Як використовувати SLSK для резервного копіювання збережень гри Steam на Linux

| | 0 Comments| 5:31 AM
Categories:

Вам потрібно створити резервну копію збережень гри Steam на Linux, але не знаєте як? Спробуйте перевірити SLSK, швейцарський ніж Steam Linux. Це програма, яка дозволяє користувачам Linux швидко знаходити та створювати резервні копії будь-яких ігор Steam, збережених під Linux. Він також має інші функції, такі як резервне копіювання файлів конфігурації гри та навіть цілих ігор. Ось як це запрацювати.

SLSK є однією з програм на Linux, яка не має інсталяційних пакетів, готових до встановлення для кожного дистрибутива. Практично всім, хто хоче отримати це програмне забезпечення, доведеться скомпілювати його, за винятком користувачів Arch або SUSE. Перш ніж створювати це програмне забезпечення з вихідного коду, вам потрібно буде встановити залежності, які потрібні SLSK. Виберіть свій дистрибутив і введіть команди в термінал, щоб встановити правильні інструменти збірки.

Встановити залежності

Debian/Ubuntu

sudo apt install sqlite3 qt5-default g++ make qt5-qmake git

Fedora

sudo dnf install sqlite-devel qt5-devel gcc-c++ make qt-qmake git

Побудуйте SLSK

Тепер, коли про залежності подбали, ви зможете створити SLSK у своїй системі. Почніть із клонування останньої доступної версії вихідного коду за допомогою інструмента git.

git clone https://github.com/supremesonicbrazil/SLSK.git

Потім за допомогою команди CD перемістіть термінал до папки SLSK.

cd SLSK

Звідси почніть процес складання. Майте на увазі, що ця конкретна програма не змушує користувачів робити, «налаштовувати» тощо вручну. Замість цього є включений сценарій збірки, який складається з усіх складних команд компіляції. Запустіть скрипт збірки за допомогою наведеної нижче команди.

  Як налаштувати ігрові периферійні пристрої Razer на Linux за допомогою Polychromatic

./BUILD.sh

Процес будівництва може зайняти трохи часу, тому запасіться терпінням. Коли процес завершиться, вам потрібно буде запустити інший сценарій. Як і BUILD.sh, цей скрипт містить багато складних команд для зручності використання. Запустіть сценарій встановлення, виконавши INSTALL.SH

sudo ./INSTALL.sh

Хочете видалити інструмент SLSK зі своєї системи? Виконайте наведені вище інструкції, щоб перемістити компакт-диск у папку вихідного коду, а потім запустіть сценарій «UNINSTALL.sh», щоб видалити його зі свого ПК Linux.

sudo ./UNINSTALL.sh

Arch Linux

Arch, як і інші дистрибутиви Linux, вимагає компіляції SLSK для його використання. Однак, оскільки існує репозиторій користувачів Arch, користувачі можуть отримувати автоматичні оновлення та створювати власні пакети, а не слідувати наведеним вище інструкціям. Щоб інсталювати програмне забезпечення, переконайтеся, що пакет «git» є в системі, а потім використовуйте його для клонування останнього файлу PKGBUILD SLSK на вашому ПК.

git clone https://aur.archlinux.org/slsk-git.git

Використовуйте команду CD, щоб увійти до клонованої папки SLSK.

cd slsk-git

Нарешті, скористайтеся makepkg -si для створення та встановлення пакету Arch із завантаженими файлами. Майте на увазі, що -si може встановлювати не всі залежності. Якщо є якісь проблеми, решту потрібно буде встановити вручну.

  Як створити резервну копію та відновити профіль Firefox на Linux

Видаліть SLSK зі свого ПК Arch за допомогою:

sudo pacman -R slsk-git

OpenSUSE

Потрібен SLSK на вашому ПК OpenSUSE? Хороші новини! Виявляється, що він доступний в OBS! Щоб встановити його, перейдіть на сторінку SLSK, виберіть свою версію SUSE та натисніть кнопку «встановити». Він повинен відкрити інструмент YaST і провести вас через процес встановлення.

Видаліть SLSK із Suse, відкривши програмне забезпечення Gnome, знайшовши «SLSK» і натиснувши кнопку «Видалити».

Резервне копіювання збережень гри Steam

Щоб використовувати інструмент SLSK для резервного копіювання збережень ігор Steam, вам спочатку потрібно їх відсканувати. Спочатку повідомте SLSK, де знаходиться ваша папка Steam, натиснувши кнопку «…» біля «Папка ігор». Шукайте .steam.

Крім того, клацніть «…» поруч із «Резервні копії» та знайдіть папку, яку SLSK може використовувати для резервного копіювання збережень.

Примітка: можливо, вам знадобиться зробити видимими приховані папки. Зробіть це, відкривши менеджер файлів і виберіть «показати приховані файли» або щось подібне.

Натисніть «Сканувати для збереження». Вибір «сканувати збереження» дозволить SLSK сканувати будь-які та всі збереження гри Steam в системі. Установіть прапорці біля кожної гри, резервну копію якої потрібно створити. Після того, як ви вибрали всі збереження, які хочете створити резервну копію, натисніть «Пуск» у нижньому правому куті програми.

  Як встановити Debian Linux

Процес резервного копіювання швидкий, але може зайняти деякий час, якщо у вас багато файлів. Дайте інструменту працювати, і незабаром він закінчиться. Коли це буде завершено, відкрийте папку резервного копіювання та перемістіть файли на Dropbox, зовнішній жорсткий диск тощо.

Резервне копіювання ігор Steam

Поряд із створенням резервних копій збережень Steam, SLSK також може створювати резервні копії ігор Steam. Щоб створити резервну копію ігор, натисніть «сканувати ігри». Використовуючи інструмент, поставте прапорці біля ігор, резервну копію яких потрібно створити. Потім натисніть кнопку «Пуск», щоб почати резервне копіювання.

Подібно до резервного копіювання збережень ігор, резервне копіювання ігор Steam за допомогою SLSK в Linux займе час. Будьте терплячі. Після завершення процесу ігри з’являться в папці, яку ви вказали як місце резервного копіювання.

Не соромтеся переміщувати резервні копії ігор на будь-які зовнішні жорсткі диски тощо. Якщо ви хочете відновити ігри, перейдіть до місця резервного копіювання, а потім натисніть «сканувати ігри» у розділі «Параметри відновлення».