Як виправити «Помилку даних ядра Inpage Error» у Windows [Fixed by Experts]

Categories:

Kernel Data Inpage Error — це синій екран смерті (BSOD), і ось кілька порад, як позбутися від нього.

Windows має довгу історію мук своїх користувачів. Є багато помилок, з якими комп’ютери з Windows часто стикаються під час рутини, і Microsoft навряд чи (або ніколи) не пропонує рішення, яке працює для всіх.

Натомість ми отримуємо спільноту, яка намагається допомогти таким проблемним користувачам. Продовжуючи тенденцію, ось ми з цією «Помилкою даних ядра Inpage Error»:

Отже, це синій екран смерті, який потребує перезавантаження системи. Ви також можете побачити кілька кодів помилок разом із цим BSOD, зокрема:

 • 0xC000009A або STATUS_INSUFFICIENT_RESOURCES
 • 0xC000009C або STATUS_DEVICE_DATA_ERROR
 • 0xC000009D або STATUS_DEVICE_NOT_CONNECTED
 • 0xC000016A або STATUS_DISK_OPERATION_FAILED
 • 0xC0000185 або STATUS_IO_DEVICE_ERROR
 • 0xC000000E або STATUS_NO_SUCH_DEVICE

Загалом нижче наведено стандартні системні перевірки та виправлення, які «можуть» вирішити цю помилку.

Що викликає помилку Inpage даних ядра?

Як і в більшості помилок Windows, важко визначити першопричину цього BSOD. Нижче наведено кілька несправностей апаратного та програмного забезпечення.

 • Поганий жорсткий диск
 • Несправна оперативна пам’ять
 • Послаблені з’єднання
 • Помилки диска
 • Програмні конфлікти
 • Застарілий BIOS
 • Шкідливе програмне забезпечення

Тепер давайте перейдемо до наступних розділів, де ми докладно вирішимо ці проблеми.

Windows Update

Це найпростіше рішення для багатьох покращень продуктивності та безпеки. І загалом немає жодних вагомих причин не використовувати останні оновлення Windows, за винятком випадків, коли вони самі спричиняють проблеми (а іноді вони й так).

Ви можете перейти до Налаштування> Windows Update.

Установіть останнє оновлення та зачекайте кілька днів, щоб перевірити, чи воно вирішується. Крім того, переконайтеся, що останні оновлення встановлюються автоматично без вашого втручання.

Однак інший варіант — перевірити наявність оновленого драйвера, якщо ви не любитель оновлень Windows.

Натисніть клавішу Windows + X і натисніть «Диспетчер пристроїв».

Тут знайдіть диски та двічі клацніть кожен диск, який у вас може бути. Це відкриє діалогове вікно властивостей жорсткого диска.

Тут у верхньому меню перейдіть до розділу «Драйвер» і натисніть «Оновити драйвер». Згодом з’явиться ще одне спливаюче вікно із запитом на автоматичний пошук драйверів або пошук їх на комп’ютері.

В ідеалі підійдіть до першого і дайте йому зробити свою роботу. Крім того, ви можете завантажити оновлені драйвери з веб-сайту виробника жорсткого диска та вибрати другий варіант, який запитає місце завантаження.

  Виправте код помилки 0x80d0000a в Windows 10

У будь-якому випадку оновіть до останньої версії та спостерігайте за станом проблеми протягом кількох днів.

Поганий жорсткий диск

Несправність жорсткого диска є причиною номер один, яка могла спричинити цю помилку Inpage Data Error. Ви можете помітити якийсь незвичайний шум від жорсткого диска, який може сигналізувати про те, що час отримати новий накопичувач.

Щоб підтвердити, ви можете завантажити інструменти діагностики, надані виробником жорсткого диска.

Крім того, однією з утиліт, яку більшість рекомендує, є CrystalDiskInfo. Його можна встановити безкоштовно та видає інформацію про стан вашого жорсткого диска.

Це працює як на HDD, так і на SSD. І відповідно колірні коди стану здоров’я різні, що ви можете перевірити в їх розділі довідки. Будь-що, окрім синього (хороший стан здоров’я), зазвичай є сигналом для створення резервної копії та планування оновлення жорсткого диска.

Несправна оперативна пам’ять

Несправні модулі оперативної пам’яті також спричиняють такі BSOD, і, на щастя, Windows має вбудований інструмент для перевірки будь-яких проблем з пам’яттю.

Введіть Windows Memory Diagnostic у пошук на панелі завдань і клацніть відповідний результат.

Тут у вас є два варіанти: миттєво перезапустити або почати сканування під час наступного перезавантаження. Ви можете скористатися будь-яким і дозволити тесту завершитися.

Це знімок того, як це виглядатиме під час сканування:

Після цього ваш комп’ютер завантажиться нормально, і ви повинні перевірити засіб перегляду подій, щоб виявити будь-які проблеми.

Ви можете відкрити засіб перегляду подій, натиснувши клавішу Windows + X.

Звідти ви можете натиснути Журнали Windows > Система на лівій панелі.

Тут ви можете прокрутити вниз, щоб знайти MemoryDiagnostics-Results або скористатися функцією Find на правій панелі.

Цей тест виявить можливі проблеми з оперативною пам’яттю. На додаток до цього ви також можете спробувати MemTest86 провести подальше тестування, якщо нічого не з’явиться у рідному інструменті Windows.

Крім того, ви також можете перевірити це, використовуючи запасну оперативну пам’ять.

Послаблені з’єднання

Комп’ютери — це збірка невеликих різних блоків, прикріплених до материнської плати, які допомагають їм спілкуватися та функціонувати як єдина машина.

Хоча ви також можете перевірити слабке з’єднання в ноутбуці, це краще, ніж DIY з настільними процесорами. Щодо ноутбука, то краще здати на техніку.

  Виправити зупинку завантажень Steam у Windows 10

Перш ніж продовжити, переконайтеся, що у вас немає статичного розряду, який може пошкодити компоненти ПК. Ви можете спробувати цю антистатичну пов’язку для зап’ястя 👇, щоб належним чином заземлитися, перш ніж торкатися чогось усередині корпусу ЦП.

Далі перевірте всі з’єднання, включаючи ВСІ кабелі, модулі оперативної пам’яті, графічні карти тощо. Найкраще від’єднати та знову вставити з’єднання та перевірити, чи ви знову отримуєте BSOD.

Крім того, переконайтеся, що контакти адаптера чисті. Корпорація Майкрософт рекомендує для цієї мети використовувати чорнильний ластик або розчини чи спреї для обробки електричних контактів.

Пошкодження диска

Пошкодження диска настільки поширені в Windows, що користувачі мають їх, не помічаючи їх присутності. Можливо, тому в Windows є багато інструментів перевірки диска, які можна використовувати без будь-якого зовнішнього завантаження.

Першими перевіряють програмні помилки DISM і System File Checker, які слід використовувати послідовно. Обидва ці пов’язані навчальні посібники містять докладні пояснення того, як діяти відповідно до результату.

Далі — chkdsk (скорочення від check disk), щоб перевірити будь-які логічні та фізичні помилки. Вам потрібно відкрити командний рядок як адміністратор із пошуку на панелі завдань і ввести chkdsk c: /f /r.

Тут C: – це місце розташування системного диска для перевірки та виправлення помилок, тоді як /f /r – скан-коди. Цей процес «заблокує» відповідний диск. І якщо диск використовується іншим процесом, ви отримаєте можливість перепланувати під час наступного перезавантаження.

Докладніше про chkdsk можна дізнатися тут, на сторінці служби підтримки Microsoft.

Крім того, Windows має цю утиліту перевірки диска для користувачів, які хмуряться при вигляді командного рядка, де ви можете вибирати розділи по одному, щоб перевірити справність диска.

Ви можете розпочати це сканування, перейшовши до Провідника Windows, вибравши системний розділ і клацнувши правою кнопкою миші, щоб увійти в властивості. Далі виберіть «Інструменти», натисніть «Перевірити для сканування» та продовжуйте згідно з результатами.

Конфлікти програмного забезпечення

Оскільки ми продовжуємо завантажувати програмне забезпечення, інколи воно стає безладним і призводить до таких ситуацій, як Error Inpage Kernel Data.

Тут у нас є два варіанти:

1️⃣ Скидання Windows: це найшвидший спосіб вирішити проблеми з програмним забезпеченням. Однак переконайтеся, що ви створили резервну копію важливих даних. І, очевидно, після цього кроку вам доведеться починати заново, особливо встановлюючи програми попереднього скидання.

  Створення та редагування відео, додавання зображень, тексту та власного звуку [Windows Phone]

2️⃣ Чисте завантаження: якщо ви не хочете виконувати повне скидання, чисте завантаження є «нудним» способом, який може спрацювати. У двох словах, чисте завантаження — це процес вимкнення всіх програм сторонніх розробників, які вмикаються під час кожного завантаження, і вмикання їх окремо, щоб виявити, що може спричиняти цей BSOD.

Цей процес вирішує багато проблем Windows і є стандартом, який ми регулярно рекомендуємо. Ви можете перевірити цю процедуру чистого завантаження, яку ми виконали, щоб усунути збій панелі керування Nvidia, і виконайте ті самі кроки, згадані в цьому посібнику.

Однак якщо чисте завантаження вирішує проблему, це означає, що цей BSOD спричинений зовнішньою установкою. Тепер, що ви зробите, це ввімкніть їх поступово та спостерігайте протягом деякого часу (можливо, днів), щоб перевірити, чи проблему вирішено.

У той момент, коли він знову з’являється з будь-якою програмою, яку ви дозволили під час завантаження, слід оновити її до останньої версії або видалити, якщо нічого не працює.

Оновлення BIOS

BIOS — це утиліта материнської плати, яка завантажується перед операційною системою. Залежно від виробника, оновлення BIOS можна випускати з оновленнями Windows.

Однак це може бути не скрізь, тому вам слід перевірити марку материнської плати (для комп’ютерів, виготовлених на замовлення) та веб-сайт ПК для попередньо зібраних «стандартних» комп’ютерів для оновлення BIOS.

Якщо оновлень немає, спробуйте скинути налаштування BIOS за замовчуванням. А оскільки це залежить від материнської плати чи марки ПК, на жаль, універсального процесу для ілюстрації не існує.

Шкідливе програмне забезпечення

Зловмисне програмне забезпечення може завдати багато шкоди комп’ютеру, тому найкраще запустити повне сканування системи, якщо ви все ще боретеся з такими збоями екрана.

Ми склали список безкоштовних антивірусів для ПК. Проте, як правило, це чудовий варіант отримати комп’ютерний антивірус преміум-класу й увімкнути захист у режимі реального часу.

Ми сподіваємося, що це виправлено!

Помилка Inpage даних ядра здебільшого пов’язана з апаратним забезпеченням. Однак це також може статися через конфлікти програмного забезпечення.

Він може вимагати заміни апаратного забезпечення (RAM або жорсткого диска) або скидання Windows має вирішити проблему назавжди, якщо це лише погане програмне забезпечення.

Примітно, що Microsoft заохочує своїх користувачів періодично запускати перевірку диска (про це йдеться у розділі «Пошкодження диска»). Нарешті, наявність преміум-антивіруса на борту є надійним методом боротьби з багатьма помилками Windows і інтернет-шахрайством.

Далі перевірте, про що слід подбати під час оновлення BIOS.