Як виправити зависання дисплея на Windows 10

Коли ваш екран зависає, могла статися одна з двох речей; програма, яка зараз знаходиться на передньому плані, зупинила ваш дисплей, або ваша система зависла. Якщо проблему спричиняє програма, вам не потрібно вимикати систему. Ви можете виправити заморожений дисплей, оновивши його.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Виправити заморожений дисплей

Ви можете виправити зависання дисплея за допомогою вбудованого інструмента оновлення в Windows 10.

На ноутбуці або настільній комп’ютері натисніть Win + Ctrl + Shift + B. На планшеті натисніть кнопку збільшення і зменшення гучності одночасно тричі швидко поспіль.

Ваш екран почне блимати, і застрягла/заморожена програма має завершити роботу або аварійне завершення роботи, або, можливо, вона сама виправиться. Це найпростіший спосіб виправити зависання дисплея. Якщо ваш екран блимає, але програма все одно не працюватиме й не дозволяє перемикатися на інші програми чи робочий стіл, спробуйте вийти з неї за допомогою диспетчера завдань.

У випадку, якщо диспетчер завдань відмовляється відкриватися, ваш єдиний вибір — примусово вимкнути систему, утримуючи кнопку живлення.

Заморожування Chrome

Якщо ви нещодавно оновилися до Windows 10 April Update, ви можете зіткнутися з помилкою, через яку Chrome, Cortana та деякі інші програми зависають. Це відома помилка, яку наведене вище рішення тимчасово виправляє. Корпорація Майкрософт випустила відповідне виправлення через оновлення, оновлення KB4103721.

Ви повинні мати можливість інсталювати KB4103721 з програми Налаштування. Відкрийте програму, перейдіть до Оновлення та безпека та виберіть вкладку Windows Update. Перевірте наявність нових оновлень, і це має з’явитися в списку доступних оновлень. Дозвольте Windows 10 завантажити та встановити її. Перезавантажте систему, якщо потрібно.

Якщо оновлення не виявлено, ви можете зачекати день, щоб побачити, чи з’явиться воно, або завантажте оновлення безпосередньо з Офіційний веб-сайт каталогу Microsoft. Просто завантажте оновлення та переконайтеся, що ви завантажили правильне, тобто 32- або 64-розрядне для вашої системи. Файл завантажується як файл MSU, який можна двічі клацнути, щоб запустити та встановити у своїй системі. Якщо потрібен перезапуск, оновлення, швидше за все, скаже про це, однак, якщо це не так, а встановлення оновлення не вирішить проблему, все одно перезапустіть систему.

Це оновлення вирішує лише проблему зависання Chrome. Якщо ваша система зависає або ця проблема виникла ще до оновлення до Windows 10 1803, ймовірно, причина в іншому, і оновлення не вирішить її.