Як виправити помилку швидкості вентилятора процесора

Кожен комп’ютер, настільний чи ноутбук, має принаймні один вбудований вентилятор. Вентилятор охолоджує комп’ютер, і він попередньо налаштований на автоматичний запуск, коли система нагрівається. Існує температурний поріг, який при перетині запускає вентилятор.

вентилятор процесора

Помилка швидкості вентилятора процесора

Вентилятори процесора вмикаються автоматично під час завантаження системи. Налаштування температури не застосовуються, доки ви не завантажитесь на робочий стіл. Поки ваша система знаходиться на завантажувачі або на екрані BIOS, вентилятор буде продовжувати працювати, щоб система охолоджувалася. Якщо ви завантажуєтеся в BIOS або використовуєте завантажувач і бачите помилку швидкості вентилятора процесора, спробуйте виправлення, наведені нижче.

  Що таке час відгуку монітора і чому це має значення?

1. Змініть швидкість вентилятора в BIOS

Швидкість вентилятора не завжди доступна безпосередньо, але в деяких випадках її можна змінити з BIOS.

Завантажте систему в BIOS.
Знайдіть вкладку обладнання або будь-що, що стосується конфігурації обладнання.
Змініть швидкість вентилятора або температуру, яка її викликає.
Збережіть зміну.

2. Змініть швидкість вентилятора в Windows 10

Ви можете спробувати змінити швидкість вентилятора з Windows 10, якщо у вас немає можливості зробити це в BIOS.

Завантажити і встановіть програму під назвою HWiNFO.
Запустіть програму.
Натисніть значок вентилятора внизу.
У вікні, що відкриється, натисніть Встановити вручну біля вентилятора.
Встановіть температуру, щоб увімкнути вентилятор.
Встановіть його мінімальну та максимальну швидкість.
Застосуйте зміни.
Перезавантажте систему.

  Як отримати відшкодування за Epic Store Games

Примітка: для отримання більш детального посібника перегляньте нашу публікацію про те, як змінити швидкість вентилятора в Windows 10.

3. Перевірте обладнання

Вентилятор апаратний, і, як і будь-яке інше обладнання, він може бути пошкоджений. Якщо ви знаєте, як правильно обійти корпус ноутбука чи настільного комп’ютера, ви можете відкрити його та перевірити, чи є щось не так, наприклад, ослаблений дріт.

Ви також повинні подумати про те, щоб його оглянув професіонал. Можливо, проблема з датчиком температури. Датчик температури перевіряє температуру системи та запускає вентилятор. Якщо він пошкоджений, вентилятор може працювати, коли це не потрібно, або він може не працювати, коли повинен.

  Як завантажити програми, яких більше немає в App Store на вашому телефоні

Висновок

Вентилятор не запускає ігри, не виводить звук і не обробляє завдання, але підтримує стабільну температуру системи та запобігає пошкодженню обладнання. Якщо ви отримуєте помилку вентилятора, ви повинні поставитися до неї серйозно і переконатися, що її виправлено. Ваш комп’ютер може вимкнутися, якщо він перегріється, але ця перевірка може працювати не на всіх системах, і він може вийти з ладу, якщо датчик температури пошкоджено.