Як виправити помилку обмеження пам’яті та зберегти роботу сайту WordPress

Categories:

Як і будь-яке інше рішення з відкритим кодом, WordPress має плюси та мінуси. Він пропонує неперевершений рівень гнучкості та майже безмежний потенціал для розширення. Але вирішення таких проблем, як усунення несправностей, потребує певного технічного досвіду. Однак за допомогою правильного підходу ви можете подолати будь-яку помилку та повністю використовувати потужність WordPress.

Під час запуску сайту WordPress ви можете зіткнутися з типовою помилкою «вичерпано ліміт пам’яті». Ця проблема виникає, коли ваш сайт використовує більше пам’яті, ніж дозволено сервером. Ця проблема може мати серйозні негативні наслідки, що призведе до поганої взаємодії з користувачем.

Якщо ваш веб-сайт отримує багато трафіку, зазвичай виникають помилки обмеження пам’яті. На щастя, існує ряд виправлень, які можуть вирішити цю проблему, навіть якщо ви новачок у WordPress. Ця стаття проведе вас через процес вирішення проблеми обмеження пам’яті вашого сайту WordPress. Таким чином, ви можете безперебійно підтримувати ефективність свого сайту.

Поширені причини помилки обмеження пам’яті WordPress

Помилка обмеження пам’яті — одна з найпоширеніших помилок, з якою стикаються власники сайтів WordPress. Цей тип помилки призводить до того, що ваші веб-сторінки повільно завантажуються, аварійно завершують роботу або навіть стають недоступними. Зазвичай у повідомленні про помилку йдеться «фатальна помилка: вичерпано дозволений розмір пам’яті 67108864 байт».

Давайте знайдемо поширені причини цієї помилки:

Сумісність плагінів і тем

Плагіни та теми WordPress можуть надати веб-сайту нові функції та персоналізувати візуальну привабливість. Але іноді плагін і тема можуть створювати проблеми сумісності з версією WordPress, яка використовується. Таким чином, це може спричинити різні проблеми, включаючи помилки обмеження пам’яті.

Наприклад, плагін або тема можуть використовувати надмірну пам’ять порівняно з пам’яттю, виділеною сервером. Щоб вирішити цю проблему, ви можете дезактивувати плагін або тему, які викликають цю помилку. Потім ви можете оновити плагін або тему до останньої версії. Крім того, шукайте альтернативу, сумісну з вашою поточною версією WordPress.

Величезні бази даних

У WordPress проблеми з обмеженням пам’яті часто виникають через наявність великих баз даних. Зі збільшенням обсягу даних, що зберігаються на вашому веб-сайті, також зростають відповідні вимоги до пам’яті для оптимальної роботи.

Коли веб-сайт здійснює інтенсивний запит або обробку даних, він може перевищити призначений ліміт пам’яті. У результаті на вашому сайті WordPress виникне помилка обмеження пам’яті.

Одним із рішень цієї проблеми може бути видалення сторонніх даних, таких як спам-коментарі та редакції дописів. Щоб оптимізувати продуктивність і використання пам’яті, ви можете використовувати плагін кешування, який може ефективно зменшити частоту запитів до бази даних.

Плагіни Resource Hungry

Використання плагінів, які потребують значної кількості ресурсів, потенційно може призвести до перевищення порогового значення обмеження пам’яті в WordPress. Такі плагіни вимагають значних системних ресурсів, особливо під час обробки значних обсягів даних або зображень. У результаті це може вичерпати ліміт виділеної сервером пам’яті.

  6 найкращих засобів перегляду Visio для перегляду формату VSD

Одним із потенційних рішень цієї проблеми є вимкнути плагін, який споживає значну кількість ресурсів. Крім того, ви можете замінити плагін таким, який зменшить навантаження на ресурси вашого сервера. Крім того, ви можете збільшити ліміт пам’яті, виділеної для вашого веб-сайту. Але для цього потрібен доступ до панелі керування хостингом вашого веб-сайту.

Недостатні ресурси сервера

Помилка обмеження пам’яті є типовою, якщо ваш сайт WordPress розміщено на спільному сервері. Спільний хостинг означає, що кілька сайтів розміщено на одному сервері. Це налаштування може призвести до обмеженого розподілу ресурсів сервера для кожного веб-сайту.

Якщо на вашому веб-сайті раптовий сплеск трафіку або на ньому запущено ресурсоємний плагін, він може перевищити ліміт виділеної пам’яті сервера. Крім того, застаріле апаратне забезпечення, недостатній простір на диску та обмежений процесор або оперативна пам’ять також можуть призвести до цієї помилки.

Щоб вирішити цю проблему, ви можете зменшити кількість плагінів, які використовуються на вашому сайті. Але якщо вам потрібні додаткові плагіни для роботи вашого сайту, спробуйте вибрати план хостингу, який надає більше пам’яті. Перейдіть на виділений сервер, який пропонує більше ресурсів і контроль над вашим веб-сайтом.

Перевантажений трафік веб-сайту

Проблеми з обмеженням пам’яті можуть виникнути, коли веб-сайт отримує більше запитів, ніж може обробити його сервер. У результаті веб-сайти з високим трафіком стикаються з помилкою, оскільки для обробки більшої кількості запитів потрібно більше ресурсів сервера.

Високий трафік також спричиняє проблеми із запитами до бази даних, оскільки для цього потрібен значний обсяг пам’яті. Отже, сервер не може виділити достатньо пам’яті для задоволення збільшеного обсягу запитів, що призводить до помилок обмеження пам’яті.

Щоб впоратися з цим, ви можете підвищити ефективність свого веб-сайту, використовуючи мережу доставки вмісту (CDN). CDN допоможе вам доставити вміст вашого сайту на різні сервери. Отже, будь-яке навантаження на один сервер зменшиться.

Крім того, використання плагінів кешування може бути корисним для зберігання часто оцінюваних даних. Це допоможе вам мінімізувати кількість запитів до бази даних, необхідних для виконання кожного запиту. Також важливо вибрати план хостингу, який пропонує достатньо ресурсів для розміщення трафіку вашого веб-сайту.

Як перевірити ліміт пам’яті вашого сайту WordPress

Існують різні методи перевірки обмежень пам’яті на вашому сайті WordPress. Ось деякі з цих методів, якими ви можете легко скористатися:

#1. Від WordPress Site Health

Утиліта для роботи сайту WordPress – це простий спосіб перевірити ліміт пам’яті WordPress. Він надає огляд працездатності, а також інші деталі, такі як обмеження пам’яті PHP.

Щоб отримати доступ до інформації про справність сайту, спершу перейдіть до Інструменти> Справність сайту.

Тепер натисніть вкладку «Інформація» та прокрутіть униз, щоб знайти опцію «Константа WordPress».

Клацніть опцію «Константи WordPress», у якій відкриються відомості про завантажені частини.

Тут ви отримаєте інформацію про ваш WP_MEMORY_LIMIT, який визначає ліміт пам’яті.

Якщо ліміт виділеної пам’яті недостатній або менший за 32 Мб, потрібно збільшити пам’ять. Існує кілька методів збільшення цього ліміту пам’яті, які ми обговоримо незабаром.

  Що таке Favicon і як створити Favicon для веб-сайту?

#2. Вивчення файлу wp‑config.php

Ви також можете переглянути обмеження пам’яті WordPress, відкривши файл wp-config.php. Щоб отримати файл, вам потрібно знайти кореневий каталог вашого сайту WordPress. Таким чином, ви можете встановити простий плагін для керування файлами WordPress на інформаційній панелі під назвою «Диспетчер файлів».

Після встановлення та активації плагіна клацніть WP File Manager і натисніть першу опцію, щоб відкрити список файлів.

У списку файлів клацніть правою кнопкою миші wp-config.php, а потім клацніть відкрити в редакторі коду. Тепер знайдіть код – define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’);. Цей код визначає максимальний обсяг пам’яті, виділеної для вашого сайту WordPress.

Обмеження пам’яті в цьому прикладі встановлено на 256 МБ, яке можна змінити. Майте на увазі, що цей файл потрібно додати до розташування, зазначеного на зображенні. Якщо рядка немає у файлі wp-config.php, ви можете додати його вручну. Але не забудьте зберегти зміни перед виходом.

#3. Обліковий запис хостингу WordPress

Ви завжди можете перевірити ліміт пам’яті WordPress в обліковому записі хостингу сайту WordPress або cPanel. Спочатку увійдіть у свій обліковий запис хостингу, увійдіть у свою cPanel і натисніть «Диспетчер файлів».

Тепер двічі клацніть на public_html, який відкриє список файлів.

У цьому списку файлів ви отримаєте файл wp-config.php, який ви можете переглядати та навіть редагувати.

Тепер клацніть правою кнопкою миші та перегляньте файл, щоб перевірити обмеження пам’яті вашого сайту WordPress.

Якщо ви не можете знайти ліміт пам’яті WordPress для свого сайту, рекомендуємо зв’язатися зі своїм хостинг-провайдером. Вони зможуть надати вам поточний ліміт пам’яті WordPress і ліміт PHP для вашого сайту. Але для виконання цього завдання прийнято ініціювати запит у службу підтримки або надіслати електронний лист вашому хостинг-провайдеру.

Тепер, коли ви знаєте, де знайти ліміт пам’яті вашого сайту WordPress, настав час дізнатися, як його збільшити.

Як виправити помилку обмеження пам’яті WordPress

Якщо ви бажаєте виправити помилку обмеження пам’яті WordPress, дотримуйтесь цих покрокових підходів:

#1. Резервне копіювання сайту WordPress

Резервне копіювання даних веб-сайту є важливим перед внесенням будь-яких змін до сайту WordPress. Тому що, якщо щось піде не так під час внесення змін, ви можете легко повернутися до попереднього стану свого сайту. Щоб створити резервну копію сайту WordPress, виконайте наведені нижче дії.

 • Використовуйте плагін резервного копіювання, наприклад UpdraftPlus, Duplicator, Jetpack
 • Використовуйте хмарні служби резервного копіювання, такі як Google Drive і Amazon S3.
 • Експортуйте базу даних вашого сайту WordPress вручну
 • Попросіть свого хостинг-провайдера отримати послуги резервного копіювання

Якщо ви використовуєте плагін, процес резервного копіювання стає дуже простим, оскільки ви можете будь-коли скасувати зміни. Крім того, за допомогою автоматичного резервного копіювання в реальному часі ви завжди вбережете свій сайт від раптових змін.

#2. Відредагуйте файл wp-config.php

Як ми згадували раніше, обмеження пам’яті визначається у файлі wp-config.php вашого сайту. Тому вам слід спочатку почати з нього, щоб вирішити проблему обмеження пам’яті. Ось кроки, які ви можете виконати, щоб відредагувати файл wp-config.php

1. Увійдіть у cPanel або FTP-клієнт свого сайту WordPress і введіть файл wp-config.

2. Додайте згаданий нижче код перед рядком, який говорить: «Це все, припиніть редагування!»: define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’);

3. Перед виходом збережіть усі зміни, а потім оновіть сайт, щоб перевірити, чи вирішено проблему обмеження пам’яті.

  Список модів Utimate Fallout 3

Якщо помилка все ще зникає, спробуйте інший підхід, щоб її виправити.

#3. Змінити обмеження пам’яті у файлі php.ini

Якщо ви не можете вирішити проблему обмеження пам’яті за допомогою wp-config.php, ви можете зробити це за допомогою файлу php.ini. За допомогою цього файлу ви можете збільшити ліміт пам’яті та навіть налаштувати додаткові параметри WordPress. Щоб налаштувати файл php.ini, виконайте такі дії:

 • Увійдіть у свою cPanel, а потім знайдіть папку public_html і двічі клацніть, щоб увійти
 • У папці public_html ви знайдете файл php.ini, який потрібно відредагувати.

 • Якщо ви не бачите файл php.ini в папці public_html, ви можете створити його. Щоб створити файл php.ini, натисніть опцію «Файл» і створіть його вручну.
 • У файлі php.ini ви можете вставити наступний рядок кодів, щоб змінити обмеження пам’яті тощо.
upload_max_filesize = 256M

post_max_size = 256M

memory_limit = 256M

file_uploads = On

upload_max_filesize = 128M

max_execution_time = 300

max_allowed_packet_size = 524288000

Примітка: вам потрібно лише додати memory_limit = 256 у файл. Решта кодів використовуються для різних цілей.

#4. Змініть обмеження пам’яті за допомогою файлу .htaccess

Якщо у вас все ще виникає проблема обмеження пам’яті на вашому сайті WordPress, виконайте наведені нижче дії, щоб її вирішити:

 • Увійдіть у свою cPanel і перейдіть до папки plublic_html
 • Знайдіть у папці файл .htaccess
 • За замовчуванням файл .htaccess недоступний. Ви можете зробити його доступним, натиснувши коліщатко кнопок налаштувань і вибравши поле Показати приховані файли

 • Після збереження налаштувань перейдіть до файлу .htaccess і вставте в нього такий код:
php_value max_input_vars 5000

php_value max_execution_time 300

php_value post_max_size 128M

php_value upload_max_filesize 128M

php_value memory_limit 256M

Примітка: вам потрібно лише додати php_value memory_limit 256M у файл.

#5. Зверніться до свого хостинг-провайдера

Якщо ви все ще стикаєтеся з проблемою обмеження пам’яті, настав час звернутися до свого постачальника послуг хостингу. Спершу слід перевірити ліміт пам’яті, виділений вашим хостинг-провайдером. Тому вам слід перевірити інформаційну панель хостингу, де ви можете знайти ліміт виділеної пам’яті для вашого сайту.

Якщо ви досягли максимального ліміту пам’яті свого веб-сайту, настав час шукати інший план хостингу. Ви можете запитати свого хостинг-провайдера про різні пакети, які він надає. Після цього ви можете перейти на інший план або навіть вибрати кращого хостинг-провайдера.

Одними з найкращих хостинг-провайдерів є Hostinger, Bluehost, WP Engine, HostGator тощо. Крім того, ви можете відмовитися від плану загального хостингу та перейти на віртуальні приватні сервери (VPS) або хмарний хостинг. Отже, ви можете отримати більше обмежень пам’яті та ресурсів для свого сайту WordPress.

Найкращі методи, щоб уникнути помилки обмеження пам’яті в майбутньому

Як власника сайту WordPress проблема обмеження пам’яті може бути неприємною. Однак є кроки, які ви можете вжити, щоб уникнути цієї проблеми в майбутньому. Ось найкращі методи, яких слід дотримуватися та запобігати цій проблемі.

 • Завжди оновлюйте свій сайт WordPress до останньої версії
 • Регулярно оновлюйте плагіни та тему свого сайту
 • Виберіть і встановіть легкі теми та плагіни
 • Регулярно оптимізуйте свої бази даних, щоб видалити зайві дані
 • Використовуйте плагіни кешування, щоб мінімізувати частоту запитів до бази даних
 • Використовуйте мережу доставки вмісту (CDN), щоб розвантажити ресурси сервера
 • Перейдіть на кращий пакет, який надає ваш хостинг-провайдер
 • Змініть хостинг-провайдера на відомого або кращого
 • Завантажуйте, завантажуючи великі файли безпосередньо на ваш веб-сайт

Резюме

Помилки обмеження пам’яті WordPress можуть здатися складною проблемою для вирішення. Це може створити поганий досвід для власників сайту та знизити загальну ефективність веб-сайту. Але після ознайомлення з цим посібником ви зможете легко впоратися з цим і забезпечити безперебійну роботу веб-сайту.

Можливо, вам також буде цікаво прочитати про ці преміальні платформи хостингу WordPress для веб-сайтів з великим трафіком, щоб уникнути цих проблем.