Як використовувати Tar в Windows 10

| | 0 Comments| 4:24 PM
Categories:

І Linux, і macOS можуть створювати та витягувати стиснений архівний файл із коробки. Однак, починаючи з Windows 10 build 17063, Tar тепер упакований в ОС за замовчуванням. Це дає користувачам можливість стискати файли без встановлення додаткових програм, однак Tar має лише інтерфейс командного рядка в Windows 10 і не може створювати або витягувати ZIP-файли. Це його обмеження. Ось як використовувати Tar у Windows 10.

Tar на Windows 10

Перевірте номер збірки Windows 10, щоб переконатися, що у вас є збірка 17063 або новіша.

Стиснути файли

Щоб стиснути файли та папки, вам потрібно виконати таку команду.

Синтаксис

tar -cvzf archive name.tar path to folder to compress

Приклад

tar -cvzf archive.tar "C:UsersfatiwDesktopMy Account Info"

Вихідний файл буде збережено в тому самому каталозі, в якому ви перебуваєте. Наприклад, якщо ви запустили наведену вище команду у своїй папці користувача, там буде збережено архів. Ви можете компакт-диск в іншу папку і створити там архів. Якщо ім’я файлу, яке ви хочете надати файлу .tar, або шлях до папки чи файлу, який потрібно стиснути, містить пробіли, переконайтеся, що ви взяли його в подвійні лапки.

  Як відкрити порт у брандмауері Windows?

Екстракт

Щоб розпакувати файл Tar, вам потрібно виконати таку команду.

Синтаксис

tar -zxvf archive name.tar -C path to extraction location

Приклад

tar -zxvf archive1.tar -C "D:Apps"

Про вилучення та стиснення

Існує невелика різниця між вилученням та стисненням за допомогою Tar у Windows 10. Коли ви стискаєте файл або папку, стиснений файл зберігається в каталозі, у якому ви зараз перебуваєте. Це означає, що вам потрібно бути обережним, у яку папку ви завантажуєте компакт-диск. . Крім того, ви можете вказати в команді, де ви хочете зберегти файл Tar.

Синтаксис

tar -cvzf "path and name to archive.tar" "path to folder to compress"

Приклад

tar -cvzf "C:UsersfatiwDesktopMy Account Infomy_archive.tar" "C:UsersfatiwDesktopMy Account Info"

Під час вилучення ви повинні вказати, куди буде розпакована папка, однак ви можете витягти її з будь-якого каталогу. Щоб виконати команду, вам не потрібно вставляти компакт-диск у папку, в якій знаходиться файл Tar.

  Чи можете ви використовувати iMessage на ПК з Windows або телефоні Android?

Ти можеш читати на інші команди, які підтримує програма Tar. Це не найпростіший спосіб стиснення файлів і папок, і користувачі, швидше за все, виберуть програми сторонніх розробників, які пропонують графічний інтерфейс замість незграбних команд командного рядка просто тому, що вони простіші у використанні.