techukraine.net techukraine.net Як виправити «Помилка 429 Забагато запитів» за лічені хвилини

Як виправити «Помилка 429 Забагато запитів» за лічені хвилини

Categories:

Помилка 429 Too Many Requests є однією з найбільш неприємних помилок, з якими ви можете зіткнутися. Це головним чином тому, що ця помилка відображається як гейткіпер, який обмежує вас у відвідуванні веб-сайту та подальших запитах.

Найкраще те, що цю помилку досить легко виправити. Цей посібник містить детальну інформацію про те саме.

Отже, якщо ви шукаєте рішення для виправлення помилки з кодом 429, цей докладний посібник буде корисним.

Отже, без зайвих слів, давайте почнемо –

Що таке помилка 429 Забагато запитів?

Веб-сервери зазвичай встановлюють обмеження HTTP-запитів, які клієнт може зробити протягом заданого періоду часу. А «Помилка 429 Забагато запитів» — це код статусу HTTP.

Коли веб-сервер відповідає кодом статусу HTTP 429, також відомою як Error 429 Too Many Requests, він інформує вас про те, що клієнт зробив більше запитів, ніж обмеження. Це помилка обмеження швидкості, яка виникає на стороні клієнта, а не на стороні сервера.

Веб-сервери встановлюють ці обмеження швидкості, щоб запобігти перевантаженню та простою. Ці обмеження швидкості додатково діють як рівень захисту для вашого веб-сервера. Він захищає ваш сервер від DDoS, грубої сили, HTTP Flood та інших зловмисних атак на основі ботнетів і HTTP-запитів.

Найкраще те, що цей код статусу зазвичай супроводжує додаткову інформацію в заголовках відповіді. Заголовки відповіді часто містять таку інформацію, як час повторної спроби (якщо це заголовок Retry-After), деталі про обмеження швидкості (якщо це заголовок RateLimit) або обидва.

Помилка 429 часто супроводжується повідомленням про помилку з поясненням причини помилки. Деякі з поширених варіантів цих повідомлень про помилки:

  • Помилка: 429 Забагато запитів
  • Код статусу помилки HTTP 429
  • Помилка 429 (забагато запитів)
  • Помилка 429: перевищено обмеження швидкості
  • Помилка 429: Квота запиту перевищена

Зауважте, що ці повідомлення про помилки можуть відрізнятися залежно від сервера чи програми, але весь час ви бачитимете код статусу HTTP або код помилки 429. Таким чином ви можете легко визначити, що це помилка обмеження швидкості.

Що викликає помилку HTTP 429?

У повідомленні про помилку пояснюється, що ця помилка сталася через забагато запитів з боку клієнта, але в повідомленні про помилку не повідомляється точна причина. Це робить усунення цієї помилки дещо складним завданням.

Найпоширенішими причинами, які викликають код статусу HTTP 429, є:

#1. Загальний ліміт ресурсів

Кожен веб-сервер, залежно від його конфігурації, має певний ліміт трафіку, який він може обробляти. Якщо ваш веб-сервер отримує раптовий сплеск трафіку, а запити трафіку перевищують ліміт ресурсу, це може призвести до виходу з ладу вашого сервера та спричинення коду помилки 429.

Зауважте, що це здебільшого трапляється, якщо ви використовуєте спільний план хостингу та є величезний сплеск трафіку.

#2. Кібератака

Атаки грубої сили є одними з найпоширеніших типів атак, які хакери здійснюють для отримання несанкціонованого доступу до веб-сайтів і серверів. Швидкі запити на вхід, виконані під час атаки грубої сили, можуть викликати помилку «Занадто багато запитів».

Крім того, інші зловмисні атаки, такі як DDoS, автоматичні боти та сценарії, також надсилали більші запити, ніж люди, що могло призвести до помилки 429.

#3. Неоптимізована база даних

Якщо ваша база даних переповнена непотрібними файлами, неправильними індексами, зайвими та повторюваними файлами тощо, це, швидше за все, вичерпає ресурси сервера. І це може викликати код помилки 429.

#4. Помилки кодування

Помилки, пов’язані з кодуванням, наприклад неефективно написані програми, ненавмисні нескінченні цикли, неправильні алгоритми повторних спроб тощо, можуть створювати більше запитів HTTP, ніж зазвичай. Зрештою це може призвести до появи помилки «Забагато запитів».

  Що краще для тестування безпеки програми?

#5. Плагіни та теми WordPress

Хоча це стосується не всіх, якщо ви використовуєте WordPress, подумайте про перевірку тем і плагінів, щоб дізнатися, чи не спричиняють вони цю помилку. Це, швидше за все, трапляється з темами та плагінами, які використовують ключі API для автентифікації.

Отже, це деякі з найпоширеніших причин, які викликають помилку Error: 429 Too Many Requests.

Тепер, коли ви знаєте причини, давайте обговоримо способи усунення цієї помилки.

Як виправити помилку 429 Забагато запитів?

Оскільки може бути декілька причин, усунення цієї помилки стає складним.

У такій ситуації рекомендується спочатку знайти причину, а потім застосувати відповідні виправлення. Але якщо ви не можете знайти причину, ви можете виконати обхідні шляхи, розглянуті нижче, один за одним, щоб виправити помилку.

Щоб полегшити вам завдання, я спершу ознайомлю вас із основними рішеннями, а потім перейдемо до розширених, усунувши потенційні причини.

#1. Просто зачекай

Незалежно від того, чи ви розробник, чи звичайний користувач Інтернету, якщо ви зіткнулися з цією помилкою вперше, я рекомендую зачекати кілька хвилин. Оскільки це помилка обмеження швидкості, її, швидше за все, буде автоматично вирішено після досягнення ліміту часу, налаштованого в конфігурації обмеження швидкості або політиках служби.

Я б запропонував приділити йому п’ять-десять хвилин. Оскільки обмеження швидкості значно відрізняється від сервера до сервера та залежить від конфігурації сервера, це може зайняти до 10 хвилин.

Однак розробники можуть знайти файл конфігурації швидкості або параметри конфігурації на панелі керування свого сервера або в менеджері файлів і за бажанням змінити обмеження швидкості.

#2. Очистіть кеш браузера

Дуже часто було помічено, що ця помилка HTTP може виникати через проблеми, пов’язані з кеш-пам’яттю. Тому спробуйте очистити файли кешу веб-переглядача, щоб побачити, чи це може виправити цю помилку.

Однак точні кроки для очищення кешу веб-переглядача відрізняються від браузера до браузера, але процес буде подібним.

Тут я демонструю кроки для очищення кешу веб-переглядача в Google Chrome –

Крок 1. Перш за все, запустіть браузер.

Крок 2: Тепер натисніть на три вертикальні крапки, розташовані у верхньому правому куті.

Крок 3: у спадному меню виберіть опцію «Історія», а потім знову виберіть опцію «Історія».

Крок 4: натисніть опцію Очистити дані веб-перегляду на лівій бічній панелі. Відкриється нова вкладка разом із спливаючим вікном.

Крок 5: тут виберіть часовий діапазон щонайменше 24 години та встановіть прапорець у полі «Кешовані зображення та файли».

Крок 6: Натисніть кнопку Очистити дані.

Після очищення кешованих даних перейдіть на веб-сайт, щоб перевірити, чи виправлено код помилки 429. Якщо помилка все ще існує, виконайте наступне рішення.

#3. Очистити дані DNS

Дані DNS також містять інформацію про зіставлення імені домену та IP-адреси. Якщо дані DNS на вашому комп’ютері застаріли або пошкоджені, це може призвести до помилки Error: 429 Too Many Requests.

Найкраще, що ви можете зробити в такій ситуації, це очистити дані DNS. Це змусить ваш комп’ютер збирати найновішу інформацію DNS, що зрештою може виправити помилки, пов’язані з даними DNS.

Щоб очистити дані DNS, вам потрібно виконати такі прості кроки –

Крок 1: Перш за все, одночасно натисніть клавіші Win+R, щоб запустити «Виконати».

Крок 2: Введіть cmd і натисніть Enter, щоб запустити командний рядок.

Крок 3: Введіть команду ipconfig /flushdns і натисніть Enter.

Крок 4. Після цього ви побачите повідомлення «Успішно очищено кеш DNS Resolver», яке повідомляє про те, що кеш DNS успішно очищено.

Тепер знову відвідайте веб-сайт, щоб перевірити, чи помилку виправлено.

  Що це таке, його переваги та програмне забезпечення MCM, яке варто розглянути

#4. Використовуйте мережу доставки вмісту

Якщо ви неодноразово стикаєтеся з цією помилкою, вам слід скористатися мережею доставки вмісту.

Мережі доставки контенту, такі як Cloudflare, Google Cloud CDN, Amazon CloudFront тощо, в основному складають мережу серверів, розподілених по всьому світу. Коли ви використовуєте CDN, усі ці сервери копіюють і кешують статичні файли з вашого сервера, наприклад зображення, відео тощо.

Отже, кожного разу, коли користувач відвідує ваш веб-сайт, CDN доставляє статичні файли з найближчого сервера. У результаті ваш веб-сервер отримує менше запитів, а користувач швидше завантажується.

#5. Оптимізуйте свою базу даних

Оптимізація вашої бази даних є однією з найважливіших речей, які вам слід розглянути, щоб уникнути помилок, таких як помилка з кодом 429. Крім того, добре оптимізована база даних також забезпечує кращу ефективність, продуктивність і надійність програми.

З іншого боку, неоптимізована база даних може непотрібно збільшити навантаження на ваш сервер і надсилати надмірні запити, що зрештою може спричинити помилку обмеження швидкості 429.

Хоча точні кроки для оптимізації бази даних можуть суттєво відрізнятися, ось кілька порад, які вам варто взяти до уваги –

  • Аналізуйте запити, що виконуються повільно, розумійте плани виконання запитів і, якщо потрібно, переписуйте запити, щоб отримати швидкі результати.
  • Якщо у вас є код SQL, який ви використовуєте неодноразово, збережіть його як збережену процедуру. Таким чином, код SQL можна було виконати одним викликом, зменшивши мережевий трафік і загальний час відповіді.
  • Реалізуйте механізм кешування файлів, до яких часто звертаються. Ви можете поєднати його з CDN, щоб отримати набагато кращі результати.

#6. Налаштувати обмеження швидкості

Оскільки це повідомлення про помилку пояснює, що це сталося через забагато запитів, ви можете виправити помилку, просто налаштувавши обмеження швидкості.

Ви можете самостійно налаштувати обмеження швидкості на веб-сервері. Однак точні кроки, які потрібно виконати, щоб налаштувати обмеження швидкості, значно відрізняються від сервера до сервера. Ви можете знайти докладний посібник із налаштування ліміту швидкості для вашого сервера в Google.

З іншого боку, якщо ви використовуєте будь-який API або план спільного хостингу, вам може знадобитися зв’язатися з командою підтримки клієнтів.

#7. Змінити URL-адресу входу адміністратора за умовчанням

Оскільки атаки грубої сили можуть викликати цю помилку 429, зміна URL-адреси входу за умовчанням може допомогти вам виправити помилку.

Коли ви змінюєте URL-адресу для входу, роботам грубої сили буде важко знайти цільову URL-адресу. У результаті ваш сервер отримуватиме менше запитів на вхід, а помилку буде виправлено.

Незважаючи на те, що зміна сторінок входу за замовчуванням є чудовою технікою для захисту вашого веб-сайту від атак ботів, ми рекомендуємо перевірити, чи немає раптового сплеску трафіку. Якщо раптово виникає сплеск і якщо це переважно на сторінках входу, негайно змініть URL-адресу входу.

Окрім грубої сили, раптовий сплеск трафіку також може бути викликаний DDoS-атаками чи іншими атаками ботів. Якщо так, розгорніть правило захисту від DDoS або захист від ботів із CDN.

#8. Вимкніть тему та плагіни WordPress

Цей обхідний шлях призначений виключно для наших читачів, які використовують WordPress CMS для своїх веб-сайтів.

Якщо ви використовуєте теми WordPress, які значною мірою покладаються на ключі автентифікації API, або у вас встановлено кілька плагінів, це іноді може викликати такі помилки.

Якщо це так, перше, що вам слід зробити, це вимкнути всі плагіни.

Ось як можна вимкнути плагіни WordPress:

Крок 1. Перш за все, увійдіть на панель адміністратора свого веб-сайту.

Крок 2. Натисніть опцію «Плагіни» на лівій бічній панелі.

Крок 3: установіть прапорець перед стовпцем «Плагін», щоб вибрати всі плагіни.

  Високопродуктивні хостингові платформи PHP для малих і великих програм

Крок 4: виберіть опцію «Деактивувати» зі спадного меню, а потім натисніть кнопку «Застосувати».

Якщо вимкнення плагінів виправило помилку, нам потрібно знайти винуватця. Просто ввімкніть усі плагіни один за іншим, щоб побачити, який викликає проблему. Знайшовши цей плагін, видаліть його та встановіть нову копію.

Але якщо плагіни не винні, у вашій темі можуть виникнути проблеми. Здебільшого це стосується людей, які використовують нульові теми або теми, які значною мірою покладаються на автентифікацію API.

Щоб перевірити це, вам потрібно деактивувати поточну тему WordPress і повернутися до стандартної WordPress.

Виконайте такі дії, щоб увімкнути тему WordPress за замовчуванням –

Крок 1. Увійдіть на панель адміністратора WordPress.

Крок 2. Виберіть опцію «Вигляд» на лівій бічній панелі. Швидше за все, ви перейдете на сторінку «Теми», але якщо цього не станеться, натисніть опцію «Теми».

Крок 3. Переконайтеся, що у вас встановлено тему WordPress за замовчуванням. Якщо ви видалили тему WordPress за замовчуванням, установіть її назад.

Крок 4: Тепер знайдіть тему WordPress за замовчуванням і натисніть кнопку «Активувати».

Це воно. Тепер перевірте, чи помилку виправлено. Якщо це так, то безумовно є якась проблема з темою, яку ви використовуєте. Це може бути пов’язано з помилками, неправильно налаштованими файлами теми, кодом тощо.

#9. Перевірте використання ЦП і пам’яті

Якщо жодне з наведених вище рішень не спрацювало, можливо, вам доведеться оновити план хостингу. Але перед тим, як це зробити, я рекомендую перевірити, чи справді вам потрібне оновлення.

Ви можете перевірити використання процесора та пам’яті, щоб зрозуміти, чи потрібно оновити план хостингу. Залежно від вашого хостинг-провайдера кроки для перевірки використання ЦП і пам’яті можуть значно відрізнятися.

Однак ви можете знайти інформацію про використання ресурсів на панелі керування веб-хостингу, наприклад cPanel або на інформаційній панелі хостингу.

Ви можете подумати про оптимізацію ресурсів свого веб-сайту, якщо ваш веб-сайт порушує ці межі. Але якщо це не допомогло, просто оновіть свій план хостингу, і це виправить помилку.

#10. Зверніться до свого хостинг-провайдера

Наразі ми випробували всі можливі обхідні шляхи, які могли б виправити помилку HTTP: 429 Too Many Requests. Але якщо помилка все ще існує, то, швидше за все, це не ваша вина.

Деякі постачальники веб-хостингу надають додатковий рівень безпеки, який іноді може блокувати запити від сторонніх служб, які генерують велику кількість запитів. У результаті ви стикаєтеся з цією помилкою HTTP. Окрім цього, ваш хостинг-провайдер може застосувати деякі інші правила.

Оскільки ви не можете налаштувати ці правила самостійно, вам потрібна допомога вашого хостинг-провайдера.

Майже всі хостинг-провайдери надають можливість підняти квитки. Ви можете підняти квиток, щоб повідомити їм про проблему, з якою ви маєте справу. Крім того, якщо ваш хостинг-провайдер пропонує підтримку по телефону або в чаті, ви можете скористатися нею.

Опрацюйте весь сценарій і повідомте їм про обхідні шляхи, які ви пробували.

Ось і все – докладний посібник із виправлення помилки Error: 429 Too Many Requests.

Код статусу HTTP 429 досить поширений для веб-сайтів, які генерують великий трафік. Серед найпоширеніших причин цієї помилки перевищені обмеження швидкості, неоптимізовані бази даних і вичерпані обмеження на ресурси. Але на цьому список не закінчується.

Оскільки можуть бути різні причини, усунення цієї помилки стає завданням. Але при правильному підході цю помилку можна виправити в найкоротші терміни.

Далі перевірте хаки, щоб ваш веб-сайт завантажувався з блискавичною швидкістю.