Як вимкнути режим польоту в Windows 10 (повний посібник)

Windows 10 працює як на настільних комп’ютерах/ноутбуках, так і на планшетах. Ці пристрої мають різні типи радіоперемикачів, які дозволяють їм встановлювати різні типи з’єднань з іншими мережами та пристроями, наприклад, комутатор WiFi та комутатор Bluetooth.

У Windows 10 Wi-Fi і Bluetooth можна вимкнути окремо, тобто ви можете вимкнути обидва або вимкнути один, а інший залишити включеним. Щоб спростити вимкнення всіх радіоприймачів, у Windows 10 є режим польоту.

Вимкніть режим польоту в Windows 10

Якщо режим польоту ввімкнено, ви побачите піктограму літака в системному треї. Цей значок замінить піктограму WiFi або Ethernet, яка зазвичай вказує на підключення до мережі.

  Як змінити основну кнопку миші в Windows 10

Увімкнути або вимкнути режим «У літаку» легко, але якщо ви не знаєте, де знаходиться його елемент керування/перемикач, ви можете не знати, як його вимкнути.

1. Центр дій

Найпростіший спосіб вимкнути режим польоту в Windows 10 — скористатися центром дій. Є спеціальний перемикач, який дозволяє вмикати або вимикати його.

Торкніться комбінації клавіш Win+A.
На панелі, що відкриється праворуч, натисніть кнопку Режим польоту.
Підсвічування кнопки зникне, вказуючи на те, що вона вимкнена.

2. Панель мережі WiFi

Коли режим польоту ввімкнено, значок літака додається в системний трей. Якщо ви клацнете цю піктограму літака, відкриється панель мережі WiFi, на якій є перемикач для вмикання або вимкнення режиму польоту.

  Як видалити віруси з Windows 10 за допомогою сценарію PowerShell

Натисніть значок літака в системному треї.
На панелі, що відкриється, натисніть перемикач «Літак».
Виділення на перемикачі зникне, а режим польоту буде вимкнено.

3. Додаток налаштувань

Ви також можете вимкнути режим польоту в меню «Налаштування», але це, безумовно, найскладніший метод, перерахований тут.

Торкніться комбінації клавіш Win+I, щоб відкрити програму Налаштування.
Перейдіть до Мережа та Інтернет.
Виберіть вкладку Режим польоту.
Вимкніть перемикач у верхній частині.

4. Спеціальна клавіша на клавіатурі

Якщо вам цікаво, як ви могли випадково ввімкнути режим польоту, ймовірно, винною є клавіатура. Багато клавіатур, особливо внутрішні, які постачаються з ноутбуками, мають спеціальну клавішу для включення або вимкнення Wi-Fi. У Windows 10 ця клавіша співпадає з перемикачем режиму польоту. Якщо торкнутися його, режим польоту буде ввімкнено, а повторне натискання — вимкне його.

  Як створити тимчасові резервні копії папок у Windows 10

Знайдіть ключ із значком Wi-Fi або значком антени та торкніться його. Режим польоту буде вимкнено.

Висновок

Режим польоту вимикає весь бездротовий зв’язок у системі. Це щось на кшталт перемикача, але м’який, який не порушує більше, ніж слід. Якщо вам коли-небудь знадобиться швидко вимкнути Інтернет і Bluetooth, це корисний перемикач.