Як використовувати COSO Framework для зменшення ризиків

Categories:

Контроль, керування, вимірювання та управління бізнес-процесами має вирішальне значення для заохочення постійного вдосконалення та уникнення фінансових ризиків.

Крім того, організації використовують засоби внутрішнього контролю, тобто методи, які використовують організації для забезпечення безпеки від шахрайства, забезпечуючи безперебійну роботу процесів. Однак, коли ці заходи внутрішнього контролю не виконуються, вони можуть загрожувати бізнесу.

Згідно зі звітом, 43% невеликих організацій стикаються з шахрайством через відсутність внутрішнього контролю, а 20% великих організацій стикаються з шахрайством через перевищення існуючих внутрішніх засобів контролю.

Саме тоді Комітет спонсорських організацій (COSO) організації Trendway розробив структуру, яка допомагає компаніям контролювати та керувати своїми бізнес-процесами. Ця структура дозволяє організаціям гарантувати, що їхні бізнес-процеси узгоджені, і направляє їх у визначенні та зменшенні ризиків.

Хоча реалізація структури COSO не є обов’язковою, вона допомагає організаціям дотримуватися нормативних стандартів і запобігати шахрайським діям, яких в іншому випадку важко уникнути, невдачі, які можуть змусити організації переживати кошмари.

Отже, якщо ви хочете запобігти таким кошмарам, продовжуйте читати. У цьому блозі обговорюється структура COSO, її переваги та те, як організації можуть використовувати її для зменшення ризиків.

Що таке COSO Framework?

Концепція COSO — це набір інструкцій і принципів, які допомагають організаціям контролювати та керувати своїми бізнес-процесами.

Комітет COSO створив цю структуру в 1992 році під керівництвом генерального радника та виконавчого віце-президента Джеймса Тредвея-молодшого разом з іншими організаціями приватного сектора, зокрема:

 • International Financial Executives International (FEI)
 • Американська асоціація бухгалтерів (AAA)
 • Американський інститут сертифікованих громадських бухгалтерів (AICPA)
 • Інститут внутрішніх аудиторів (IIA)
 • Інститут управлінських бухгалтерів (IMA), раніше відомий як Національна асоціація бухгалтерів витрат

У 2013 році комітет оновив і зробив більш сучасну версію фреймворка, представленого кубом COSO, як показано нижче.

Джерело: info.knowledgeleader.com

Ця тривимірна діаграма показує, як різні елементи системи внутрішнього контролю працюють разом, щоб узгодити бізнес-процеси.

У 2017 році комітет COSO оприлюднив супутню структуру COSO, щоб полегшити організаціям оцінку та визначення пріоритетів ризиків, формуючи ефективність бізнесу та стратегії ризиків.

Таким чином, розуміння структури COSO дає значні переваги організації, керуючи ними в управлінні та ефективному встановленні внутрішнього контролю в бізнес-середовищі. Надійні процеси внутрішнього контролю забезпечують етичність, прозорість та узгодженість бізнес-операцій із галузевими стандартами.

Переваги COSO Framework

Встановлення стратегії зменшення ризиків, яка адаптується до мінливого ландшафту кібербезпеки та нових викликів, має вирішальне значення для кожного бізнесу.

Ось як впровадження структури COSO може допомогти компаніям випередити зловмисне шахрайство та захистити свої бізнес-процеси та репутацію.

  8 ідеальних програм для планування дієти, які допоможуть вам схуднути

#1. Покращена оцінка ризиків

Неефективний управлінський контроль є однією з основних причин більшості інцидентів на робочому місці. І ці інциденти та ризики, що виникають в одній сфері, можуть суттєво вплинути на інші сфери бізнесу, вплинувши на ефективність бізнесу в цілому.

Проактивне впровадження структури COSO та ефективної оцінки ризиків може допомогти виявити ризики, керувати ними та запобігти їх виникненню та впливу на ваш бізнес.

#2. Покращений внутрішній контроль

Структура COSO надає компаніям ефективніші засоби внутрішнього контролю для зменшення ризиків, дозволяє бізнес-процесам працювати більш однаково відповідно до встановлених внутрішніх засобів контролю та використовує необхідні дані для прийняття обґрунтованих рішень.

#3. Покращене виявлення шахрайства

Інфраструктура COSO покращує ефективність виявлення шахрайства та управління ризиками, незалежно від того, чи проникають у шахрайську діяльність хакери, кіберзлочинці, довірені співробітники чи клієнти.

Інфраструктура полегшує організаціям запобігання шахрайським діям, встановлюючи засоби внутрішнього контролю для виявлення шахрайства та реагування на ці інциденти, як тільки вони виникають, щоб пом’якшити їх, перш ніж вони завдадуть будь-якої шкоди.

#4. Краще управління

Нагляд за ефективністю бізнесу та погане управління призводять до численних крахів бізнесу та втрати прибутку. Таким чином, фундаментальною метою COSO є вдосконалення функції корпоративного управління компаній, яка постійно контролює ризики для забезпечення дотримання політики, законів і цілей.

#5. Покращена безпека додатків

Окрім ризиків шахрайства та кібербезпеки, організації стикаються з постійними загрозами безпеки бізнес-додатків. Фреймворк COSO пропонує компаніям і організаціям рекомендації щодо оцінки та покращення середовища контролю програм для кращого виявлення та запобігання кібербезпеці.

#6. Покращена гнучкість

Ви можете легко адаптувати структуру COSO до потреб і вимог вашої організації, незалежно від галузі чи розміру. Це робить його ідеальним і ефективним для широкого кола бізнес-процесів.

#7. Стабільна продуктивність

Структура COSO полегшує передбачення ризиків і випереджає графік, обмежуючи варіативність продуктивності. Як результат, це допомагає організаціям максимізувати прибутковість і мінімізувати збої, таким чином підвищуючи стійкість бізнесу.

#8. Витратоефективний

Правильне впровадження структури COSO дозволяє організаціям оптимізувати бізнес-процеси, встановити та запровадити ефективні засоби внутрішнього контролю, краще пом’якшувати ризики та керувати витратами на відповідність.

Використання COSO Framework

Організації в основному використовують структуру COSO для проектування, розробки та впровадження ефективних засобів внутрішнього контролю та підвищення їх загальної ефективності.

Структура COSO надає організаціям рекомендації щодо виявлення та зменшення ризиків, встановлення чітких засобів контролю та цілей, а також прийняття ефективних рішень, дозволяючи організаціям дотримуватися етичних і правових вимог, зосереджуючись на управлінні та оцінці ризиків.

Ця структура активно використовується бухгалтерськими та фінансовими фірмами та публічними організаціями.

Фреймворк COSO має реальне використання та бізнес-додатки, зокрема:

#1. Розширення операцій

Припустімо, ваша організація планує розширити свою діяльність у нових містах або країнах і має переконатися, що ви врахували та зменшили всі можливі ризики, які можуть загрожувати вашим бізнес-процесам. У цьому випадку структура COSO допоможе вам це зробити.

Структура COSO забезпечує систематичний спосіб ідентифікації, управління та оцінки ризиків, а також розробки стратегій їх пом’якшення.

#2. Зрушення в стратегії

Припустімо, ваша організація планує впровадити значні зміни в бізнес-процесах і операціях, як-от запуск нового продукту чи послуги або зміна бізнес-стратегії. У цьому випадку використання структури COSO може допомогти вашому бізнесу.

  Як відновити заводські налаштування мого ноутбука Nextbook

Це може допомогти вам спланувати значні бізнес-зміни та ефективно керувати ними, надаючи спосіб знайти потенційні ризики, пов’язані зі змінами, і розробити плани їх усунення.

#3. Будьте попереду конкурентів

Знайти способи випередити конкурентів, якщо ви стикаєтеся з труднощами з боку конкурентів або помічаєте втрати бізнесу, є важливим для підвищення вашої конкурентоспроможності. Один із способів зробити це – зрозуміти вподобання та вимоги вашого клієнта.

Структура COSO допомагає організаціям вирішувати цю проблему та боротися з нею, пропонуючи структурований підхід до дослідження ринку та аналізу клієнтів.

П’ять важливих компонентів COSO Framework

П’ять компонентів структури COSO, також відомих як компоненти внутрішнього контролю, які часто називають «ЗЛОЧИН», що є скороченням від

 • Контрольне середовище
 • Оцінка ризику
 • Інформація та зв’язок
 • Моніторингова діяльність
 • Існуюча контрольна діяльність

Розглянемо кожен із цих компонентів докладніше.

Контрольне середовище

Середовище контролю є основою всіх систем внутрішнього контролю, яке є набором процесів, стандартів і структур, які забезпечують ефективну систему внутрішнього контролю в організації.

Він складається з таких параметрів, як організаційна структура, етична цінність менеджменту та делеговані повноваження.

Надійне середовище контролю забезпечує дисципліну в організації, забезпечує дотримання організацією політики та вимог дотримання нормативних вимог і мінімізує ймовірність участі співробітників у шахрайстві.

Таким чином, у зв’язку з тим, що шахрайство стає все більш поширеним у наш час і в корпоративному світі, середовище контролю є одним із найважливіших і найважливіших компонентів структури COSO.

Оцінка та управління ризиками

Оцінка та управління ризиками, які іноді називають управлінням ризиками підприємства, включають процеси, які допомагають ідентифікувати й оцінювати ризики, які можуть зашкодити добробуту підприємства та вплинути на його основні цілі.

Ризики можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми. Хоча внутрішні ризики включають розкрадання та шахрайство, зовнішні ризики можуть бути спричинені змінами ринкових умов або стихійними лихами.

Інформація та зв’язок

Інформаційні та комунікаційні системи мають вирішальне значення для ефективної роботи організації, гарантуючи, що зовнішні та внутрішні комунікації дотримуються етичних цінностей, правових вимог і стандартної галузевої практики.

Ці системи гарантують, що релевантна інформація завжди доступна тим, хто її потребує, і що їх комунікація відповідає найкращим практикам для досягнення бізнес-цілей і завдань.

Комунікація — це безперервний процес ітерації, отримання, обміну та своєчасного надання інформації з внутрішніх і зовнішніх джерел у всій організації, що дозволяє вищому керівництву ефективно повідомляти про важливість внутрішнього контролю.

Моніторингова діяльність

Дуже важливо регулярно контролювати всі внутрішні засоби контролю та поточні та окремі оцінки, щоб переконатися, що вони функціонують правильно. Крім того, заходи з моніторингу допомагають оцінити, чи функціонують системи внутрішнього контролю, як це передбачено, дозволяючи організаціям у разі необхідності вживати коригувальних заходів.

Моніторинг внутрішніх засобів контролю дозволяє організаціям постійно виявляти ризики, проблеми та слабкі сторони систем, щоб їх можна було швидко виправити.

Існуюча контрольна діяльність

Діяльність контролю – це процеси виявлення та запобігання, політики та процедури, які допомагають зменшити ризики в організації та гарантують, що вони належним чином контролюються.

  Виправте ERR_EMPTY_RESPONSE в Google Chrome

Вони присутні на всіх рівнях організації з головною метою забезпечення того, щоб бізнес-процеси здійснювалися таким чином, щоб організація досягала своїх цілей без зайвих ризиків у процесах.

Приклади контрольної діяльності включають фізичні засоби контролю, як-от камери відеоспостереження, розподіл обов’язків і вимоги авторизації.

Як реалізувати COSO Framework?

Нижче наведено кроки для впровадження структури COSO для розробки ефективних систем внутрішнього контролю та покращення їх управління та підтримки.

#1. Розуміння структури COSO

Організації, які бажають застосувати структуру COSO, повинні призначити спеціальну команду, щоб зрозуміти її дизайн і покласти на них відповідальність за її впровадження.

Команда повинна розуміти переваги, використання, застосування та принципи цієї системи для ефективної системи внутрішнього контролю.

#2. Розробка плану

Після належного розуміння структури команда повинна розробити план проекту або дорожню карту для вирішення рамок реалізації, зацікавлених сторін, ресурсів, організаційної структури та часових рамок.

#3. Оцінка впровадження фреймворку

Впровадження структури COSO відрізняється від компанії до компанії, і оцінка систем внутрішнього контролю допоможе організаціям визначити ризики, які вони повинні розглянути та зменшити.

Команда впровадження має визначити чіткі бізнес-цілі, дослідити та проаналізувати поточну систему внутрішнього контролю та виявити прогалини, залучивши працівників початкового рівня та вищого керівництва, щоб зібрати численні точки зору для розробки надійних систем внутрішнього контролю.

#4. Відновлення рішень

Будь-які слабкі та вразливі місця, які ви виявите під час оцінки, повинні бути усунені на цьому кроці. Крім того, розробка внутрішнього контролю та рішень для усунення цих недоліків є критично важливою.

Ви можете почати з усунення ризиків із найвищою ймовірністю та завдати найбільшої шкоди зі значними наслідками, використовуючи найкраще програмне забезпечення для керування вразливістю, а потім рухатися вниз.

#5. Тестування, звітування та оптимізація рішень

Організації повинні детально розробити рішення та провести перевірку, щоб перевірити їх ефективність і результативність і звітувати про них.

Відповідальні зацікавлені сторони повинні залишатися в курсі результатів тестування, щоб надавати відгуки та пропозиції щодо заміни рішень із прогалинами та засобами керування, які вважаються неефективними.

Це безперервний і повторюваний процес, у якому поточні оцінки дозволяють сигнали раннього попередження, щоб негайно вжити заходів щодо змін у середовищі контролю.

Обмеження COSO Framework

Незважаючи на те, що структура COSO забезпечує численні переваги для організацій, вона також має свої проблеми та обмеження, наприклад:

 • Труднощі у впровадженні. Одним із найбільших викликів структури COSO є те, що її важко впровадити, особливо для організацій, які раніше з нею не працювали. Для досягнення успіху концепція COSO вимагає від співробітників і вищого керівництва цілеспрямованості.
 • Важко використовувати: фреймворк COSO нелегкий у використанні та розумінні, оскільки він містить кілька технічних термінів, і в більшості випадків його може бути важко інтерпретувати, особливо для тих, хто не знайомий з останніми бізнес-технологіями та термінологією.
 • Забирає багато часу: для розуміння та впровадження структури COSO може знадобитися багато часу, особливо у великих організаціях і компаніях, оскільки вона потребує значного планування та координації між кількома командами та відділами.

Заключні слова

Концепція COSO — це всеосяжна структура управління ризиками та пом’якшення, яка надає організаціям і підприємствам інструкції щодо вдосконалення їхніх систем внутрішнього контролю.

Він базується на п’яти взаємопов’язаних і важливих компонентах, які працюють разом для досягнення організаційних цілей, допомагають виявляти й уникати шахрайства, захищати активи та гарантувати дотримання законів і нормативних вимог.

Отже, якщо ви плануєте створити систему внутрішнього контролю або шукаєте способи покращити існуючу, вибір і впровадження ефективної системи COSO – це правильний вибір.

Далі перегляньте вичерпний посібник із якості даних.