Як використовувати Tidal Music з командного рядка в Linux

| | 0 Comments| 7:48 PM
Categories:

Шанувальники Linux, які підписалися на Tidal Music, повинні використовувати службу підписки у веб-браузері, оскільки наразі немає планів створити повністю рідний клієнт Tidal для платформи. Прослуховувати музику без втрат у веб-переглядачі можна, але це не так добре, як використання наявних аудіотехнологій на базі Linux. Саме через це обіцянка чудового сервісу передплати музики без втрат виглядає занадто добре, щоб бути правдою.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Щоб вирішити цю проблему, користувач Github Оконек створив клієнт Tidal Music на основі терміналу, призначеного лише для командного рядка. Він працює за допомогою MPV, W3M, NodeJS і демонструє багато перспектив, незважаючи на те, що є інструментом командного рядка. Функції клієнта Tidal CLI включають пошук, музичну чергу, обкладинку альбому тощо.

Встановлення Tidal CLI

Клієнт Tidal CLI не має жодних бінарних пакетів для встановлення. Натомість будь-хто, хто хоче використовувати цю програму в Linux, повинен завантажити її через інструмент пакету NPM. По-перше, вам потрібно задовольнити залежності збірки. Зокрема, NodeJS, NPM, MPV та W3M.

Примітка: якщо у вас уже встановлено NPM, є велика ймовірність, що вам не потрібно буде встановлювати інструмент NodeJS у вашій системі Linux. Tidal-CLI, здається, працює досить добре з версією 8.x, але нові версії NodeJS також повинні працювати.

  Як встановити SuperTuxKart на Linux

Ubuntu/Debian

curl -sL https://deb.nodesource.com/setup_8.x | sudo -E bash -
sudo apt-get install -y nodejs w3m mpv

Arch Linux

sudo pacman -S nodejs npm w3m mpv

Fedora

curl --silent --location https://rpm.nodesource.com/setup_8.x | sudo bash -

sudo dnf -y install nodejs w3m mpv

OpenSUSE

sudo zypper install nodejs8 w3m mpv

Інші Linux

Хочете отримати NodeJS у системі, якої немає в списку? Перегляньте офіційну документацію!

Встановіть Tidal-CLI за допомогою:

sudo npm -g i [email protected]

Використання Tidal CLI

Запустіть Tidal-CLI у будь-який час, відкривши вікно терміналу та ввівши «tidal-cli». На жаль, немає способу швидко запустити Tidal-CLI, щоб автоматично відкриватися всередині терміналу з робочого столу Linux. Розробник не зацікавлений у додаванні ярликів до програми.

Примітка: зареєструйтеся на безкоштовну пробну версію Tidal тут.

Під час першого запуску Tidal-CLI вам потрібно буде ввійти в обліковий запис. Пам’ятайте, що якщо ви зареєструєтеся в службі за допомогою облікового запису в соцмережі, вашим ім’ям користувача буде обліковий запис електронної пошти, пов’язаний з Facebook або Twitter. Через те, як Tidal обробляє соціальні облікові записи, ви можете не знати свій пароль. Якщо це так, перейдіть до це посилання тут і скиньте свій пароль. Коли ви закінчите, скористайтеся інтерфейсом, щоб увійти до клієнта.

  Як встановити Day Planner на Linux

Відтворення музики

Коли Tidal-CLI запускається, на екрані взагалі нічого не відображається. Це тому, що нічого не вибрано або не стоїть у черзі для відтворення. У будь-який час користувачі можуть досить швидко шукати музику, натискаючи «:». Введіть назву пісні або «трек» у вікні пошуку, щоб знайти пісню. Крім того, шукайте виконавця або альбом, додавши його як пошуковий запит.

Натрапивши на пісню, альбом або виконавця, якого ви хочете відтворити, клацніть на ньому мишею. Додайте будь-що до наступної черги, навівши курсор на елемент і натиснувши «n». Крім того, можна в будь-який момент призупинити відтворення музики, натиснувши клавішу «ESC».

Перемикання облікових записів

Наразі в додатку Tidal-CLI немає чіткої діалогової кнопки «вийти». Натомість, якщо ви хочете вийти з облікового запису та увійти в інший, вам потрібно буде видалити файл, який зберігає дані для входу на вашому ПК з Linux. Для цього відкрийте вікно терміналу та за допомогою компакт-диска переконайтеся, що ви перебуваєте в домашній папці.

cd ~/

Коли ви перейдете до домашнього каталогу, просто видаліть файл .tidalConfig.js, який містить всю інформацію для входу, за допомогою команди rm.

rm .tidalConfig.js

Майте на увазі, що вам потрібно буде видаляти цей файл щоразу, коли ви захочете вийти з програми.

  Як приховати файли в Linux і захистити їх

Альтернативи Tidal-CLI

Правда, Tidal-CLI дуже помилковий і працює не для всіх. Тим не менш, це найкраще, що отримають користувачі Linux, що не є веб-браузером. Якщо ви зацікавлені у використанні Tidal, подумайте про встановлення Неофіційний сповіщувач Tidal Розширення Chrome, щоб покращити роботу. Розширення дозволяє користувачам бачити сповіщення під час прослуховування музики на веб-сайті Tidal.

На жаль, це так само добре, як і в Linux, оскільки Google вилучив можливість перетворювати будь-який веб-сайт на «додаток». Якщо це розширення або додаток Tidal CLI не працюють, подумайте про перехід на щось на кшталт Spotify. Як і сервіс Tidal, Spotify пропонує абонентам відтворення аудіо без втрат за гідну ціну. На додаток до цього, Spotify можна легко встановити в Linux і підтримується пакетами Snap, Flatpaks, а також безліччю інших форматів упаковки Linux.