Як виправити помилку живлення ядра Windows за 5 простих кроків

| | 0 Comments| 2:45 AM
Categories:

Ключові висновки

 • Критична помилка Kernel-Power — це системна помилка, яка може спричинити збій комп’ютера без попередження, вказуючи на проблему з джерелом живлення чи апаратним забезпеченням.
 • До поширених причин помилки Kernel-Power належать застаріла Windows, увімкнений швидкий запуск Windows і несправна оперативна пам’ять або графічна карта.
 • Виправте помилку, оновивши Windows, вимкнувши швидкий запуск, перевстановивши оперативну пам’ять і графічну карту, перевіривши блок живлення на несправність і запустивши CHKDSK і SFC.

Ваш комп’ютер Windows вимикається без попередження? Або він аварійно завершує роботу щоразу, коли ви намагаєтеся вивести його з режиму сну? У вашому комп’ютері може виникнути збій джерела живлення, що спричинить його збій без попередження.

Проблема, відома як помилка Kernel-Power, здається безпричинною, але є критичною проблемою системи. Ось як виправити подію Kernel-Power ID 41 і запобігти збою комп’ютера.

Що таке критична помилка ядра?

Критична помилка Kernel-Power — це системна помилка, яка спричиняє збій системи. Помилка може виникати за різних обставин, хоча всі вони пов’язані з проблемами живлення або перезавантаженням системи без повного завершення роботи. Однак проблема Kernel-Power 41 не завжди вказує на проблему з джерелом живлення, але також може вказувати на проблему з системним обладнанням, що спричиняє збій живлення та, у свою чергу, збій системи.

Критична помилка Kernel-Power зазвичай пов’язана з ідентифікатором події Kernel-Power ID 41. Крім того, подія Kernel-Power з ідентифікатором 41 супроводжується ключовими словами (70368744177664),(2), які можна використовувати, щоб точно визначити проблему усунення помилок.

Отже, що викликає помилку Kernel-Power 41? Хоча це поширений код помилки завершення роботи, є кілька поширених причин, які легко виправити:

 • Оновіть Windows 10 або Windows 11
 • Вимкніть швидкий запуск Windows
 • Перевстановіть оперативну пам’ять і графічну карту
 • Перевірка на несправний блок живлення
 • Запустіть CHKDSK і SFC
 • Розглянемо ці виправлення крок за кроком і вирішимо помилку Windows Kernel-Power. Зверніть увагу, що ця стаття стосується виключно помилки Kernel-Power 41. Однак ми також охопили виправлення неочікуваної помилки перехоплення режиму ядра, деякі з яких відрізняються від виправлень помилки Kernel-Power.

    6 способів додати улюблені папки в закладки в Windows 10

  1. Оновіть Windows

  Перевірте, чи оновлено Windows 10 або Windows 11. Microsoft часто випускає оновлення Windows, виправляючи помилки та інші проблеми. Ваша критична помилка Kernel-Power може виникнути через помилку, для якої є готове виправлення в оновленні.

  Натисніть Win + I, введіть оновлення у полі пошуку та виберіть Перевірити наявність оновлень. Якщо очікується оновлення, завантажте та встановіть його, а потім перезапустіть систему.

  2. Вимкніть швидкий запуск Windows

  Швидкий запуск Windows — це гібридний сплячий режим, який дозволяє комп’ютеру завантажуватися надзвичайно швидко. Windows 10 і Windows 11 увімкнуть швидкий запуск як параметр за замовчуванням під час встановлення.

  Якщо ввімкнути швидкий запуск, комп’ютер не вимкнеться повністю. Натомість він входить у золоту середину, яка поєднує повне завершення роботи з режимом глибокого сну, зберігаючи останній стан машини, щоб ви могли негайно почати роботу.

  Однак, на відміну від повного сплячого режиму, коли ви повертаєтеся до Windows 10, це ніби запускаєте машину з нуля. Немає відкритих вікон, і ваші попередні програми не відкриті тощо.

  Щоб вимкнути швидкий запуск:

 • Введіть набір живлення в рядку пошуку меню «Пуск», а потім виберіть «Вибрати план живлення».
 • Тепер виберіть «Вибрати, що роблять кнопки живлення», а потім «Змінити параметри, які зараз недоступні».
 • Зніміть прапорець Увімкнути швидкий запуск і натисніть Зберегти зміни.
 • Після вимкнення перезавантажте систему та запустіть її на деякий час. Якщо ваші помилки Kernel-Power подібні до моїх, помилка не завжди повторюється відразу й може зайняти кілька днів, щоб повернутися.

  3. Перевстановіть оперативну пам’ять і графічну карту та перевірте кабелі живлення

  Деякі користувачі повідомляють, що помилка Kernel-Power 41 вирішується після повторного встановлення оперативної пам’яті та графічної карти (GPU).

  Вам потрібно буде потрапити всередину корпусу ПК або ноутбука, щоб перевстановити обладнання. Майте на увазі, що в деяких випадках це призведе до втрати гарантії виробника, тому будьте обережні.

  Відкривши корпус ПК, перевірте кабелі живлення та роз’єми, що з’єднують блок живлення та материнську плату. Кабелі живлення вашого комп’ютера мають щільно підходити до свого порту, а слабке з’єднання може викликати помилку Kernel-Power.

    Як переглянути діагностичну інформацію, зібрану Windows 10

  4. Перевірте блок живлення за допомогою OCCT

  Перевірити блок живлення на апаратні несправності нелегко, якщо у вас під рукою немає відповідного апаратного забезпечення. Ви можете перевірити блок живлення за допомогою мультиметра або спеціального інструменту тестування блоку живлення.

  Більшість програмних інструментів перевірки блоку живлення не можуть точно визначити, чи правильно працює блок живлення.

  Тим не менш, якщо ви хочете спробувати перевірити програмне забезпечення БП, я б запропонував використовувати OCCT, безкоштовний інструмент стрес-тестування ЦП/ГП/БП. OCCT проводить стрес-тести вашого процесора, графічного процесора та материнської плати та в процесі може виявити будь-які несправності вашого блоку живлення.

 • Відкрийте OCCT.
 • У розділі Test Configuration виберіть Power.
 • Встановіть набір інструкцій на Auto.
 • Збережіть будь-яку роботу та закрийте будь-які інші відкриті програми у вашій системі.
 • Коли будете готові, натисніть великий червоний значок відтворення в OCCT, щоб почати стрес-тест.
 • Розробник OCCT заявляє, що «Більшість помилок виявляється протягом перших 5 хвилин. Однак я рекомендую зробити принаймні 1-годинний тест, щоб бути впевненим».

  Після завершення тесту OCCT створить журнал із підсвічуванням будь-яких потенційних помилок блоку живлення (або іншого обладнання!).

  Завантажити: OCCT для вікна (безкоштовно)

  Якщо можливо, спробуйте інший блок живлення

  Заміна блоку живлення іншим – це один із способів перевірити, чи проблема пов’язана з несправним джерелом живлення. Звичайно, не у всіх є запасний блок живлення, тому це не завжди найпростіший спосіб перевірити. Однак, якщо у вас є можливість, спробуйте.

  Чи варто регулювати напругу системи, щоб виправити помилку Kernel-Power 41?

  Я б порадив не змінювати напругу вашої системи, щоб виправити помилку, якщо ви не знаєте, у що вплутуєтесь. Ви можете виявити, що усунення розгону або зниження напруги повертає вашу систему до більш стабільного рівня роботи. Однак спроба занизити або розігнати вашу систему, коли вона вже страждає від невідомої помилки, може призвести до додаткових проблем і, крім того, ускладнити діагностику, оскільки ви додаєте більше змінних у рівняння.

    Чому Fubo не працює в Windows 10?

  5. Запустіть CHKDSK і SFC

  CHKDSK — це системний інструмент Windows, який можна використовувати для перевірки файлової системи Windows 10. Ви можете додати спеціальні параметри для пошуку та усунення несправностей під час роботи інструменту. Запустіть його з командного рядка та скористайтеся скануванням CHKDSK, щоб знайти проблему та виправити машину.

 • Введіть командний рядок у пошуковому рядку меню «Пуск», потім клацніть правою кнопкою миші найкращий відповідник і виберіть «Запуск від імені адміністратора». (Або натисніть Win + X, а потім виберіть у меню командний рядок (адміністратор).)
 • Далі введіть chkdsk /r і натисніть Enter. Команда скануватиме вашу систему на наявність помилок і вирішуватиме всі проблеми.
 • Якщо CHKDSK не виявить помилок, ви можете запустити перевірку системних файлів Windows (SFC). Перевірка системних файлів — ще один системний інструмент Windows, який можна використовувати для перевірки відсутніх або пошкоджених системних файлів Windows.

  Якщо вам цікаво, різниця між CHKDSK і SFC полягає в масштабі сканування. CHKDSK сканує весь диск на наявність помилок, тоді як SFC сканує системні файли Windows окремо.

  Однак перш ніж запускати команду SFC, найкраще переконатися, що вона повністю працездатна.

  DISM розшифровується як Deployment Image Servicing and Management. DISM — інтегрована утиліта Windows із широким набором функцій. У цьому випадку команда DISM Restorehealth гарантує, що наше наступне виправлення працюватиме належним чином.

  Виконайте наступні кроки.

 • Введіть «Командний рядок (адміністратор)» на панелі пошуку меню «Пуск», потім клацніть правою кнопкою миші та виберіть «Запуск від імені адміністратора», щоб відкрити командний рядок з підвищеними правами.
 • Введіть таку команду та натисніть Enter: DISM /online /cleanup-image /restorehealth
 • Дочекайтеся виконання команди. Процес може тривати до 20 хвилин залежно від працездатності системи. Здається, що процес застряг у певний час, але дочекайтеся його завершення.
 • Після завершення процесу введіть sfc /scannow і натисніть Enter.
 • Запустіть сканування, а потім перезапустіть систему.

  Виправлення критичної помилки Kernel-Power 41

  Одне з цих п’яти виправлень поверне ваш комп’ютер з Windows 10 до повного працездатності. Однак вам може знадобитися спробувати комбінацію виправлень, щоб зупинити критичну помилку Kernel-Power. Для мене перевстановлення апаратного забезпечення та оновлення Windows 10 вирішило проблему.