Як виправити помилки великого використання пам’яті в Microsoft Edge

| | 0 Comments| 4:45 PM
Categories:

Ключові висновки

 • Закрийте непотрібні вкладки, призупиніть завантаження та оновіть браузер, щоб оптимізувати використання пам’яті.
 • Використовуйте вбудований диспетчер завдань, щоб закрити ресурсомісткі процеси в Microsoft Edge.
 • Увімкніть режим ефективності Edge, щоб мінімізувати енергоспоживання та зменшити використання пам’яті.

Ви стикалися з попередженням «Виявлено велике використання пам’яті» під час перегляду в Microsoft Edge? Це означає, що деякі процеси браузера використовують занадто багато пам’яті (RAM).

На щастя, ви можете легко визначити та закрити ці ресурсомісткі процеси та налаштувати кілька функцій браузера, щоб зменшити використання пам’яті.

1. Попередні перевірки

Розпочніть процес усунення несправностей Microsoft Edge, застосувавши такі перевірки та виправлення:

Якщо наведені вище попередні перевірки не вирішують проблему, і ви знову зіткнулися з попередженням, застосуйте решту виправлень.

2. Закрити ресурсомісткі процеси

Потім закрийте потребуючі ресурси процеси, щоб звільнити ресурси пам’яті. Вбудований диспетчер завдань у Microsoft Edge робить це дуже простим.

  7 найкращих програм для адаптації співробітників для HR у 2023 році
 • Натисніть три горизонтальні точки у верхньому правому куті.
 • Перейдіть до Додаткові інструменти > Диспетчер завдань браузера.
 • Клацніть заголовок стовпця «Пам’ять», щоб упорядкувати завдання на основі використання пам’яті в порядку спадання.
 • Закрийте найбільш ресурсомісткі, але непотрібні завдання. Щоб завершити процес, виберіть завдання та натисніть кнопку Завершити процес.
 • Переконайтеся, що ви не вимикаєте основні процеси веб-переглядача (наприклад, процес GPU або сам процес веб-переглядача) і збережіть зміни, перш ніж закривати будь-яку вкладку.

  3. Увімкніть режим Edge Efficiency

  Режим максимальної ефективності призначений для мінімізації енергоспоживання, завдяки зменшенню використання ресурсів. Коли ввімкнено, ефективний режим переводить неактивні вкладки в сплячий режим і оптимізує інші дії вкладок, щоб звести використання пам’яті до мінімуму, зменшуючи використання пам’яті.

 • Натисніть три горизонтальні крапки у верхньому правому куті та відкрийте налаштування.
 • Перейдіть на вкладку Система та продуктивність ліворуч.
 • У розділі «Оптимізація продуктивності» увімкніть перемикач біля пункту «Режим ефективності» та виберіть режим «Максимальна економія». Також переконайтеся, що перемикачі поруч із вкладками збереження ресурсів і сплячими вкладками Fade увімкнено.
 • 4. Вимкніть апаратне прискорення та прискорення запуску

  Апаратне прискорення знімає деякі завдання обробки з центрального процесора та використовує ваше спеціалізоване обладнання, наприклад графічний процесор, для їх вирішення, покращуючи продуктивність браузера. Подібним чином функція Startup Boost попередньо завантажує деякі необхідні процеси браузера для швидшого запуску браузера.

    Як виправити помилку хмарної синхронізації Steam Deck

  Ці функції пришвидшують ваш браузер, але ціною трохи більшого використання пам’яті. Отже, ви можете звільнити системні ресурси, відключивши їх.

 • Натисніть на три горизонтальні точки у верхньому правому куті.
 • Перейдіть до вкладки Система та продуктивність ліворуч.
 • У розділі «Налаштування системи» вимкніть перемикачі поруч із пунктами «Прискорення запуску» та «Використовувати апаратне прискорення», якщо доступне.
 • 5. Перевірте веб-переглядач на наявність шкідливих програм

  Зловмисне програмне забезпечення веб-переглядача часто запрограмоване на видобуток криптографії або допомогу в інших обчислювальних потребах кіберзлочинців. Коли ваш пристрій заражається зловмисним програмним забезпеченням, використання пам’яті різко збільшиться, оскільки зловмисне програмне забезпечення використовує ваші системні ресурси.

  Щоб переконатися, що ваш браузер не зламано, закрийте всі вкладки після збереження прогресу та перезапустіть його. Після цього залиште браузер неактивним на кілька секунд. Потім відкрийте програму для моніторингу ресурсів, наприклад «Диспетчер завдань Windows» або «Монітор активності macOS», і визначте, скільки пам’яті споживає браузер, коли він неактивний.

    Як використовувати Systemd для переліку служб

  Якщо споживання пам’яті велике, навіть якщо процеси не запущені, ваш браузер може бути зламано або заражено. Тому проскануйте свій браузер за допомогою розширення безпеки або програми для захисту від зловмисного програмного забезпечення та видаліть зловмисника.

  6. Вимкніть розширення браузера

  Вимкніть усі розширення веб-переглядача та перевірте, чи це вирішить проблему. Якщо це так, це означає, що одне (чи більше) розширень вашого браузера споживає забагато пам’яті. Щоб визначити, яке розширення браузера спричиняє проблему, увімкніть усі розширення, а потім вимкніть їх одне за іншим. Під час цього спостерігайте за використанням пам’яті в диспетчері завдань браузера.

  Якщо вимкнення певного розширення раптово зменшує використання пам’яті, це й є виною. Отже, залиште це розширення вимкненим або видаліть його назавжди.

  7. Застосуйте виправлення, специфічні для браузера

  Якщо помилка не зникає після застосування наведених вище виправлень, вам слід очистити кеш браузера, щоб видалити застарілі записи. Якщо це не допомогло, спробуйте скинути параметри браузера, щоб переконатися, що винні не неправильно налаштовані налаштування. Якщо це теж не вдається, перевстановіть браузер з нуля, але, сподіваюся, до цього не дійде!