Як вимкнути інтегровану графіку в Windows (і коли потрібно)

| | 0 Comments| 5:19 AM
Categories:

Ймовірно, ваш комп’ютер з ОС Windows має вбудовану графіку, особливо якщо це ноутбук. Проблема з цим типом графічного процесора, вбудованого в материнську плату, полягає в тому, що він зазвичай менш потужний, ніж виділений графічний процесор. Отже, якщо у вас є виділений графічний процесор, який зазвичай потужніший, можливо, ви захочете, щоб він узяв на себе графічну продуктивність вашого комп’ютера.

У цьому посібнику ми покажемо вам, як вимкнути інтегровану графіку на комп’ютері Windows.

Як перевірити, чи є у вас виділений графічний процесор

Перш ніж вимкнути вбудований графічний процесор (iGPU), потрібно переконатися, що на комп’ютері встановлено спеціальний графічний процесор і він працює належним чином. Для цього клацніть правою кнопкою миші порожню частину панелі завдань і виберіть Диспетчер завдань.

  Як отримати оновлення на процесорі нового покоління в Windows 7 і 8.1

У диспетчері завдань виберіть вкладку «Продуктивність» ліворуч і подивіться кількість графічних процесорів, доступних для вашого ПК, праворуч. Якщо їх більше одного, то інший є виділеним графічним процесором. У нашому випадку GPU 1 є виділеним графічним процесором, і якщо ми клацнемо його та прокрутимо донизу, ми побачимо, що на крайній правій панелі написано Dedicated GPU Memory.

Після того, як ви підтвердите, що на вашому комп’ютері є додатковий графічний процесор, ви можете вимкнути iGPU.

Як вимкнути інтегровану графіку комп’ютера Windows

Ви можете вимкнути iGPU в диспетчері пристроїв. Для цього натисніть Win + R, щоб відкрити Windows Run. Введіть devmgmt.msc у текстове поле та натисніть клавішу Enter, щоб відкрити диспетчер пристроїв.

Розгорніть розділ Адаптери дисплея, клацніть правою кнопкою миші вбудований графічний процесор і виберіть Вимкнути пристрій.

  Програма Fresh Paint продовжує зависати в Windows 10 (ВИПРАВЛЕНО)

У підказці, що з’явиться, підтвердьте, що ви хочете вимкнути iGPU, натиснувши «Так». Це має вимкнути інтегровану графіку на вашому комп’ютері Windows, щоб система покладалася на виділену графіку.

Чи варто вимикати вбудовану графіку?

Хоча виділені графічні процесори, як правило, потужніші за iGPU і можуть підвищити графічну продуктивність вашого комп’ютера, це не завжди так.

Таким чином, рішення вимкнути інтегровану графіку залежить від того, чи є у вас потужніша виділена графіка, і чи ви будете запускати багато графічних програм, таких як ігри та програмне забезпечення для проектування. Як ми вже розповідали в нашому посібнику щодо інтегрованих і виділених графічних процесорів, виділені графічні процесори ідеально підходять для більш інтенсивних операцій.

З іншого боку, якщо ви не використовуєте програми, які потребують інтенсивної роботи з графікою, або вам потрібно зменшити енергоспоживання на ноутбуці, вам не потрібно вимикати iGPU. Крім того, ваша система Windows може підтримувати перемикання графіки, що дозволяє їй вирішувати, який GPU використовувати залежно від програми, яку ви використовуєте.

  Виправте помилку Steam 26 у Windows 10

Однак це може призвести до того, що iGPU стане вузьким місцем для виділеного графічного процесора в деяких сценаріях, якщо вони обидва запускають додатки та не вистачає системних ресурсів для роботи.

Використовуйте свою виділену відеокарту, коли вам це потрібно

Загалом, вам краще використовувати виділену графічну карту, особливо якщо вам подобаються додатки з вимогливою графікою. Але якщо ваш комп’ютер не має спеціального графічного процесора, відключення інтегрованої графіки не є варіантом. Рішення залежить від того, чого ви в кінцевому підсумку намагаєтеся досягти на своєму комп’ютері Windows.