятно» без будь-яких додаткових деталей.

Тепер ви знаєте, що таке помилка «406 неприйнятно» і як вона виглядає на WordPress. Давайте з’ясуємо деякі поширені причини цього.

Причини помилки «406 неприйнятно» в WordPress

Коли ви відкриваєте веб-сторінку через свій браузер (Chrome, Edge, Brave тощо), він взаємодіє з сервером, щоб запитати необхідні файли та вміст.

Завдяки цій взаємодії сервер може дізнатися, що ви хочете переглянути. Отже, він ідеально реагує, надаючи відповідну інформацію користувачам.

Під час початкової фази запиту браузер містить заголовок «Прийняти», який описує типи файлів, які він може приймати. Отже, сам заголовок повідомляє сервер про бажані формати доставки файлів для створення всього веб-сайту або веб-додатку.

Однак бувають випадки, коли сервер не дотримується правил, встановлених клієнтом або браузером. Таким чином, він не надає вміст у правильному форматі, що призводить до помилки «406 неприйнятно». Це означає, що сервер не може забезпечити очікувану доставку даних.

Ось кілька докладних пояснень помилки «406 неприйнятно» в WordPress:

Невідповідність типу вмісту

Помилка «406 неприйнятно» виникає, коли сервер не може надати запитаний вміст у належному форматі. Формат має бути сумісним із типом вмісту, указаним у заголовку запиту.

Наприклад, якщо клієнт запитує та очікує відповідь у форматі HTML від сервера, сервер може надіслати лише JSON або XML. Тому це призведе до невідповідності типу вмісту та спричинить і відобразить помилку.

Запит клієнта містить заголовок «Прийняти», у якому перераховані типи носіїв, які він готовий прийняти для відповіді. Таким чином, якщо сервер не зможе надати вміст у жодному з перелічених медіаформатів, з’явиться повідомлення про помилку «406 неприйнятно».

Повідомлення про помилку «406 неприйнятно» з’явиться, якщо сервер не зможе надати вміст у жодному з перелічених медіаформатів. Крім того, це відбувається, коли сервер не приймає запитані медіаформати або якщо в запиті клієнта відсутній заголовок «Прийняти».

Недійсні параметри мови

Бажана мова для відповіді вказується заголовком «Accept-language» у запиті клієнта. Отже, помилка «406 неприйнятно» з’явиться, якщо на сервері немає запитуваного вмісту, доступного жодною з перелічених мов.

Це може статися, якщо сервер не підтримує запитані мови. Крім того, це відбувається, якщо обрана клієнтом мова не відповідає доступному вмісту.

Невиконані вимоги до набору символів

Набори символів, які може прийняти запит клієнта, перераховані в заголовку «Accept-Charset». Повідомлення про помилку з кодом «406 неприйнятно» може з’явитися, якщо сервер не може надати запитуваний вміст у жодному з перелічених наборів символів.

Це трапляється, якщо сервер не підтримує запитані набори символів. Крім того, це трапляється, коли вибір набору символів клієнта конфліктує з доступним вмістом

Правила, запроваджені Mod_Security

Mod_security — це серверний модуль, який додає додатковий рівень безпеки шляхом застосування певних правил. Тим часом деякі правила mod_security можуть бути надто жорсткими та вважати деякі клієнтські запити потенційно небезпечними.

Коли запит клієнта запускає одне з цих правил, це може призвести до генерації помилки «406 неприйнятно».

Конфліктна тема чи плагін

Конфлікти між темами або плагінами, які були встановлені, також можуть спричинити повідомлення про помилку «406 неприйнятно». Несумісність цих компонентів або недосконалий код можуть перешкодити належному створенню вмісту, що призведе до помилки.

Тому вкрай важливо знайти та виправити всі плагіни чи теми, які спричиняють проблему сумісності.

Погана конфігурація сервера

Помилка або неправильна конфігурація сервера може призвести до появи помилки «406 неприйнятно». Прикладами цього є неправильні типи MIME або неправильні налаштування узгодження вмісту.

Періодично браузер може запитувати певний тип MIME від сервера. Приклади типів MIME включають зображення JPEG, певні формати відео та простий текст. Якщо сервер не може надати запитаний тип MIME, наприклад зображення JPEG, ви отримаєте помилку 406.

Проблеми з кешуванням

Зберігаючи копії попередньо згенерованих відповідей, кешування може збільшити швидкість веб-сайту. Однак кешовані відповіді можуть призвести до помилки 406, якщо відповідь застаріла, несправна або неправильно очищена.

Вам потрібно переконатися, що модулі кешування та кеші на стороні сервера не перешкоджають доставці вмісту. Тому вам потрібно періодично перевіряти та очищати кеш, щоб запобігти цій помилці.

Настав час усунути помилку, оскільки ви дізналися про потенційні причини помилки «406 неприйнятно».

Існують різні способи виправити помилку «406 неприйнятно» в WordPress. Але ми розглянемо найпростіші шляхи вирішення проблеми. Але перш ніж вносити будь-які зміни на свій сайт, ви повинні створити резервну копію всього сайту та його бази даних.

Використання плагіна

Ви можете легко виправити помилку «406 неприйнятно», перейшовши до файлу .htaccess свого сайту. Просто виконайте наступні кроки:

 • Увійдіть на інформаційну панель свого веб-сайту WordPress.
 • Перейдіть до Plugin > Add New і введіть WP File Manager у полі пошуку
 • Потім встановіть і активуйте плагін
 • Натисніть «Диспетчер файлів», а потім клацніть правою кнопкою миші файл .htaccess у вашій папці public_html.
 • Тепер натисніть редактор коду та відредагуйте файл .htaccess
 • Вставте наступний код у свій редактор коду. Вставте код у точне місце на зображенні.
 • <IfModule mod_security.c>
    SecFilterEngineOff
    SecFilterScanPOSTOff
    </IfModule>

  Тепер давайте перейдемо до іншого процесу виправлення помилки 406 з WordPress.

  Під час усунення помилки «406 неприйнятно» в WordPress ви можете переглянути заголовки запитів. Ось покроковий підхід:

 • Переконайтеся, що заголовок «Прийняти» відформатовано правильно та містить відповідний список дозволених медіаформатів.
 • Видаліть будь-які суперечливі або непідтримувані значення із заголовка «Прийняти».
 • Перевірте правильність заголовків «Accept-Language» і «Accept-Charset».
 • Ви можете відвідати
 • Перевірте сумісність плагінів і тем

  Щоб виправити помилку «406 неприйнятно», вам також потрібно перевірити проблему сумісності теми та плагіна.

 • Деактивуйте кожен плагін на своєму веб-сайті WordPress.
 • Активуйте тему за замовчуванням, наприклад Twenty Twenty One
 • Тепер подивіться, чи помилка «406 неприйнятно» зникає
 • Якщо ні, міняйте теми по черзі та повторно активуйте плагіни, щоб знайти конфліктну
 • Оновіть або замініть будь-які застарілі або несумісні плагіни або теми, які викликають проблему.
 • Перевірте конфігурацію сервера

  Ви повинні переконатися, що ваш сервер налаштований відповідно до вимог вашого сайту WordPress. Просто виконайте наступний процес:

 • Перегляньте параметри узгодження вмісту вашого сервера, типи MIME та правила mod_security
 • Зробіть ці налаштування відповідними для вашого сайту WordPress.
 • Якщо вам потрібна додаткова допомога, зверніться до адміністратора сервера або вашої хостингової компанії.
 • Очистіть кеш вашого сайту

  Очищення кеш-пам’яті є важливим кроком у вирішенні помилки «406 неприйнятно». Ось кроки, які ви можете виконати:

 • Очистіть кеш вашого сайту WordPress за допомогою будь-якого плагіна кешування, наприклад W3 Total Cache або WP Super cache.
 • Очистіть усі кеші на стороні сервера, які можуть містити застарілі або пошкоджені відповіді, наприклад кеш Varnish або Redis.
 • Проблеми мережі доставки вмісту

  Якщо ви використовуєте CDN для підвищення продуктивності свого сайту, перевірте його конфігурацію. Ви повинні переконатися, що він обслуговує найновіші версії файлів на вашому сайті. Ось кроки, які ви можете виконати:

  • Очистіть кеш свого CDN, щоб переконатися, що він обслуговує останню версію вашого сайту WordPress.
  • Переконайтеся, що CDN правильно налаштовано для доставки потрібного вмісту.
  • Вивчіть будь-які конфлікти між вашим сайтом WordPress і CDN.

  Перевірте кілька пристроїв і браузерів

  Якщо будь-яка проблема веб-переглядача спричиняє помилку «406 неприйнятно», виконайте такі дії, щоб її вирішити:

 • Перевірте свій веб-сайт на кількох веб-переглядачах і платформах (на комп’ютері, мобільному телефоні та планшеті), включаючи Safari, Firefox, Chrome тощо.
 • Перевірте, чи певний веб-переглядач або пристрій є причиною проблеми «406 неприйнятно».
 • Знайдіть будь-які проблеми CSS або JavaScript, пов’язані з браузером, і вживіть відповідних заходів.
 • Зверніться за допомогою експерта

  Якщо ви спробували всі вищезазначені методи, але все одно не можете вирішити проблему, виконайте такі дії:

 • Щоб вирішити проблему, зверніться до розробника WordPress
 • Зв’яжіться зі службою підтримки вашої хостингової компанії
 • Детально повідомте їм про проблему та дії, які ви пробували раніше.
 • Найкращі методи запобігання помилці «406 неприйнятно».

  Помилка 406 може виникнути за багатьох обставин, але ви можете її виправити за допомогою деяких невеликих профілактичних заходів. Таким чином, вам потрібно прийняти проактивний підхід до підтримки свого сайту та впровадження оптимізації.

  Ось профілактичні заходи, які ви можете вжити, щоб зменшити ймовірність зіткнутися з помилкою «406 неприйнятно».

 • Регулярно оновлюйте ядро ​​WordPress, плагіни та теми. Здебільшого оновлення включають покращення сумісності та виправлення помилок, що зменшує ймовірність помилки «406 неприйнятно».
 • Перевірте, чи нові плагіни та теми сумісні з поточною версією WordPress перед їх встановленням. Крім того, не забудьте переглянути відгуки користувачів, рейтинги та форуми підтримки, щоб оцінити надійність плагіна чи теми.
 • Оптимізуйте основні типи файлів, такі як зображення, сценарії та таблиці стилів вашого сайту WordPress. Ви можете зменшити ймовірність помилок, пов’язаних із сервером, зменшивши файл за допомогою стиснення.
 • Переконайтеся, що ваш сервер правильно налаштований для обробки різних форматів файлів і типів вмісту. Крім того, поговоріть зі своїм хостинг-провайдером, щоб переконатися, що типи MIME та параметри узгодження вмісту виконано належним чином.
 • Використовуйте надійну CDN, щоб розповсюджувати вміст свого веб-сайту на різних серверах по всьому світу. Це допомагає зменшити навантаження на сервер, підвищити швидкість веб-сайту та зменшити ймовірність проблем, пов’язаних із сервером.
 • Застосуйте механізми кешування, такі як кешування на стороні сервера або плагіни кешування, щоб зберігати та доставляти вміст, до якого часто звертаються.
 • Проводьте регулярні перевірки безпеки, щоб знайти вразливі місця та переконатися, що ваш веб-сайт захищений від зловмисників.
 • Часто перевіряйте журнали сервера на наявність дивних або повторюваних проблем, як-от помилка «406 неприйнятно». Журнали можуть допомогти вам швидко виявити та виправити проблеми, розкривши джерела помилки.
 • Заключні думки

  Під час перегляду веб-сайту повідомлення «406 неприйнятно» може дратувати відвідувачів. Крім того, це може бути особливо неприємним для власників веб-сайтів або постачальників послуг. Тому в цьому посібнику ми надали найкращі підходи до вирішення помилки «406 неприйнятно».

  Незважаючи на те, що помилка 406 не входить до числа найпоширеніших проблем WordPress, з нею варто бути обережними.

  Цієї помилки можна уникнути, якщо вирішити проблеми, про які ми згадали. Виправивши помилку, ви зможете надати своїм користувачам більш спрощений досвід перегляду та ніколи не втратити відвідувача.

  Ви також можете дізнатися, як виправити помилку «Не вдалося відкрити потік, немає такого файлу чи каталогу» в WordPress.