Як використовувати Shazam на робочому столі Linux за допомогою SongRec

Ви слухаєте пісню і не знаєте її назви? Хочете «Shazam», але у вас немає телефону Android чи iOS? Перегляньте SongRec! Це неофіційний клієнт Shazam для Linux. Ось як використовувати його для «Shazam» на робочому столі Linux.

Встановлення програми SongRec на Linux

Перш ніж розглянути, як ви можете використовувати програму SongRec для «Shazam» пісень на робочому столі Linux, вам потрібно спочатку її інсталювати. Офіційно SongRec підтримує Ubuntu, Debian, Arch Linux, Flatpak та інші.

Щоб розпочати встановлення SongRec на вашому комп’ютері, вам потрібно запустити вікно терміналу на робочому столі Linux. Ви можете відкрити вікно терміналу на робочому столі Linux, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі або пошуком «Термінал» у меню програми.

Ubuntu

В Ubuntu програму SongRec найкраще встановити через PPA. Цей PPA підтримує Ubuntu 18,04, 20.04 та новіші версії Ubuntu. Щоб він працював, скористайтеся наступним apt-add-repository команда внизу.

sudo apt-add-repository ppa:marin-m/songrec -y -u

Після додавання PPA оновіть та встановіть SongRec.

sudo apt update

sudo apt install songrec 

Debian

Незважаючи на те, що для Ubuntu є PPA, для користувачів Debian немає нічого. Якщо ви бажаєте використовувати цю програму на своєму комп’ютері Debian Linux, найкращий спосіб змусити її працювати, дотримуючись інструкцій із встановлення Flatpak у цьому посібнику.

Arch Linux

Програма SongRec доступна для всіх користувачів Arch Linux в офіційних сховищах програмного забезпечення Arch Linux, включених до операційної системи за замовчуванням. Щоб він працював у вашій системі, використовуйте наступне pacman команда.

sudo pacman -S songrec

Fedora

Якщо ви користуєтеся Fedora Linux, ви зможете використовувати програму SongRec на своєму комп’ютері, але, на жаль, не як офіційний пакет із сховищ програмного забезпечення Fedora. Натомість, якщо ви хочете, щоб ця програма працювала у вашій системі, вам доведеться дотримуватися інструкцій із встановлення Flatpak у цьому посібнику.

OpenSUSE

OpenSUSE, як і Fedora, і Debian не мають офіційних способів встановлення програми SongRec. На жаль, розробник не знайшов часу на створення офіційного OpenSUSE RPM для SongRec. Однак ви все ще можете використовувати програму на своєму комп’ютері через Flatpak. Тому дотримуйтесь цих інструкцій, щоб запустити програму у вашій системі OpenSUSE.

Flatpak

SongRec доступний як додаток Flatpak у магазині додатків Flathub. Однак, якщо ви хочете використовувати цю програму на своєму комп’ютері, спочатку потрібно налаштувати середовище виконання Flatpak. Щоб запустити програму виконання на вашому комп’ютері, дотримуйтесь нашого посібника з цього питання.

Після того, як ви налаштуєте середовище виконання Flatpak на своєму комп’ютері, можна розпочати встановлення SongRec. Використовуючи дві команди нижче, встановіть останню версію SongRec на робочий стіл Linux.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub com.github.marinm.songrec

Як використовувати Shazam на робочому столі Linux за допомогою SongRec

Відкрийте SongRec на робочому столі Linux. Ви можете відкрити програму на комп’ютері з Linux, знайшовши «SongRec» у меню програми. Відкривши його, виконайте наведені нижче покрокові інструкції.

Крок 1: Знайдіть розділ «Аудіовхід» у SongRec. Знайшовши цю область програми, знайдіть спадне меню. Усередині спадного меню встановіть для нього значення «За замовчуванням». «За замовчуванням» означає ваш звуковий пристрій за замовчуванням.

Крок 2: Встановивши звуковий пристрій за замовчуванням у програмі SongRec, поставте прапорець «Розпізнавати з моїх динаміків замість мікрофона». Завдяки цьому параметру SongRec зможе «Shazam» для вас будь-що, що відтворюється на вашому комп’ютері.

Крок 3: Знайдіть кнопку «Увімкнути розпізнавання мікрофона» всередині SongRec. Натисніть на нього. Коли ви натиснете цю кнопку, програма SongRec розпочне розпізнавання пісні. Ви помітите, що розпізнавання пісень працює, коли індикатор гучності в додатку рухається.

Крок 4: Програйте пісню, яку ви хочете розпізнати, на динаміках комп’ютера. Дайте йому трохи пограти, поки почне працювати розпізнавання мікрофона. Коли він визначить, що пісня відтворюється, вона з’явиться в розділі «Історія розпізнавання».

Крок 5: Виберіть пісню в історії «Розпізнавання». Потім знайдіть кнопку «Пошук на YouTube» і натисніть на неї мишею. Якщо вибрати цю кнопку, пісня з’явиться в історії пошуку YouTube.

Перегляньте історію YouTube і знайдіть пісню, яку хочете послухати. Потім натисніть на нього в результатах пошуку, щоб завантажити його на сторінці відтворення YouTube. YouTube почне відтворювати вашу пісню.

Примітка. Хочете видалити історію пошуку з SongRec? Ти можеш. Натисніть кнопку «Стерти історію», щоб очистити всю історію пісень із програми SongRec.

Повторіть цей процес стільки разів, скільки потрібно, щоб розпізнати більше пісень.