techukraine.net Linux Як використовувати Synapse для легкого запуску програм у Linux

Як використовувати Synapse для легкого запуску програм у Linux

Categories:

Шукаєте зручний спосіб швидкого запуску програм і пошуку файлів на робочому столі Linux? Перегляньте Synapse! Це чудовий інструмент для контекстного запуску для Linux, який може розумно знаходити потрібні речі під час введення.

У цьому посібнику ми розглянемо, як налаштувати та використовувати Synapse. Ми покажемо вам, як встановити програму, шукати з нею та навіть увімкнути плагіни!

Встановіть Synapse

Програма запуску Synapse існує в спільноті Linux досить довго, тому її встановлення на більшість популярних дистрибутивів не є складним завданням. Щоб запустити програму запуску на ваш вибір, запустіть термінал і дотримуйтесь інструкцій, характерних для ОС, яку ви використовуєте.

Примітка: щоб використовувати Synapse, ви повинні мати Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE або вміти компілювати вихідний код з нуля.

Ubuntu

Багато варіантів Ubuntu використовують Synapse як засіб запуску програм. Тим не менш, якщо ви використовуєте Ubuntu і ще не запустили його, його можна швидко встановити за допомогою наступної команди Apt.

sudo apt install syapse

Debian

Потрібен Synapse для Debian Linux? Запустіть вікно терміналу та скористайтеся такою командою Apt-get. Але майте на увазі, що ця версія Synapse дещо застаріла (як це часто трапляється з більшістю програмного забезпечення на Debian). Наявність застарілих пакетів не має впливати на вас, оскільки інструмент Synapse повільно додає нові функції.

Примітка: чи потрібна вам остання версія Synapse для вашого ПК Debian Linux? Дотримуйтесь нашого посібника та дізнайтеся, як інсталювати нове програмне забезпечення на Debian!

sudo apt-get install synapse

Arch Linux

Synapse доступний в Arch Linux через репозиторій програмного забезпечення спільноти. Щоб встановити його, переконайтеся, що у вас увімкнено «Спільнота», і введіть таку команду Pacman у вікні терміналу.

sudo pacman -S synapse

Fedora

Synapse доступний у всіх сучасних версіях Fedora Linux, і його можна швидко встановити, ввівши команду Dnf нижче.

sudo dnf install synapse

OpenSUSE

OpenSUSE підтримує запуск Synapse у своїх основних джерелах програмного забезпечення. На даний момент доступний пакет для всіх сучасних випусків операційної системи. Щоб встановити його, використовуйте Zypper.

sudo zypper install Synapse

Загальний Linux

Ви використовуєте дистрибутив Linux, який не підтримує Synapse? Якщо так, вам потрібно буде створити код із вихідного коду. Щоб зібрати програму, відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь покрокових інструкцій нижче.

  Як встановити JetBrains Rider на Linux

Вихідний код Synapse розташований на сторінці офіційна сторінка Launchpad розробника.

Крок 1. Установіть інструмент для завантаження wget на свій ПК з Linux. Потім використовуйте його, щоб завантажити останній вихідний код Synapse.

wget https://launchpad.net/synapse-project/0.3/0.2.99.4/+download/synapse-0.2.99.4.tar.xz

Крок 2: Розпакуйте вихідний код програми Synapse до папки за допомогою команди tar.

sudo tar xvf synapse-0.2.99.4.tar.xz

Крок 3. Перемістіть термінальний сеанс із домашньої папки в нову папку synapse-0.2.99.4 за допомогою команди CD.

cd synapse-0.2.99.4/

Крок 4: Запустіть скрипт налаштування. Це допоможе вам зрозуміти, які залежності потрібно встановити для успішної збірки програми.

./configure

Крок 5: Виконайте команду make та скомпілюйте код.

make

Крок 6: Установіть Synapse на свій ПК з Linux за допомогою make install.

sudo make install

Запустити при запуску

Synapse встановлено на вашому ПК з ОС Linux. Однак це не зручно, якщо вам доведеться відкривати його вручну щоразу, коли ви запускаєте комп’ютер. Натомість набагато розумніше, щоб він завжди працював у фоновому режимі і чекав.

  Як знайти важливу системну інформацію в Linux за допомогою I-Nex

Щоб увімкнути запуск Synapse під час запуску, виконайте наведені нижче покрокові інструкції.

Крок 1: Запустіть Synapse.

Крок 2. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Synapse у системному треї.

Крок 3: Виберіть «Параметри» в меню системного трея.

Крок 4: Натисніть на вкладку «Загальні», знайдіть «Запуск під час входу» та поставте прапорець біля нього.

Крок 5: Натисніть «Закрити».

Після встановлення прапорця запуску Synapse завжди має запускатися, щойно ваш ПК з Linux увімкнеться.

Використовуйте Synapse

Synapse працює шляхом пошуку на вашому комп’ютері речей, які вам можуть знадобитися, на основі вмісту вашого пошукового запиту. Щоб здійснити пошук, натисніть Ctrl + пробіл на клавіатурі. Потім почніть друкувати. Коли ви вводите текст, Synapse почне пропонувати щось у результатах пошуку. Коли ви побачите результат пошуку, який шукаєте, запустіть його, натиснувши Enter на клавіатурі.

Змінити ярлик активації

Ярлик активації за замовчуванням для Synapse — Ctrl + пробіл. Це працює для більшості людей, але не для всіх. Якщо ярлик за замовчуванням вас дратує, подумайте про те, щоб змінити його на щось інше!

  Як встановити тему значків Delft в Linux

Щоб змінити ярлик активації за замовчуванням для панелі запуску, клацніть правою кнопкою миші піктограму Synapse в системному треї, виберіть «Налаштування» та знайдіть розділ «Ярлик» в області налаштувань.

У розділі «Ярлики» знайдіть «Активувати» та двічі клацніть пробіл « Space», щоб прив’язати його до нової комбінації клавіатури.

Змінити тему

Не подобається зовнішній вигляд Synapse за замовчуванням? Змініть його, клацнувши спадне меню поруч із «Теми» в області налаштувань. Після вибору нової теми Synapse миттєво зміниться на неї!

Увімкнути/вимкнути функції

Synapse за замовчуванням має безліч цікавих функцій (або плагінів), які покращують пошук. Однак не всі ці плагіни ввімкнено за замовчуванням. Якщо ви хочете перевірити плагіни для Synapse, клацніть правою кнопкою миші піктограму в системному треї, виберіть «Налаштування», а потім натисніть вкладку «Плагін».

Область «Плагін» у Synapse містить список різних плагінів (як увімкнених, так і вимкнених), які можна переглянути.

Щоб увімкнути функцію, клацніть сірий плагін, а потім виберіть символ галочки. Щоб вимкнути функцію, натисніть «X».