Як використовувати PlayOnLinux для гри в ігри Windows на Linux

Гра в ігри Windows на Linux є гарячою темою. Багато користувачів називають це однією з основних причин, чому вони не можуть перейти на платформу. В результаті з’являється багато програм, які намагаються вирішити ігрову проблему.

Однією з таких програм, до якої звертаються багато людей, є PlayOnLinux. Це безкоштовний інтерфейс Wine з відкритим вихідним кодом, який допомагає користувачам запустити сотні ігор Windows, які працюють на Linux. Ось як використовувати PlayOnLinux для ігор Windows на Linux.

Встановіть PlayOnLinux

Перш ніж використовувати PlayOnLinux, вам потрібно буде завантажити його на свій ПК. Щоб він працював у вашій ОС Linux, відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій нижче, які відповідають вашому дистрибутиву Linux.

Примітка: перед використанням програми PlayOnLinux видаліть Wine або CrossOver, якщо вони є на вашому ПК з Linux. Хоча PlayOnLinux може нормально працювати з цими іншими програмами в системі, було б гарною ідеєю видалити його, щоб ви не намагалися встановлювати ігри Windows за допомогою будь-якої іншої програми.

Ubuntu

sudo apt install playonlinux

Debian

sudo apt-get install playonlinux

Arch Linux

sudo pacman -S playonlinux

Fedora

sudo dnf install playonlinux

OpenSUSE

sudo zypper install playonlinux

Загальний Linux

Додаток PlayOnLinux є найкращою безкоштовною альтернативою платному програмному забезпеченню «Wine made easy», як-от CrossOver Office. Як результат, програмне забезпечення доступне через багато джерел програмного забезпечення дистрибутива Linux.

Якщо у вашій ОС немає PlayOnLinux, вам доведеться налаштувати все вручну. Щоб почати інсталяцію, відкрийте вікно терміналу та встановіть інструмент завантаження Curl.

Ubuntu

sudo apt install curl

Debian

sudo apt-get install curl

Arch Linux

sudo pacman -S curl

Fedora

sudo dnf install curl

OpenSUSE

sudo zypper install curl

Загальний Linux

Крім Wget, Curl є поширеним інструментом для завантаження командного рядка в Linux. Швидше за все, він уже працює на вашому ПК з Linux. Якщо ви цього не зробите, відкрийте термінал, знайдіть у диспетчері пакунків «curl» та встановіть його. Або завантажте інструмент безпосередньо з веб-сайту.

Налаштувавши інструмент завантаження Curl, скористайтеся ним, щоб завантажити останню версію PlayOnLinux

curl https://www.playonlinux.com/script_files/PlayOnLinux/4.2.12/PlayOnLinux_4.2.12.tar.gz > playonlinux.4.2.12.tar.gz

Версія PlayOnLinux TarGZ є досить великим файлом, тому інструмент завантаження Curl може зайняти трохи часу. Після завершення процесу завантаження скористайтеся командою tar, щоб розпакувати архів.

tar -zxvf playonlinux.4.2.12.tar.gz

PlayOnLinux може працювати, але без належного ярлика на робочому столі він не працюватиме зручно. Щоб налаштувати ярлик, використовуйте echo і видаліть код, який PlayOnLinux містить в архіві TarGZ. Потім відкрийте порожній файл за допомогою Nano.

echo " " > ~/playonlinux/etc/PlayOnLinux.desktop
nano ~/playonlinux/etc/PlayOnLinux.desktop

Вставте наступний код в Nano, щоб налаштувати ярлик.

[Desktop Entry]
Версія=1.0
Ім’я=PlayOnLinux
Коментар=Фронтальна програма для вина
Тип=Програма
Exec=~/playonlinux/playonlinux %F
Значок=playonlinux
Categories=Утиліта;Емулятор;

Збережіть зміни за допомогою Ctrl + O і вийдіть за допомогою Ctrl + X.

Нарешті, встановіть ярлик на робочому столі в /usr/share/applications. Розміщення тут запису «Робочий стіл» дозволить вам зручно запускати PlayOnLinux з панелі запуску програм на робочому столі Linux.

sudo mv ~/playonlinux/etc/PlayOnLinux.desktop /usr/share/applications/

sudo chmod +x /usr/share/applications/PlayOnLinux.desktop

Встановлюйте ігри за допомогою PlayOnLinux

Запустіть програму PlayOnLinux. Коли програма відкрита, знайдіть у лівій частині програми «Встановити програму» та натисніть її, щоб відкрити інструмент встановлення.

У інструменті встановлення PlayOnLinux ви побачите багато різних категорій. Оскільки ми маємо справу з відеоіграми, виберіть піктограму «Ігри».

PlayOnLinux має десятки доступних варіантів відеоігор. Щоб встановити певну гру, перейдіть до вікна пошуку, введіть назву відеоігри та натисніть клавішу Enter, щоб показати результат.

Або прокрутіть список і знайдіть те, що вам потрібно. Після того, як ви знайдете гру, яку хочете встановити, натисніть на неї, щоб продовжити запуск майстра PlayOnLinux.

Щойно відкриється майстер, ви побачите кілька повідомлень. Ці повідомлення розповідають, що робити під час встановлення. Прочитайте ці повідомлення та натисніть кнопку «Далі», щоб продовжити.

Примітка: вам не подобається бачити, що PlayOnLinux Wizards з’являються щоразу, коли ви встановлюєте гру? Установіть прапорець «Більше не нагадувати».

Після того, як Майстер закінчить відображати повідомлення користувача, почнеться інсталяція гри. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб ваша гра Windows працювала під PlayOnLinux!

Встановіть гру Windows, яка не вказана в списку

Незважаючи на те, що розробники відмовляються від цього, користувачі можуть встановлювати ігри Windows в інструменті PlayOnLinux, яких немає в розділі «Ігри».

Щоб встановити гру Windows, яка не вказана в списку, натисніть кнопку «Встановити програму» та відкрийте вікно вибору установки.

У вікні вибору інсталяції натисніть кнопку «встановити програму, не зазначену в списку».

Після того, як ви виберете «встановити програму, не зазначену в списку», з’явиться попередження. Проігноруйте це попередження, натискаючи «Далі», доки не потрапите у вікно «Що б ви хотіли зробити».

Виберіть «Встановити програму на новий віртуальний диск» і натисніть «Далі», щоб перейти до наступної сторінки.

Вкажіть назву вашого нового диска PlayOnLinux і натисніть «Далі», щоб перейти до сторінки «Що б ви хотіли зробити перед встановленням».

У розділі «Що б ви хотіли зробити перед встановленням» переконайтеся, що всі три прапорці знято, і ще раз натисніть «Далі», щоб перейти далі.

Примітка: скасування вибору цих параметрів дозволить PlayOnLinux налаштувати Wine для вас, а не робити це вручну.

Для розділу майстра «Який віртуальний диск ви хочете створити» виберіть параметр «32-розрядна установка Windows», оскільки більшість ігор вимагає цього параметра.

З налаштованим типом диска PlayOnLinux можна розпочати встановлення. Натисніть «Огляд», знайдіть файл інсталятора EXE вашої відеоігри та виберіть «Далі», щоб дозволити програмі встановити його.