Як виправити помилку «Запитана операція вимагає підвищення».

Categories:

Може бути неприємно бачити, як ваш комп’ютер сповіщає про помилку – «запитана операція вимагає підвищення» . Якщо у вас виникла ця проблема, не хвилюйтеся, оскільки ви потрапили в потрібне місце.

У цій статті ми розповімо вам про відповідні рішення для виправлення цієї помилки. Але перш ніж переходити до вирішення, давайте подивимось, у чому полягає ця помилка та чому вона виникає.

Що означає «запитана операція вимагає підвищення»?

Коли ви намагаєтеся отримати доступ до файлу або інсталювати програму на своєму комп’ютері, ви можете зіткнутися з повідомленням про помилку «запитана операція вимагає підвищення». Ця помилка вказує на те, що завдання, яке ви намагаєтесь виконати на своєму комп’ютері, потребує додаткового дозволу або автентифікації від адміністратора.

Простіше кажучи, ваш поточний обліковий запис користувача в Windows не має повноважень виконувати певну операцію.

Що викликає помилку «запитана операція вимагає підвищення»?

Хоча існує незліченна кількість причин цієї помилки Windows «запитана операція вимагає підвищення прав», у цій частині наведено найпоширеніші з них.

Пошкоджений обліковий запис користувача. Пошкоджений обліковий запис користувача Windows більш схильний до втрати даних або елементів керування доступом, що призведе до несправності. Це забороняє користувачеві виконувати певні завдання та відображає помилку «запитана операція вимагає підвищення прав».

Права доступу: обліковий запис Windows, який ви використовуєте, може не мати достатньо прав для виконання певних дій або доступу до захищених даних. У результаті з’являється помилка «запитана операція вимагає підвищення прав».

  Безкоштовні коди Roblox Blood Samurai 2: викупіть зараз

Параметри контролю облікових записів користувачів (UAC): коли функцію контролю облікових записів користувачів у Windows увімкнено, це додає додатковий рівень безпеки, обмежуючи завдання, які може виконувати неадміністративний обліковий запис. Однак ці обмеження можуть спричинити помилку «запитана операція вимагає підвищення прав», коли ви намагаєтеся виконати певні завдання.

Зловмисне програмне забезпечення або вірус: інколи скомпрометована система через атаки зловмисного програмного забезпечення призводить до помилки «запитана операція вимагає підвищення». Це тому, що вірус заважає вашій системі розпізнати повноваження вашого облікового запису користувача Windows.

Більшість виправлень полягає в усуненні причин, які ми розглянули раніше, однак кілька простих виправлень є абсолютно новими.

Вам не обов’язково застосовувати всі запропоновані обхідні шляхи. Спробуйте виправлення по порядку, доки не знайдете той, який вам підходить.

Запустіть програму від імені адміністратора

Коли ви запускаєте програму або файл від імені адміністратора, він отримує дозвіл адміністративного рівня для виконання більшості завдань, які зазвичай обмежені для звичайних облікових записів користувачів у Windows.

Крок 1: клацніть правою кнопкою миші програму або програму, яку потрібно відкрити, а потім виберіть «Властивості».

Крок 2: Перейдіть на вкладку сумісності; у розділі налаштувань позначте опцію Запускати цю програму від імені адміністратора.

Крок 3: Натисніть кнопку «Застосувати», щоб зберегти зміни, а потім натисніть «ОК».

Перевірте, чи спрацював цей метод, повторивши завдання, які викликали цю помилку.

Розширення привілеїв папки

Якщо під час спроби отримати доступ до папки з’являється повідомлення про помилку «запитана операція вимагає підвищення». Це означає, що папка, до якої ви хочете отримати доступ, потребує підвищених дозволів на її використання. Отже, давайте розширимо привілеї керування цією папкою для всіх облікових записів користувачів.

  Як налаштувати кнопки миші на iPad

Крок 1: клацніть правою кнопкою миші папку, до якої потрібно отримати доступ, і виберіть «Властивості».

Крок 2: перейдіть на вкладку безпеки та натисніть кнопку Додатково.

Крок 3: позначте опцію Замінити всі записи дозволів дочірнього об’єкта записами дозволів, що успадковуються від цього об’єкта

Крок 4: Натисніть Застосувати та OK, щоб зберегти зміни.

Спробуйте наступне виправлення, якщо цей метод вам не допоміг.

Вимкнути UAC

Як згадувалося раніше, UAC — це функція безпеки в Windows, яка забороняє вам виконувати певні завдання за допомогою звичайного облікового запису. Якщо вимкнути цю функцію, ви отримаєте екран без помилок.

Але я пропоную вам зробити це тимчасово, оскільки це піддає вашу систему вразливості.

Крок 1. Запустіть панель керування, виконавши пошук на панелі пошуку Windows.

Крок 2: прокрутіть до розділу «Безпека та обслуговування» та натисніть його.

Крок 3: Ви повинні побачити Змінити параметри контролю облікових записів користувачів на лівій панелі. Натисніть на нього.

Крок 4: Перетягніть повзунок до нижнього кінця та натисніть OK, щоб зберегти зміни.

Перезапустіть систему та перевірте, чи помилка зникла.

Запустіть сканування SFC

Пошкоджені або пошкоджені файли у вашій системі можуть спровокувати помилку: для виконання запитуваної операції потрібні підвищені дозволи. Давайте виправимо це за допомогою сканування SFC.

Крок 1. Знайдіть командний рядок, ввівши cmd на панелі пошуку Windows.

Крок 2: клацніть правою кнопкою миші на результаті, щоб запустити від імені адміністратора.

Крок 3: Введіть команду sfc /scannow і натисніть enter.

Сканування запускається та відновлює будь-які пошкоджені файли.

Як UAC (Контроль облікових записів користувачів) впливає на підвищення прав у Windows 11?

Коли ви намагаєтеся виконати певні дії, включно з доступом до файлу чи папки, інсталяцією або зміною програми або зміною налаштувань облікового запису, Windows відображає повідомлення про помилку: запитана операція вимагає підвищення прав.

  5 найкращих програм та інструментів для резервного копіювання мережі на 2020 рік

«Підвищення прав» у цьому контексті — це просто права доступу, надані обліковому запису користувача або програмі Windows для виконання певних адміністративних завдань. У тому ж ключі налаштування UAC у Windows дозволяють налаштувати ці права доступу.

Якщо функцію UAC увімкнено в Windows, перед виконанням певних дій користувачеві пропонується підтвердити необхідні дозволи на підвищення прав. Це розширює безпеку вашої системи, запобігаючи несанкціонованому доступу. Тому я рекомендую залишити це значення за замовчуванням і лише тимчасово вимкнути, щоб усунути помилку.

Поради щодо запобігання помилці «запитана операція вимагає підвищення» в майбутньому:

Ви повинні були знайти рішення для виправлення помилки за допомогою цього вичерпного посібника, але якщо ви втомилися стикатися з цією неприємною помилкою та намагатися її виправити, спробуйте ці профілактичні заходи, щоб уберегти себе від клопоту.

  • Відсутність привілеїв для звичайних облікових записів користувачів для виконання певних дій може викликати запитану операцію, вимагає помилки оцінки. Отже, якщо ви хочете змінити дані або встановити програмне забезпечення, використовуйте обліковий запис адміністратора.
  • Запустіть командний рядок від імені адміністратора, якщо ви хочете отримати доступ або змінити файли чи папки за допомогою команд Windows.
  • Крім того, ви також можете запустити певну програму, яку хочете використовувати як адміністратор, як показано в першому виправленні.

Заключні слова

Я впевнений, що для багатьох із вас запуск програми в режимі адміністратора усуне помилку «запитана операція вимагає підвищення».

Якщо помилка з’являється знову, ви також можете спробувати загальні виправлення, наприклад перевірку на віруси, очищення кешу та тимчасових файлів, а також сканування DISM, яке відновлює системні образи, щоб позбутися помилки.

Ви також можете прочитати кілька найкращих способів виправлення коду помилки Windows 0x80070057 і коду помилки 0x800704cf.