Як виправити комп’ютер автоматично переходить в BIOS

Коли ви вмикаєте комп’ютер, незалежно від того, чи працює він під керуванням Windows чи Linux, у вас відкриється коротке вікно, під час якого ви можете завантажитися в BIOS. Це вікно, як правило, довше, якщо ваша система старіша, оскільки завантажувач ОС завантажується довше. У новішій системі у вас є лише кілька секунд, перш ніж ви автоматично завантажитеся ОС, яку ви встановили.

BIOS

Fix ПК автоматично переходить в BIOS

Якщо ви хочете отримати доступ до BIOS на своєму комп’ютері, ви повинні натиснути праву клавішу, коли ви вмикаєте систему. Клавішу потрібно натиснути, перш ніж ваша ОС почне завантажуватися. Якщо ви увімкнете систему, і вона перейде безпосередньо в BIOS, спробуйте виконати наведені нижче виправлення.

  4 центри розумного дому, про які ви ніколи не чули (і чому вам не варто їх використовувати)

1. Перевірте, чи ОС пошкоджена

Перш ніж спробувати щось інше, перевірте, чи встановлена ​​ОС пошкоджена. Якщо це так, можливо, ваша система переходить до BIOS, оскільки не може знайти ОС для завантаження.

Увімкніть систему.
Дочекайтеся завантаження BIOS.
Вийдіть з BIOS, натиснувши клавішу Escape.
Дочекайтеся завантаження ОС.
Якщо ОС не завантажується, можливо, вона пошкоджена, і вам доведеться встановлювати її знову.

2. Установіть прапорець Boot device

Для вашого першого завантажувального пристрою може бути встановлено щось інше, ніж жорсткий диск. Переконайтеся, що ви не підключили до системи жодних зовнішніх накопичувачів або USB. Вийміть диски з оптичного приводу.

  Як використовувати інструмент відкладення в Outlook Online

Завантажтеся в BIOS.
Шукайте варіанти завантаження.
Переконайтеся, що жорсткий диск встановлений як перший завантажувальний пристрій.

3. Виконайте перевірку обладнання

Ви можете або не зможете зробити це самостійно. Якщо ви знайомі з апаратним забезпеченням комп’ютера, ви можете виконати ці перевірки самостійно. Якщо ні, зверніться до професіонала.

Перевірити для;

Ослаблені кабелі, особливо для жорсткого диска.
Перевірте акумулятор CMOS. Можливо, настав час його замінити.
Блок живлення і акумулятор. Спробуйте запустити систему від прямого живлення.
Перевірте жорсткий диск на наявність помилок або пошкоджень. Якщо він пошкоджений, ви не зможете завантажитися ОС, яка на ньому встановлена.

Висновок

Зазвичай система не завантажується в BIOS, якщо немає проблеми з апаратним забезпеченням або його конфігурацією. Навіть якщо ваша ОС пошкоджена, ви побачите повідомлення, що ОС не знайдено, але ви не перейдете до BIOS. Найчастіше ці проблеми пов’язані з блоком живлення або жорстким диском. Блок живлення можна відремонтувати, але в більшості випадків доведеться замінити жорсткий диск.

  Виберіть, яке зображення з’явиться, коли ви твітнете посилання