Як використовувати Gkill, щоб зупинити проблемні програми, що працюють на Linux

| | 0 Comments| 6:35 AM
Categories:

У Linux не вистачає програм, які вбивають завдання. Однак існує серйозна відсутність простих інструментів для знищення завдань, які зосереджені насамперед на терміналі Linux. Представляємо Gkill: інструмент для знищення програм на основі Google Go для командного рядка. Gkill може фільтрувати програми та зупиняти проблемні програми. Немає жодних проблем із командами знищення або незграбними інтерфейсами.

Встановіть Google Go

Використання Gkill починається з встановлення мови програмування Google Go. Відкрийте термінал і введіть команди, які відповідають вашій операційній системі.

Примітка: навіть якщо Ubuntu, Debian та інші мають спеціальний інсталяційний пакет для Google Go, $GOPATH може не налаштуватися належним чином. Щоб виправити це, дотримуйтесь інструкцій щодо шляху в розділі «Інші Linux» цього підручника.

Ubuntu

sudo apt install golang

Debian

sudo apt-get install golang

Arch Linux

sudo pacman -S golang

Fedora

sudo dnf install golang

OpenSUSE

sudo zypper install go

Інші Linux

Google Go досить легко запустити майже в кожному дистрибутиві Linux. Почніть із завантаження останньої версії за допомогою wget.

wget https://dl.google.com/go/go1.10.2.linux-amd64.tar.gz

Тепер, коли архів завантажено, настав час розпакувати його вміст безпосередньо в /usr/local/. Ми досягаємо цього, додаючи -C до команди tar.

sudo tar -C /usr/local -xvzf go1.10.2.linux-amd64.tar.gz

Go в основному використовується розробниками та програмістами, тому вам потрібно буде налаштувати папку проекту. Створіть цю папку у своєму каталозі /home/username/. Майте на увазі, що кожен користувач, який планує використовувати Go для програмування, також повинен налаштувати папку проекту.

  Як налаштувати демон музичного плеєра в Linux

За допомогою інструмента mkdir створіть папку проекту. Обов’язково додайте -p, щоб зберегти налаштування дозволів ~/.

mkdir -p ~/golang-projects/{bin,src,pkg}

Далі введіть новий каталог за допомогою команди CD.

cd ~/golang-projects/

За допомогою текстового редактора Nano відкрийте ~/bash_profile і додайте наступний код до файлу в кінці.

Спочатку вставте шлях для використання Go.

export PATH=$PATH:/usr/local/go/bin

Встановлюється шлях. Далі вставте ці два рядки в ~/.bash_profile, щоб вказати розташування GOPATH і GOBIN.

export GOPATH="$HOME/golang-projects"

export GOBIN="$GOPATH/bin"

Коли весь код буде всередині файлу, натисніть Ctrl + O, щоб зберегти. Натисніть Ctrl + X, щоб закрити Nano.

Встановлення Gkill

Оскільки Gkill використовує Google Go, немає його попередньо запакованої версії в жодному з основних сховищ програмного забезпечення для розповсюдження Linux (навіть немає пакета AUR). Натомість тим, хто хоче інсталювати програмне забезпечення, потрібно буде скористатися функцією Go, щоб отримати код безпосередньо з Github.

go get github.com/heppu/gkill

Щоб запустити програму Gkill, переконайтеся, що всі шляхи налаштовано. Якщо ви цього не зробили, дотримуйтесь інструкцій вище. Якщо все налаштовано правильно, можна в будь-який момент запустити програму Gkill за допомогою цієї команди в терміналі:

  Як встановити SuperTuxKart на Linux

gkill

Також можна запустити програму Gkill безпосередньо, перейшовши до потрібної папки. Спочатку вставте компакт-диск у папку ~/golang-projects.

cd ~/golang-projects

Після цього ще раз скористайтеся командою CD, щоб перейти безпосередньо до підпапки bin.

cd bin

Тепер можна запустити програму Gkill за допомогою команди ./.

./gkill

Коли ви запустите програму Gkill за допомогою відповідної команди, з’явиться дуже мінімалістичний інструмент диспетчера завдань. Він не займає весь екран. Він покаже список усіх активних програм, запущених на вашому ПК з Linux. Щоб закрити програму, спочатку використовуйте клавіші зі стрілками для навігації вгору та вниз. Виберіть програму за допомогою клавіші Enter.

Натискання клавіші Enter миттєво знищить програму та зупинить її роботу.

Інший спосіб швидко знайти зупинку проблемної програми – використовувати систему фільтрації Gkill. Щоб скористатися ним, почніть вводити назву програми, яку ви хочете побачити. Gkill миттєво відфільтрує та покаже вам правильні результати. Звідси виберіть його за допомогою клавіш зі стрілками на клавіатурі. Як зазвичай, завершите процес, натиснувши клавішу Enter на клавіатурі.

  Як використовувати команду traceroute в Linux

Щоб закрити програму Gkill, незалежно від того, як ви її запустили, скористайтеся ярликом Ctrl + Z в терміналі. Звідти запустіть команду jobs, щоб відобразити процеси, які припинив сеанс термінала.

Зверніть увагу на число біля зупиненого завдання Gkill. Потім поверніться в термінал і скористайтеся командою зупинки завдань, щоб завершити залишений процес.

Примітка: обов’язково замініть X у команді числом поруч із завданням (1 тощо).

jobs stop X

Видалення Gkill

Найшвидший спосіб видалити Gkill із системи – це видалити папку golang-projects та створити нову. Видалення відбувається набагато швидше, ніж сортування папок bin і pkg, щоб видалити потрібні файли. Почніть з видалення папки golang-projects.

Примітка: перед видаленням папки проектів перемістіть усі важливі файли, пов’язані з Google Go, в іншу папку для безпечного зберігання.

rm -rf ~/golang-projects

mkdir -p ~/golang-projects/{bin,src,pkg}