Як виправити вентилятор процесора не обертається на ПК з Windows 10

Устаткування комп’ютера буде нагріватися незважаючи ні на що. Він нагріватиметься залежно від того, як він використовується, наприклад, якщо ви вводите текст у текстовому процесорі, він нагрівається, але якщо ви граєте в гру, він нагрівається, і якщо у вас відкрито занадто багато вкладок у Chrome , ваша система досягне наднової.

Щоб система не пошкодилася від тепла, в корпусі системи встановлені вентилятори. Вони спрацьовують через підвищення температури і вмикаються, якщо система занадто гаряча.

виправити, що вентилятор процесора не обертається

Виправити вентилятор процесора не обертається

Якщо вентилятор вашого процесора не працює, це серйозний привід для занепокоєння. Згодом ваша система перегріється і або вимкнеться у відповідь, або апаратне забезпечення буде пошкоджено.

Перш ніж усунути несправність вентилятора, ви повинні знати, що він не повинен працювати постійно. Він також працює з різною швидкістю. Можливо, йому не потрібно запускати (ваша система не настільки гаряча) або вона працює, але на повільній швидкості (ваша система тепла, але не гаряча). Існує кілька основних перевірок, які можна виконати, щоб перевірити, що відбувається.

  Як використовувати лупу в Windows 10

Вимкніть систему. Якщо він живиться від акумулятора, підключіть його до джерела живлення та увімкніть. Вентилятори обертаються під час запуску системи в рамках базової перевірки обладнання. Уважно слухайте вболівальників.
Вимкніть систему та перейдіть на живлення від акумулятора, якщо можете. Завантажте систему та уважно прислухайтеся до звуку вентиляторів.
Завантажте систему та спробуйте запустити якомога важку програму, наприклад, запустіть гру разом із програмою для запису, як-от OBS. Перевірте, чи додаткове навантаження змушує вентилятори працювати. В ідеалі вони повинні почати працювати, але якщо вони не запускаються через п’ять хвилин, зменшіть навантаження, інакше ви можете пошкодити систему.

Якщо вентилятор не виконує всі вищенаведені перевірки, це так Травень бути однією з двох проблем; вентилятори не працюють або датчик температури, який повідомляє їм, коли включатися, не працює.

Перевірте тригер температури для вентиляторів

Можливо, температура, яка запускає вентилятори, була встановлена ​​занадто високо. Ваша система Травень нагрітися, але недостатньо нагріти, щоб запустити вентилятори. Існує простий спосіб перевірити це, а також перевірити, чи працює датчик температури у вашій системі чи ні.

  Як виключити файл із Захисника Windows у Windows 10

Завантажити, встановіть і запустіть HWiNFo.
Натисніть Датчики на головному екрані програми.
Натисніть кнопку вентилятора внизу нового вікна, що відкриється.
Виберіть активний вентилятор (деякі системи мають лише один вентилятор, а інші Травень мати два-три).
Натисніть Встановити вручну.
Виберіть датчик PCH.
Введіть низьку температуру, наприклад, 15 або 10, до якої ваша система обов’язково торкнеться, навіть якщо ви використовуєте її для легких робіт.
Введіть швидкість вентилятора до чогось високого, щоб ви чули, як він працює.
Натисніть OK, щоб повернутися до головного вікна.
Натисніть синій хрест, щоб зберегти та застосувати зміни.
Використовуйте свою систему та перевірте, чи ввімкнено вентилятори. Якщо так, вам потрібно лише змінити температуру тригера.

Перевірити датчик температури

Якщо вентилятори не працюють навіть після зниження температури тригера, перевірте, чи працюють датчики температури. Для цього вам знадобиться додаток.

Завантажити, встановіть і запустіть Speedfan.
Перейдіть на вкладку «Показання» та перевірте температуру ядер процесора та графічного процесора.
Якщо ви не бачите показання, цілком можливо, що датчик не працює.
Якщо ви бачите показання, то проблема полягає в тому, що вентилятор не працює.

  Видалені елементи Windows 10 відсутні з кошика (EXPERT FIX)

Перевірка обладнання

На даний момент велика ймовірність того, що у вас проблема з апаратним забезпеченням. Це може бути одне з наступного;

Пошкоджений блок живлення, який не може живити вентилятори.
Вентилятори пошкоджені або вони забиті пилом і більше не можуть працювати.
Не працює датчик температури.

Щоб усунути ці проблеми, найкраще віддати систему на ремонт. Якщо ви знайомі з внутрішніми компонентами комп’ютера, ви можете перевірити ці елементи самостійно та замінити пошкоджені.

Висновок

Вентилятори зазвичай не легко пошкоджуються, але проблема з джерелом живлення часто може замикати їх. Це дешеве обладнання, тому їх заміна не така дорога, як ремонт або заміна датчика температури. У деяких випадках датчики не можна виправити або замінити, і вам доведеться замінити ЦП.