Як використовувати Nvidia RTX Video Super Resolution

| | 0 Comments| 9:09 AM
Categories:

Технології штучного інтелекту, такі як Nvidia DLSS і AMD FSR, останнім часом у моді, що дозволяє грати в улюблені ігри з вищою частотою кадрів без погіршення якості зображення. Це величезна перемога для нас, геймерів, тому що нам більше не потрібно викладати більше грошей і купувати новий графічний процесор для підвищення продуктивності. Тепер уявіть те саме, але для потокового відеовмісту на популярних потокових сервісах, таких як Netflix, Hulu, Disney+ тощо. Завдяки технології RTX VSR від Nvidia, ті самі тензорні ядра, які живлять Nvidia DLSS в іграх, тепер можуть працювати над відео, які ви транслюєте онлайн.

Якщо у вас є відеокарта Nvidia RTX, ви можете переглядати веб-відео з низькою роздільною здатністю до 4K за допомогою технології Nvidia RTX Video Super Resolution. Мило, правда? У цій публікації ми пояснимо, як увімкнути та використовувати Nvidia RTX VSR на вашому ПК з Windows.

Як працює Nvidia RTX Video Super Resolution (VSR).

Фільми та телешоу, розміщені на потокових платформах, чутливі до артефактів стиснення (графічні збої, спричинені сильним стисненням відео). Ви коли-небудь переглядали старий фільм на дисплеї з високою роздільною здатністю і помічали нерівні краї та втрату різкості навколо кутів? Вони роблять враження від перегляду менш приємними. Саме тут на допомогу приходить Nvidia RTX Video Super Resolution, яка допомагає відтворювати відео з низькою роздільною здатністю у висококласному форматі в браузерах без значної втрати якості. Давайте дізнаємося, як це працює:

  10 порад щодо здорового та збалансованого життя

Авторство зображення: Nvidia

В ан офіційний допис у блозі, Nvidia розкриває, що Video Super Resolution «покращує якість потокового відеовмісту за межами виявлення країв і різкості функцій». Ця функція використовує мережу глибокого навчання, яка аналізує відео з нижчою роздільною здатністю та передбачає, як воно має виглядати з цільовою роздільною здатністю. Потім він накладає прогнозоване зображення поверх традиційно масштабованого зображення, щоб усунути будь-які артефакти. Крім того, він також підвищує різкість зображення, забезпечуючи кращий вихід.

Які відеокарти підтримують RTX Video Super Resolution

Перш ніж ми пояснимо, як увімкнути RTX Video Super Resolution, вам потрібно виконати кілька попередніх умов. Вони є:

  • Nvidia RTX Video Super Resolution працює на відеокартах серії RTX 20, серії RTX 30 і нових відеокарт серії RTX 40. Підтримка 20 серії було додано нещодавно.
  • Google Chrome (версія 110.0.5481.105 або новіша) або Microsoft Edge (версія 110.0.1587.56)

Як використовувати RTX Video Super Resolution (VSR) на вашому ПК

Крок 1. Завантажте найновіші драйвери RTX

Спочатку вам потрібно завантажити найновіші драйвери для вашої відеокарти RTX (версія 530 або новіша). Ви можете завантажити їх з Офіційний сайт Nvidia тут. Ви повинні ввести деталі свого графічного процесора, включаючи тип продукту, серію та модель.

  Як налаштувати синтетичний моніторинг у New Relic?

Також виберіть операційну систему та мову, перш ніж натиснути кнопку «Пошук». Веб-сайт Nvidia покаже вам найновіші драйвери для вашої картки, які ви можете легко завантажити та встановити. Ми сподіваємося, що на вашому комп’ютері вже встановлено останнє оновлення браузера Chrome або Edge. Щоб отримати додаткову допомогу щодо цього кроку, перегляньте наш спеціальний посібник із оновлення драйверів GPU.

Крок 2. Відкрийте панель керування Nvidia

  • Далі відкрийте панель керування Nvidia на ПК з Windows. Для цього спочатку клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть у контекстному меню «Показати додаткові параметри».

  • Тепер відкриється нове контекстне меню, і ви знайдете опцію «Панель керування NVIDIA». Натисніть на нього.

Крок 3. Увімкніть покращення відео RTX

  • Після відкриття панелі керування Nvidia вам потрібно перейти до пункту «Налаштувати параметри зображення відео» внизу лівої панелі.

  • На правій панелі знайдіть опцію «Покращення відео RTX». Тут установіть прапорець «Супер роздільна здатність» і виберіть рівень якості зі спадного меню. Пам’ятайте, що вищий параметр якості, то краща якість зображення. Однак він також споживатиме більше потужності GPU.

Крок 4. Спробуйте Nvidia VSR прямо зараз!

Після ввімкнення увімкніть браузер Chrome або Edge на ПК з Windows. Відкрийте свою улюблену потокову платформу та відтворюйте будь-яке відео з роздільністю від 360p до 1440p (бажано на весь екран). Технологія Nvidia Video Super Resolution миттєво розширить якість вмісту на екрані.

  Як почати розмову з Firefox Hello

Примітка. Якщо у вас ноутбук із відеокартою Nvidia RTX, радимо підключити зарядний пристрій, щоб увімкнути дискретний графічний процесор. Nvidia Video Super Resolution (VSR) базується на тензорних ядрах, вбудованих у графічні процесори RTX, тож вам знадобиться dGPU, який запускатиме шоу.

Перевести ваші враження від перегляду на новий рівень ще ніколи не було так просто. Крім того, вам не доведеться переплачувати за кращу якість. Якщо у вас є сумісний графічний процесор Nvidia, настійно рекомендую ввімкнути Nvidia VSR. Під час короткого тестування цієї функції ми помітили, що відео має кращу різкість і чіткість. Сподіваємося, кроки, наведені в цьому посібнику, виявилися для вас корисними! Який фільм ви б переглянули першим після ввімкнення функції Nvidia RTX VSR? Дайте нам знати в коментарях нижче.

Сатьям Кумар

125 дописів

Дуже захоплений технологіями. Великий досвід у апаратному забезпеченні ПК, індустрії віртуальної реальності, спорядженні для кіберспорту та інших гаджетах. У вільний час я зазвичай досліджую захоплюючі апаратні прориви або граю в змагальні ігри.