Як виправити помилки червоного світла на материнській платі

Ключові висновки

 • Усунути несправність червоного індикатора на материнській платі напрочуд просто, якщо ви зробите правильні кроки, наприклад перевірите підключення та перевстановите компоненти.
 • Червоні світлодіодні індикатори на материнських платах можуть світитися через неправильне підключення кабелю або проблеми з конфігурацією обладнання, але корисні мітки можуть пришвидшити пошук несправностей.
 • Індикатори CPU, DRAM, BOOT і VGA на материнських платах можуть вказувати на певні проблеми з відповідними компонентами, і вирішення цих проблем може передбачати оновлення BIOS, перевірку сумісності або перевстановлення апаратного забезпечення.

Може бути страшно помітити, що на вашій материнській платі горить червоний індикатор, а сама система не завантажується, особливо якщо ваша материнська плата відмовляється вказати, чому з’явився індикатор.

Однак, якщо ви зробите правильні кроки, усунути несправність червоного індикатора на материнській платі напрочуд просто.

Чому з’являється червоний індикатор помилки материнської плати?

Червоний світлодіод на материнській платі може світитися з кількох причин. Це часто з’являється через те, що кабелі під’єднано неправильно або є проблема з конфігурацією обладнання. Іноді материнські плати мають кілька червоних індикаторів, розташованих поруч із корисними написами.

Якщо ваша материнська плата має ці мітки, усунення несправностей відбувається швидше, але не завжди так швидко, як ви думаєте. В іншому випадку ви зможете вирішити проблему за допомогою загального усунення несправностей.

Як виправити червоний індикатор помилки на материнській платі

Як і з будь-яким іншим процесом усунення несправностей, ідеальний спосіб почати – це найпростіші дії. Ви повинні почати з перевірки мітки біля червоного світлодіода та чи всі кабелі підключено належним чином, і якщо нічого не допомагає, ви можете розглянути такі кроки, як заміна материнської плати або блоку живлення.

Перш ніж почати, від’єднайте комп’ютер від будь-яких джерел живлення, вийміть периферійні пристрої та, якщо необхідно, вийміть будь-яку батарею, встановлену в комп’ютері.

Перевірте, чи є табличка на червоному світлі

Перш ніж виконувати будь-які інші кроки з усунення несправностей, перевірте, чи червоний індикатор на материнській платі має позначку. Більшість сучасних материнських плат мають чотири червоні світлодіоди з позначками CPU, DRAM, BOOT і VGA. Залежно від типу вашої материнської плати та того, який світлодіод світиться, ви можете звузити можливі кроки для усунення несправностей до керованого вибору.

Автор зображення: Mac Coyzkie/YouTube

Світлодіод, який найчастіше світиться, – це індикатор ЦП. Він з’являється, якщо POST виявить будь-яку проблему, пов’язану з вашим процесором, включаючи, але не обмежуючись, проблеми сумісності та неправильне встановлення. Можливі причини горіння індикатора процесора:

 • Ваша версія BIOS старіша за ваш ЦП і потребує оновлення.
 • Ваш ЦП несумісний з материнською платою (перевірте QVL материнської плати).
 • Ваш ЦП неправильно встановлено, або на ЦП зігнуті контакти.
 • Кабелі до вашого процесора підключено неправильно.
 • Термопаста розмазана там, де їй не місце.
 • Ваш ЦП не працює або несправний.

Рідше світиться індикатор DRAM. Цей індикатор вказує на те, що з вашою оперативною пам’яттю щось не так. Можливі причини, через які світиться індикатор DRAM:

 • Ваші модулі оперативної пам’яті встановлені неправильно.
 • Пам’ять, яку ви використовуєте, несумісна одна з одною.
 • Ваші модулі оперативної пам’яті несумісні з вашою материнською платою (перевірте QVL материнської плати).
 • Затискачі, що тримають вашу оперативну пам’ять, не зафіксувалися належним чином.
 • Ваші модулі оперативної пам’яті можуть бути несправними або пошкодженими (спробуйте перевірити один за одним).
 • Можливо, контакти вашого процесора зігнуті (незрозумілим чином це може призвести до загоряння індикатора DRAM).

Ви також можете виявити, що на материнській платі світиться індикатор BOOT. Ви можете сміливо припустити, що ваш жорсткий диск/SSD є причиною цього індикатора. Індикатор BOOT може світитися з кількох причин, зокрема:

 • У вас не встановлено операційну систему.
 • Жорсткий диск/SSD неправильно встановлено або підключено.
 • Порт SATA, до якого підключено HDD/SSD, несправний або вимкнений.
 • Ваш ПК намагається завантажитися з одного з незавантажувальних жорстких дисків/SSD.
 • Ваш HDD/SSD не працює або пошкоджено.
 • BIOS не може визначити ваш HDD/SSD.
 • Ваша материнська плата не підтримує ваш тип HDD/SSD або протокол інтерфейсу.

Найрідкіснішим індикатором помилки є індикатор VGA. Як і індикатор ЦП, індикатор VGA загоряється, коли POST виявляє проблему з вашою графічною картою. Можливі причини, через які може світитися індикатор VGA, включають:

 • Кабелі живлення графічного процесора або блоку живлення неправильно під’єднані.
 • Засувка роз’єму PCIe на GPU не стала на місце.
 • Графічний процесор не встановлено в правильний слот, або графічний процесор або слот PCIe пошкоджено.

Як бачите, хоча помилка червоного індикатора материнської плати є хорошою відправною точкою, вона не завжди вказує на помилку материнської плати, тому потрібне додаткове усунення несправностей.

Переконайтеся, що кабелі правильно підключені

Якщо попередні кроки з усунення несправностей не спрацювали або якщо ваша материнська плата є старішою моделлю лише з одним непозначеним червоним світлодіодом, вам потрібно буде вжити ширших, узагальнених кроків, щоб визначити, що може бути не так. Якщо ви ще цього не зробили, спробуйте від’єднати та знову підключити будь-які кабелі до материнської плати або встановлених на ній компонентів.

Перевірте, чи ваше обладнання сумісне

Якщо виною не з’єднання, проблема може полягати в тому, що ваше обладнання несумісне. Переконайтеся, що ваша материнська плата, HDD/SSD, RAM, GPU, CPU та блок живлення сумісні. Є кілька способів перевірити сумісність апаратного забезпечення, але найпростіший метод передбачає використання веб-сайту, наприклад BuildMyPC, PC Part Picker або PC Builder від NewEgg. Для перевірки сумісності також можна використовувати QVL материнської плати.

Скинути BIOS материнської плати

У деяких випадках неправильна конфігурація може призвести до загоряння червоного індикатора материнської плати. Ця проблема особливо поширена з нестабільними конфігураціями розгону. Якщо попередні способи усунення несправностей не принесли результатів, ви можете спробувати відродити материнську плату, скинувши BIOS до налаштувань за замовчуванням. Завантажте комп’ютер і натисніть клавішу BIOS (зазвичай F2 або F12), доки не з’явиться BIOS.

Після завантаження BIOS переходьте між різними параметрами, доки не знайдете параметр Factory Default. Залежно від вашого BIOS, він також може називатися приблизно як Reset to Default або Setup Defaults. Натисніть Enter, щоб завантажити заводські налаштування, а потім знову натисніть Enter, якщо з’явиться запит із проханням підтвердити. Нарешті, вийдіть з BIOS, збережіть зміни та перевірте, чи червоний індикатор все ще горить.

Не забувайте, що скидання BIOS призведе до видалення всіх встановлених оновлень BIOS. Якщо ваш центральний процесор покладався на оновлення BIOS для належної роботи, вам потрібно буде перевстановити оновлення BIOS, перш ніж система завантажиться.

Крім того, ви можете скинути BIOS, вийнявши та повторно встановивши батарею CMOS.

Перевстановіть апаратні компоненти материнської плати

Оскільки неправильне підключення може призвести до загоряння червоного індикатора на материнській платі, також варто перевірити, чи все апаратне забезпечення на материнській платі встановлено належним чином. Відпустіть фіксатори та вийміть оперативну пам’ять, а потім знову встановіть її. Підключіть комп’ютер до джерела живлення та перевірте, чи індикатор усе ще горить. Вам також слід спробувати перевстановити ЦП, жорсткий диск/SSD, графічний процесор і блок живлення.

Замініть батарею CMOS

Досить часто розряджена батарея CMOS викликає загоряння червоного індикатора на материнській платі. У більшості випадків ви можете швидко замінити батарею CMOS, замовивши та встановивши батарею CR2032, але переконайтеся, що це правильний тип. Розташування батареї CMOS залежить від форм-фактора материнської плати.

Перевірте, чи не працює материнська плата або блок живлення

І останнє, але не менш важливе: материнська плата або блок живлення, що вмирає, можуть спричинити загоряння червоного індикатора на системній платі. Якщо ви вважаєте, що проблема в блокі живлення, спробуйте підключити його до іншої системи та замінити кабелі. Якщо інші способи усунення несправностей не працюють і заміна блока живлення не допомагає, ви повинні припустити, що ваша материнська плата потенційно несправна, і шукати заміну.

Подбайте про свій ПК

Може бути страшно, коли ваш ПК не завантажується, а на материнській платі відображається індикатор помилки, але якщо ви готові вжити правильних кроків для усунення несправностей, немає причин лякатися. Більшість сучасних материнських плат дозволяють легко визначити причину червоного індикатора за допомогою ярликів, і навіть якщо ваша материнська плата не має маркування, таких стратегій, як перевстановлення компонентів і перевірка з’єднань, часто достатньо, щоб відновити повну функціональність ПК.