Як вимкнути Windows PowerShell 2.0 у Windows 10

| | 0 Comments| 4:49 AM
Categories:

Поточна версія Windows PowerShell — 5. PowerShell попередньо встановлено в Windows 10 і замінив командний рядок у меню PowerShell. Хоча PowerShell 5 є стабільною версією, яка працює у вашій системі, двигун PowerShell 2.0 все ще ввімкнено, і ця версія PowerShell тепер визнається як ризик для безпеки, який можна використовувати для запуску шкідливих сценаріїв. Windows 10 застаріла його в Fall Creators Update однак це не означає, що його видалено для всіх користувачів. Він все ще може бути включений у вашій системі. Ось як можна перевірити, чи все ще працює цей механізм, і як вимкнути Windows PowerShell 2.0.

Перевірте PowerShell 2.0

Відкрийте PowerShell з правами адміністратора і виконайте таку команду.

Get-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName MicrosoftWindowsPowerShellV2

У результатах, які повертає ця команда, подивіться на поле State. Якщо на ньому написано, що цей двигун увімкнено, його потрібно вимкнути. Якщо держава повертає значення Disabled, ви готові. Більше нічого робити не потрібно.

  Виправити помилку встановлення Windows Update 0x8007012a

Вимкніть Windows PowerShell 2.0 Engine

Відкрийте PowerShell з правами адміністратора та виконайте таку команду;

Disable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName MicrosoftWindowsPowerShellV2Root

Це призведе до вимкнення механізму Windows PowerShell 2.0. Ви можете перевірити це, запустивши цю команду ще раз. Держава має повернути «Інвалід».

Якщо вам не зручно виконувати команду в PowerShell, ви також можете вимкнути цю функцію на панелі керування. Відкрийте Провідник файлів і введіть наступне в рядку розташування.

Control PanelPrograms

Натисніть «Увімкнути або вимкнути функції Windows». Це відкриє нове вікно під назвою «Функції Windows». Може знадобитися деякий час, перш ніж це вікно завантажить список функцій, які можна ввімкнути/вимкнути. Коли список завантажиться, прокрутіть до кінця і знайдіть Windows PowerShell 2.0. Зніміть прапорець і натисніть OK. Вам не потрібно перезавантажувати систему, щоб це вплинуло.

  Як додати повзунок яскравості в Windows 10

Що таке ризик?

Windows PowerShell 5 має функцію захисту від шкідливого програмного забезпечення, яка сканує та запобігає запуску шкідливих сценаріїв, однак двигун PowerShell 2.0 можна використовувати для запуску атаки на пониження, яка може обійти перевірку на наявність шкідливих програм. Зрештою, це призведе до запуску шкідливого сценарію PowerShell у вашій системі.

Вимкнення двигуна не повинно мати жодних негативних наслідків. Корпорація Майкрософт знає, що деякі програми все ще використовують PowerShell 2.0, але вони працюють, щоб допомогти перенести їх на новішу версію. Незважаючи на те, що ця функція застаріла, вона все ще залишатиметься частиною Windows 10 у доступному для огляду майбутньому, і користувачі зможуть увімкнути її, якщо їм потрібно або захочуть.

  Яку версію Windows 10 завантажує засіб створення медіафайлів?