Як використовувати bash для створення каталогів у Linux [Guide]

| | 0 Comments| 2:00 AM
Categories:

Якщо вам потрібно використовувати термінал bash для створення каталогів у Linux, найкращий спосіб зробити це за допомогою команди mkdir. Що таке «mkdir?» Це означає «створення каталогу», і це один з найцінніших інструментів у всьому Linux. З його допомогою ви можете створювати папки в будь-якому місці Linux.

Немає необхідності встановлювати «mkdir», щоб використовувати його на своєму комп’ютері. Фактично, він попередньо встановлений у кожній операційній системі Linux, яка існує сьогодні. ОС Linux, ймовірно, не могла б функціонувати без неї!

Використовуйте bash для створення каталогів – Mkdir

Щоб створити каталог на вашому ПК з Linux за допомогою команди mkdir, вам потрібно буде відкрити вікно терміналу. Щоб відкрити вікно терміналу на робочому столі Linux, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми.

Коли вікно терміналу відкриється та готове до використання, виконайте наведену нижче команду mkdir, щоб створити нову папку. Наприклад, щоб створити нову папку в «домашньому» каталозі (~/), ви повинні зробити наступне.

Примітка: не соромтеся змінити (~/) на те місце, де ви хочете створити нову папку.

mkdir ~/my_new_folder

Також можна використовувати mkdir для створення кількох каталогів одночасно в bash. Наприклад, щоб створити 4 папки з іменами «папка_1», «папка_2», «папка_3» і «папка_4», потрібно виконати таку команду.

mkdir folder_1 folder_2 folder_3 folder_4

Щоб вказати розташування кожної з нових папок, просто додайте шляхи. Наприклад, щоб створити папку_1 у ~/, папку_2 у ~/Documents, папку_3 у ~/Desktop та папку_4 у ~/Videos, виконайте наступне.

  Як встановити тему значків Papirus на Linux

Примітка: не забудьте змінити розташування кожного з папок відповідно до ваших потреб, якщо ви хочете створити кілька папок у різних областях за допомогою однієї команди. Крім того, не забудьте змінити назви папок у команді, оскільки це лише приклади назв.

mkdir ~/folder_1 ~/Documents/folder_2 ~/Desktop/folder_3 ~/Videos/folder_4

Щоб видалити будь-яку з ваших щойно створених папок, ви можете використовувати команду rm. Наприклад, щоб видалити «folder_1» з домашнього каталогу (~/), введіть таку команду.

rm -rf ~/folder_1

Для отримання додаткової інформації про те, як використовувати команду mkdir для створення папок за допомогою терміналу bash Linux, виконайте наведену нижче команду man mkdir.

man mkdir

Використовуйте bash для створення каталогів – NNN

Хоча команда mkdir є чудовою, це не єдиний спосіб, яким користувачі Linux можуть створювати нові папки за допомогою терміналу bash. Можна створювати нові папки за допомогою файлового менеджера на базі терміналу NNN. Ось як.

  Як розпакувати файли RAR в Linux

Спочатку необхідно встановити файловий менеджер терміналу NNN. Щоб встановити його, відкрийте вікно терміналу, використовуючи комбінацію клавіатури Ctrl + Alt + T або знайшовши «термінал» у меню програми.

Після того, як вікно терміналу відкрито та готове до використання, дотримуйтесь інструкцій із встановлення нижче, щоб NNN запрацював.

Ubuntu

Щоб отримати NNN в Ubuntu, скористайтеся командою Apt.

sudo apt install nnn

Debian

Щоб отримати NNN на Debian, використовуйте Apt-get.

sudo apt-get install nnn

Arch Linux

На Arch Linux встановіть NNN за допомогою Pacman.

sudo pacman -S nnn

Fedora

Щоб змусити NNN працювати на Fedora, використовуйте Dnf.

sudo dnf install nnn

OpenSUSE

У OpenSUSE NNN можна встановити через Zypper.

sudo zypper install nnn

Після встановлення програми NNN на вашому комп’ютері скористайтеся командою nnn, щоб запустити браузер файлів. Потім скористайтеся наведеними нижче покроковими інструкціями, щоб використовувати NNN для створення нових папок.

Крок 1: У NNN виберіть папку, всередині якої ви хочете створити папку. Наприклад, щоб створити папку (з NNN) у папці «Документи», ви повинні вибрати «Документи» в NNN за допомогою клавіш зі стрілками та клавіші Enter, щоб вибрати.

  Як використовувати команду перейменування в Linux

Крок 2: Опинившись у каталозі, в якому ви створюєте папку, натисніть клавішу N на клавіатурі. Натиснувши N на клавіатурі, ви побачите таке повідомлення.

‘f’ile / ‘d’ ir / ‘s’ym / ‘h’ ard

Це повідомлення дає вам знати свій вибір під час натискання клавіші N на клавіатурі. «f» для файлу, «d» для dir (папка AKA), «s» для символічного посилання та «h» для жорсткого посилання.

Крок 3: Натисніть клавішу D на клавіатурі, щоб повідомити менеджеру файлів NNN, що ви хочете створити новий каталог за допомогою менеджера файлів NNN. Після натискання клавіші D ви побачите інше повідомлення в NNN.

[path/]ім’я

Введіть назву папки в текстове поле. Потім натисніть клавішу Enter на клавіатурі, щоб підтвердити це. Після натискання Enter ви побачите свою новостворену папку в NNN.