Як використовувати 4Ps маркетингу для кращих продажів

| | 0 Comments| 6:04 AM
Categories:

Комплекс маркетингу надає компаніям чудовий спосіб покращити свої маркетингові стратегії та продажі, зосередившись на 4Ps – продукт, ціна, просування та місце.

Щоб досягти успіху в зростаючій конкуренції, ваш бізнес повинен виділятися серед натовпу.

І без належної стратегії все буде повсюдно, будь то продукт, клієнти, маркетинг чи продажі.

Саме тут оволодіння та впровадження стратегій, таких як 4Ps або маркетинговий комплекс, стає надзвичайно важливим.

Це не тільки збільшить ваші продажі та дохід, але й покращить вашу репутацію на ринку.

У цій статті я розповім про маркетинговий комплекс, приклади та способи його впровадження.

Давайте розпочнемо!

Розуміння комплексу маркетингу

«Маркетинговий комплекс» відноситься до ідеї або концепції, що включає різні способи, стратегії та дії, які компанія може використовувати для просування своїх продуктів, послуг і бренду. Ці поняття також називають чотирма P маркетингу – продукт, місце, ціна та просування. Комплекс маркетингу також може включати інші елементи, такі як люди та процеси.

Стратегії комплексу маркетингу спрямовують загальні маркетингові ініціативи компанії чи продукту разом із позиціонуванням і успіхом на ринку. Він показує ефективні способи маркетингу та реклами, щоб залучити більше клієнтів і збільшити дохід.

Отже, якщо ви хочете розробити ефективну маркетингову суміш, ви повинні розуміти своїх клієнтів, поточну конкуренцію, динаміку ринку та свою організацію. Визначте способи впровадження інновацій, підвищення цінності та демонстрації їх клієнтам.

Професор Гарварду Ніл Борден представив ідею маркетинг-міксу та популяризував її у своїй статті, опублікованій у 1964 році.

Минали роки, інші видатні експерти галузі вдосконалювали та розвивали ідеї та вводили «чотири П» маркетингу. Ці концепції все ще актуальні через десятиліття, і сьогодні компанії використовують їх для просування своїх послуг і продуктів, покращення впровадження та подолання труднощів на цьому шляху.

Чотири P маркетингу

#1. Продукт

Перша буква «П» у маркетинг-міксі означає «продукт». Продукт може бути товаром або послугою в нематеріальній або матеріальній формі. Компанія виробляє та/або продає продукт передбачуваним клієнтам на цільовому ринку.

Як правило, продукт розроблений для задоволення запитів і потреб споживачів. Компанії створюють продукт, коли є попит або в якості експерименту, щоб надати свіжий досвід споживачам і створити попит на нього.

Отже, коли ви створюєте продукт, враховуйте цільових клієнтів, а також їхні проблеми, вимоги, уподобання, симпатії та антипатії. Далі запропонуйте унікальний продукт, який може вирішити ці проблеми, задовольнити їхні потреби та додати цінності їхньому життю. Зі зростанням конкуренції пропонуйте продукт, якого не пропонують інші постачальники, щоб збільшити рівень впровадження та зробити його успішним.

Наприклад, ноутбуки були створені, оскільки ПК працював в одному місці, а установка була громіздкою. Але ноутбуки можна носити будь-де в сумці та використовувати.

Далі сплануйте продукт, який може бути фізичним або програмним продуктом або послугою. Наприклад, якщо ви виробляєте та продаєте косметику, ви можете створити предмет косметики, як-от асортимент губної помади, або віртуальний товар, як-от онлайн-додаток, щоб клієнтам було легше купувати у вас. Якщо ви орієнтована на надання послуг компанія, ви можете створювати такі послуги для клієнтів, як прибирання будинку.

Після завершення створення продукту подумайте про всі функції та можливості, які він матиме, а також про упаковку, доставку, розповсюдження тощо, якщо це можливо. Додайте унікальні, але цінні функції, які можуть виділити ваш бренд на ринку та залучити ширшу базу клієнтів.

#2. Ціна

Другий елемент комплексу маркетингу – ціноутворення – стосується встановленої вами вартості продукту, яку клієнт заплатить за його покупку.

Ціна продукту значною мірою залежить від того, кому ви продаєте продукт, тобто від ваших цільових клієнтів. Отже, досліджуйте їх і дізнайтеся, чи підходить їм ціновий діапазон чи ні.

  7 потужних HTTP-клієнтів Node.js і бібліотеки запитів, які варто знати розробнику

Визначаючи стратегію ціноутворення, необхідно враховувати собівартість виробництва, вартість постачання, ціни конкурентів, знижки тощо. Ціноутворення має бути таким, щоб клієнти охоче платили за товар. Тому це має відповідати ринку та економіці регіону, щоб ви могли отримувати прибуток, залишаючи клієнтів задоволеними.

Крім того, дуже важливо подумати про те, як клієнт сприйме ваш бренд. Ви можете зарекомендувати себе як доступний, але якісний продукт чи постачальник послуг або як бренд класу люкс, який продає лише високоякісні продукти.

Якщо ви хочете продавати лише продукцію високого класу, ваш продукт має виправдовувати ціну та забезпечити суворий контроль якості. Якщо ви встановите трішки вищу ціну, лише деякі, ймовірно, куплять його. якщо ви встановите занадто низьку ціну, люди можуть сумніватися в якості, що може вплинути на продажі.

Для цього проведіть ретельне дослідження щодо поточних цін на ринку та конкурентів. Ви також можете пропонувати свої продукти та послуги як одноразову угоду або на основі підписки. Наприклад, Netflix використовує модель на основі підписки з багатьма ціновими рівнями.

#3. Місце

Місце, в контексті комплексу маркетингу, відноситься до місця, де ви будете продавати свій продукт. Саме тут ви зробите продукт доступним для клієнтів.

Це місце може бути у звичайному магазині, куди люди можуть відвідати фізично, взаємодіяти з продуктом і купити його безпосередньо. Або це може бути інтернет-магазин, до якого люди можуть отримати доступ зі своїх комп’ютерів, смартфонів тощо та зробити покупку.

Не кожне місце є ідеальним для вашого продукту. Таким чином, виберіть правильне місце для продажу продукту, щоб задовольнити потреби та очікування клієнтів.

Якщо ви продаєте у звичайному магазині, місцезнаходження має значення. Наприклад, якщо ви є брендом класу люкс, який продає парфуми високого класу, ви не можете відкрити торгову точку у віддаленому місці всередині напівзруйнованої будівлі. Натомість відкрийте свій магазин у відомому торговому центрі або окремій будівлі, розташованій у шикарному районі. Це не тільки залучає відповідних клієнтів, але й робить місце для них більш доступним і комфортним.

Подібним чином, якщо ви продаєте свій продукт онлайн, демонструйте його на популярних і відомих платформах, таких як Sephora, або самостійно відкрийте онлайн-магазин і продайте його, щоб посилити свій вплив і закріпити авторитет на ринку. Ви також можете зробити обидва. Почніть із відкриття свого веб-сайту та продажу продуктів із нього, зробіть свої продукти популярними, а потім запустіть їх на онлайн-платформі, як-от Amazon, eBay, Sephora тощо.

Мета відображення продукту в потрібному місці чи медіа полягає в тому, щоб бути в очах ваших цільових клієнтів, де вони з більшою ймовірністю тусуватимуться та зроблять покупки.

Отже, виходячи з типу продукту, який у вас є, вирішіть, чи хочете ви продавати його онлайн чи офлайн, а потім виберіть для нього відповідне місце, платформу чи канал розповсюдження.

Після того, як ви розмістили свій продукт, настав час продавати та просувати його на різних каналах. Це те, що ми обговоримо далі.

#4. просування по службі

Просування означає рекламу, висвітлення в засобах масової інформації та зв’язки з громадськістю для представлення продукту. Він спрямований на те, щоб цільова аудиторія або клієнти дізналися про продукт і про те, чому вони повинні його купити або розглянути можливість його використання.

Наприклад, якщо ви займаєтесь виробництвом художніх фільмів, ви можете організувати різні рекламні заходи в різних місцях регіону, де ви знімаєте фільм. Це допоможе вам зібрати висвітлення в ЗМІ та створити галас навколо фільму.

Згодом ваш фільм стане предметом розмов у місті ще до того, як його випустять у кінотеатри. В результаті більше людей буде заохочено купувати квитки.

  11 найкращих хмарних панелей керування для керування серверами та веб-сайтами

Просування вимагає твердої стратегії. Отже, обговоріть зі своєю командою різні аспекти вашого бізнесу, продукту, клієнтів, очікуваний бюджет, дохід тощо. Створюйте стратегії для повідомлень про бренд і поінформованості, залучення потенційних клієнтів тощо.

Тому, будуючи стратегію просування, в першу чергу враховуйте свою цільову аудиторію та регіон, де ви збираєтеся продавати свій продукт. Незалежно від того, доступний ваш продукт онлайн чи офлайн, не забувайте рекламувати його на різних платформах, як офлайн, так і онлайн.

Ви можете випускати листівки, брошури, рекламні щити тощо, щоб люди помітили вас, або розміщувати рекламу на телебаченні та в соціальних мережах, таких як Facebook, Instagram тощо. Ви також можете використовувати свій обліковий запис LinkedIn і рекламувати свій продукт там, щоб ваші підписники могли бути усвідомлюючи це.

Крім того, просування вимагає від вас створити надійне повідомлення бренду, яке резонуватиме з вашою аудиторією, і ефективно донести його до неї. Також визначте правильні методи реклами, які аудиторія вважає найбільш переконливими. Крім того, визначте найкращий час, коли ви можете зв’язатися з клієнтами та не дратувати їх.

Інші маркетингові суміші

Окрім п’яти П, у сучасному маркетингу є й інші маркетингові суміші. Це – сім P, п’ять P і п’ять C, що відображають деякі характеристики оригінальних чотирьох P, але певні унікальні елементи, які впливають на маркетингові стратегії.

П’ять Пс

Люди, продукт, ціна, реклама та місце — це п’ять P. Насправді багато компаній і маркетологів тепер віддають перевагу використанню П’яти П, оскільки він зосереджується на досвіді та очікуваннях «людей» у створенні маркетингових стратегій.

Тут люди можуть бути клієнтами, постачальниками, працівниками та іншими сторонами, залученими до бізнесу. Ця маркетингова суміш має на меті підвищити задоволеність і лояльність людей до вашого бренду, продукту та послуги.

Сім Пс

Люди, продукти, ціна, реклама, місце, фізичні докази та процеси складають сім P. Разом із 4P, він включає в себе «людей», «речові докази» та «процеси».

Джерело: Інтелектуальна статистика

Тут «речові докази» стосуються доказів, які ваші цільові клієнти або аудиторія повинні побачити, щоб стати вашими клієнтами. Докази можна зберігати або показувати на веб-сайті, щоб допомогти вашій аудиторії зрозуміти продукт і використовувати продукт або послугу.

«Процеси» в цьому комплексі маркетингу передбачають певні методи визначення продукту та досвіду клієнтів.

The Five Cs

Компанія, клієнт, клімат, конкуренція та співробітники – це п’ять C.

 • «Клієнт» — це просто цільова аудиторія та її досвід.
 • «Компанія» — це місцезнаходження компанії разом із наявними маркетинговими ресурсами.
 • «Клімат» знаходиться в контексті економічних, соціальних і політичних аспектів, які оточують ринок.
 • «Конкуренція» означає, наскільки велика конкуренція існує на ринку для компанії з іншими подібними компаніями та продуктами.
 • «Співавтори» — це люди за межами вашої компанії, які можуть співпрацювати з вами.

Приклади маркетингового комплексу

#1. Кока-Кола

Піца з кока-колою ідеально поєднується, чи не так? Незалежно від того, щасливі ви чи сумні, ця комбінація ніколи не помилиться, принаймні для мене 🙂

Джерело: Компанія Кока-Кола

Ця всесвітньо відома компанія з газованої соди стверджує, що продає 2,2 мільярда порцій день. Коли він був уперше запущений у 1886 році, тут подавали лише 9 напоїв на день. Давайте розберемося в маркетинговій суміші.

 • Продукт: газований напій, який люди можуть пити безпосередньо або під час їжі. Продукт має неповторний смак і може доповнити різноманітні страви, будь то піца, гамбургери або гострі страви індійської кухні.
 • Ціна: Cola-Cola має розумну ціну, яка легко доступна для більшості людей у ​​світі.
 • Місце: Напій доступний у всьому світі навіть у віддалених місцях. Люди можуть взяти пляшку у звичайних магазинах, торгових автоматах, продуктових магазинах, магазинах повсякденного попиту та онлайн-магазинах. Компанія зосереджується на більшій доступності для збільшення продажів.
 • Просування: цільовими споживачами Coca-Cola є всі, від дітей до дорослих і людей похилого віку. Таким чином, вони проводять широке просування в кожному регіоні через кілька маркетингових каналів, таких як білборди, телевізійна реклама, продакт-плейсмент у фільмах, соціальні мережі тощо.
  Як виправити, що Netflix не завантажується на Sony Smart TV

#2. Найк

Nike — одна з найуспішніших організацій у світі, продукцію якої люблять люди з усього світу, включно зі знаменитостями.

Джерело: Найк

Ця американська транснаціональна компанія має вартість бренду понад 30 мільярдів доларів США та принесла більше ніж 50 мільярдів доларів США доходу в останньому фінансовому році. Давайте розглянемо його комплекс маркетингу.

 • Продукт: виробляє, розробляє та продає чудове взуття, аксесуари, одяг та спортивне обладнання.
 • Ціна: система ціноутворення Nike заснована на преміум-класі.
 • Місце: люди можуть купувати продукцію Nike у роздрібних точках бренду, у сторонніх роздрібних продавців та в офіційному онлайн-магазині.
 • Реклама: Девіз Nike: «Просто зроби це», заохочуючи людей робити те, що вони повинні робити, і досягати успіху. Він просуває продукти через телевізійну рекламу, фільми, рекламу в соціальних мережах, спонсорство тощо.

Як впровадити маркетинг-мікс у вашу маркетингову стратегію

Зрозумійте свій продукт

Перш ніж розробляти будь-яку маркетингову стратегію, знайдіть час, щоб зрозуміти свій продукт зсередини. Ви повинні повністю знати, що ви продаєте, перш ніж зробити це доступним для клієнтів, щоб завоювати їх довіру та пропонувати індивідуальний досвід.

На цьому етапі визначте, яку проблему вирішує ваш продукт чи послуга та для кого вони призначені. Крім того, дослідіть, як виглядає розмір ринку для продукту. Чи має він унікальну, цінну функцію або USP, яких інші не пропонують?

Отримавши ці відповіді, продовжуйте. Якщо ви не можете відповісти на жодне з цих питань, покращте свій продукт, попрацювавши над цим пунктом.

Встановіть відповідну ціну

Встановіть оптимальну ціну, проаналізувавши ринкову ціну, ціну конкурентів, а також витрати на виробництво та розподіл. Це також має залежати від типу продукту, який ви пропонуєте (наприклад, розкішний чи доступний), ваших цільових клієнтів та економіки регіону.

Визначте правильне місце для продажу

Виходячи з типу продукту та доступності вашої цільової аудиторії, виберіть відповідні місця для продажу. Це може бути онлайн, офлайн або обидва. Мета полягає в тому, щоб пам’ятати про доступність, щоб покупцям було зручно робити покупки з улюбленого місця.

Створюйте ефективні стратегії просування

Створюйте унікальні та переконливі повідомлення для своїх клієнтів, щоб вони відчували себе сильнішими та заохочували робити покупки у вас. Дайте їм причини віддати перевагу вашим продуктам над іншими, будь то якість, кількість, знижки чи поєднання всього в правильній пропорції.

Крім того, рекламуйте свої продукти там, де здебільшого бувають ваші цільові споживачі. Це можуть бути соціальні медіа, рекламні щити в популярних місцях, телевізійна реклама тощо. Найголовніше, будьте послідовними скрізь, показуючи однакові цінності, повідомлення та пропозиції, щоб завоювати масову довіру.

Оцінюйте та вдосконалюйте

Навіть якщо ваші маркетингові стратегії дають вам хороші результати, продовжуйте час від часу оцінювати свої стратегії та вдосконалювати їх. Це допоможе вам залишатися актуальними на ринку зі змінами та зареєструвати зростання. Ви також можете співпрацювати із зовнішніми співробітниками, щоб отримати унікальне сприйняття.

Висновок

Впровадження маркетингового комплексу або 4Ps може допомогти вам підняти свій бізнес з точки зору прибутку, репутації та загального успіху.

Сподіваюся, тепер ви маєте певне уявлення про комплекс маркетингу, його переваги та способи його застосування у своєму бізнесі.

Далі ви також можете прочитати про вхідний маркетинг і тригерний маркетинг.