Як виправити найпоширеніші помилки синього екрана в Windows

| | 0 Comments| 5:25 PM
Categories:

Багато користувачів Windows стикалися з помилкою синього екрану смерті. Ці повідомлення про помилки неприємні, і залежно від того, коли вони спрацьовують, вони можуть призвести до втрати даних або навіть остаточного пошкодження системи чи апаратного забезпечення.

Однак деякі помилки «синій екран смерті» зустрічаються частіше, ніж інші, і ми склали список із 10 найпоширеніших помилок, з якими, можливо, стикалися користувачі Windows.

Об’єднавши їх усіх в один список, ми сподіваємось полегшити кожному пошук рішень будь-якої помилки синього екрану смерті, яка їх мучить.

Що таке синій екран смерті?

Синій екран смерті (зазвичай скорочено BSoD) — це екран критичної помилки, який з’являється лише в операційних системах Microsoft Windows і ReactOS.

Ці екрани помилок з’являються у разі фатального збою системи та містять важливу інформацію, яка дозволяє користувачам, за допомогою або без допомоги спеціалізованих засобів налагодження, визначити основну причину збою.

Кожного разу, коли ваша операційна система досягає стану, в якому вона більше не може безпечно функціонувати, вона запрограмована на повне завершення роботи, щоб запобігти передачі даних у систему або втраті даних. Ці миттєві завершення роботи користувачі почали називати системними збоями.

Як знайти та діагностувати помилки BSoD

Оскільки доступно так багато помилок BSoD, єдиний спосіб переконатися, що ви дотримуєтеся правильних рішень, — це визначити, з якою помилкою BSoD ви маєте справу.

Це робиться шляхом аналізу файлів дампа пам’яті, які ваша система Windows створює після кожного BSoD. З’ясувавши, що спричиняє BSoD, ви можете спробувати деякі з найпоширеніших виправлень BSoD.

Список найпоширеніших помилок BSoD

Існує багато причин цих фатальних системних помилок, тому було впроваджено систему ідентифікації, щоб допомогти користувачам усунути помилки BSoD на основі їх першопричини.

Ця система ідентифікації постачається у вигляді коду помилки (зазвичай відображається як буквено-цифровий код) або повідомлення про помилку. Як ви можете собі уявити, деякі помилки BSoD зустрічаються частіше, ніж інші. Отже, наведений нижче список міститиме деякі з найбільш часто зустрічаються помилок BSoD.

Ми включили короткий опис кожного з них і посилання на спеціальні статті, які навчать усього, що вам потрібно знати про обробку цього конкретного коду помилки BSoD.

  Виправте неправильний PSK, наданий для мережевого SSID у Windows 10

1. ВИНЯТОК СИСТЕМНОГО ПОТОКУ НЕ ОБРОБЛЕНО

Можливо, одна з найпоширеніших помилок BSoD, помилка SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED, виникає в основному через застарілі, несумісні або несправні драйвери.

Одна з причин, чому саме цей код зупинки викликає такий головний біль, полягає в тому, що в цьому можуть бути звинувачені кілька водіїв одночасно, що ускладнює користувачам ідентифікацію винних.

На щастя, хороший інструмент пошуку помилок Windows може допомогти визначити винного драйвера.

Це типова помилка BSoD, яку можна виправити найпоширенішими способами, як-от оновлення драйверів або запуск інструмента діагностики пам’яті Windows.

2. SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Ця наступна помилка BSoD називається помилкою SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION і ще однією з тих кодів зупинки, з якими багато хто з вас, швидше за все, вже стикався.

Найпоширенішими причинами цієї конкретної помилки BSoD є помилки графічного інтерфейсу користувача, несправні, застарілі або пошкоджені драйвери та навіть пошкоджені системні файли.

Окрім типових рішень, яких ви зазвичай використовуєте, коли маєте справу з помилками BSoD, також може допомогти видалення нещодавно встановленого програмного забезпечення. На жаль, у крайніх випадках вам може знадобитися скинути налаштування системи Windows 10, щоб повністю усунути цю помилку.

3. Немонтований завантажувальний том

Час від часу ви зіткнетеся з помилками коду зупинки, які дадуть вам натяк на їхню причину лише з назви.

Випадок помилки коду зупинки Unmountable Boot Volume виникає, коли комп’ютер Windows не може правильно завантажитися із завантажувального диска. Через природу цієї помилки коду зупинки ви зазвичай стикаєтеся з нею щоразу, коли намагаєтеся завантажити комп’ютер, і вона не запускається випадково, коли комп’ютер уже працює.

Більшість рішень для цієї конкретної помилки стоп-коду передбачає виправлення завантажувального тому тим чи іншим способом, відновлення інсталяційних файлів Windows або діагностику загального стану вашої системи.

4. Код помилки Windows 10 0xc00000e

Ще одна помилка BSoD, яка спрацьовує під час запуску системи, код зупинки Windows 0xc00000e, головним чином спричинена апаратними проблемами або пошкодженими системними файлами, які перешкоджають правильному завантаженню ОС.

Він запускається незалежно від того, чи зберігаються ваші файли Windows на жорсткому диску чи SSD, і усунення несправностей із цим кодом помилки є досить стандартним.

  Виправити відсутність звуку в іграх на Windows 10

Список рішень містить пов’язані з програмним забезпеченням виправлення, такі як скидання BIOS, використання засобу автоматичного відновлення Windows або головного завантажувального запису. Якщо ви вважаєте, що проблема пов’язана з апаратним забезпеченням, заміна батареї CMOS також може допомогти.

5. Код зупинки керування пам’яттю

Ще одним чудовим прикладом помилки BSoD, яка дозволяє дізнатися першопричину, є код зупинки керування пам’яттю. Також відомий як код зупинки Windows 0x0000001A, він активується щоразу, коли щось не так із здатністю вашої системи Windows керувати пам’яттю.

Ці проблеми можуть мати багато причин, але найпоширенішими з них є несправна оперативна пам’ять, драйвери чи програмне забезпечення, проблеми з апаратним забезпеченням, пошкоджені системні файли та навіть помилки диска.

Список рішень досить стандартний, починаючи від оновлення вашої ОС або драйверів до запуску діагностичних інструментів, таких як CHKDSK або SFC.

6. Помилка Bad System Config Info

Деякі помилки BSoD легше виправити, ніж інші, і хоча помилка коду зупинки Bad System Config Info є широко поширеною, її так само легко усунути навіть тим, хто не має технічного досвіду.

Також відомий як код зупинки Windows 0x00000074, причиною цього є неправильна системна конфігурація, але хороша новина полягає в тому, що іноді навіть простого перезавантаження системи достатньо, щоб подолати цю помилку.

7. Критичний процес загинув

ОС Windows використовує кілька критичних процесів, що працюють у фоновому режимі, для правильного функціонування. Щоразу, коли один або кілька із цих процесів раптово зупиняються, ви, швидше за все, зустрінете помилку коду зупинки Critical Process Died (код зупинки Windows 0x000000EF).

Перелік речей, які можуть спричинити раптову зупинку критичного процесу, різний: від несправних драйверів, зловмисного програмного забезпечення, помилок пам’яті та навіть пилу, що осів на окремих компонентах комп’ютера.

На жаль, це також означає, що список рішень такий же довгий, починаючи від простих речей, як-от переналаштування ПК, до більш складних операцій, як-от оновлення BIOS.

8. Помилка nvlddmkm.sys

Іноді причиною помилок BSoD є не пошкоджені системні файли, а використання певних компонентів комп’ютера певних брендів.

Наприклад, власники графічних процесорів NVIDIA іноді можуть стикатися з помилкою коду зупинки nvlddmkm.sys. Хороша новина полягає в тому, що оскільки це така специфічна помилка коду зупинки, вона значно звужує список рішень, які ви повинні спробувати вирішити проблему.

  Виправити наразі неможливо надіслати ваше повідомлення в Windows 10

Оновлення Windows або лише драйверів відеокарти може допомогти вирішити проблеми. Повне перевстановлення драйверів відеокарти також може працювати.

Геймерам також слід подумати про зниження частоти графічних процесорів, оскільки додатковий FPS, який вони можуть отримати, не вартий того, щоб гра вилягла, коли вона вам найбільше потрібна.

9. WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR (код зупинки Windows 0x0000124)

Ще один код зупинки, пов’язаний з апаратним забезпеченням, WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR спрацьовує переважно через пошкоджене обладнання та проблеми з нагріванням або напругою. Однак зазвичай він спрацьовує через проблеми з драйверами, несправними системами або файлами реєстру.

Як і у випадку з більшістю інших помилок коду зупинки, типові рішення також можуть допомогти вирішити цю проблему, наприклад використання CHKDSK або перевірка драйверів.

Однак через природу цієї конкретної помилки ми рекомендуємо вам більше зосередитися на рішеннях, пов’язаних з апаратним забезпеченням, наприклад переконатися, що всі компоненти правильно роз’єднані, або скинути початкові налаштування BIOS, таким чином вимкнувши будь-який увімкнений розгін .

10. Виняток перевірки машини

І останньою, але не менш важливою є помилка Machine Check Exception, подібна до помилки WHEA, описаної раніше.

Що робить цю помилку коду зупинки особливо неприємною, так це те, що вона дуже випадкова та відома тим, що спрацьовує один раз і ніколи знову. Ця випадковість особливо ускладнює усунення цієї помилки, оскільки немає видимої причини, чому це відбувається. Єдине, у чому впевнені більшість користувачів, це те, що проблема, швидше за все, пов’язана з апаратним забезпеченням.

Тим не менш, список потенційних виправлень досить довгий, і він передбачає виконання майже всього, що тільки можна собі уявити, від перевірки вашої системи до виправлення драйверів і навіть виконання певного обслуговування апаратного забезпечення.

Розуміння та подолання типових проблем BSoD

Перелічені вище 10 помилок стоп-коду є найпоширенішими, з якими стикалися користувачі Windows. Однак вони не єдині, оскільки їх понад 500.

Загалом, хоча з помилками BSoD неприємно стикатися віч-на-віч, пам’ятайте, що для кожної з них завжди є рішення.