Як використовувати індикатор нових дій GNOME 45

| | 0 Comments| 2:26 AM
Categories:

Кнопка «Дії» була частиною інтерфейсу робочого столу GNOME протягом цілого покоління, починаючи з появи GNOME 3. Для багатьох користувачів Linux це знайома частина досвіду.

З випуском GNOME 45 стара кнопка зникла, а новий індикатор активності займає старе місце. Ось що це означає та як максимально використати це.

Чому «Дії» більше немає

«Дії» — це статична мітка, яка не передає багато інформації. Що таке діяльність? GNOME проводив опитування користувачів і перевіряв зручність використання, щоб дізнатися, що люди думають про досвід, і багато хто просто вважав мітку неоднозначною.

Натискання кнопки відкриває «Огляд дій». Коли ви це дізнаєтеся, вам більше ніколи не доведеться читати це. Багато людей навіть не натискають її, замість цього вирішують перемістити курсор у верхній правий кут або скористатися комбінацією клавіш.

Оскільки «Огляд дій» — це місце, де можна запускати програми, а відкриття програм є першим кроком до виконання більшості завдань, розробники GNOME відчули, що ця область роботи потребує вдосконалення. Після різних експериментів народився новий індикатор діяльності.

  Як очистити ЦП на вашому Mac?

Як працює індикатор активності

Індикатор діяльності не має мітки, а натомість повністю покладається на іконографію для передачі інформації. Індикатор являє собою серію точок, одна з яких ширша за інші. Новий індикатор не тільки запускає огляд, але й передає інформацію з першого погляду, а також додає функціональність.

1. Кожна крапка представляє відкриту робочу область

​GNOME не має док-станції чи панелі завдань, які зазвичай є в більшості інших інтерфейсів робочого столу. Як наслідок, у жодному з ваших вікон немає кнопки згортання. Замість цього вам пропонується організувати ваші вікна за будь-якою кількістю робочих областей, які ви також можете розглядати як віртуальні робочі столи, як у Windows.

До GNOME 45 ви не могли визначити, скільки робочих областей доступно, не відкривши попередньо огляд дій. Новий індикатор вирішує цю проблему, ставлячи крапку у верхньому лівому куті екрана для кожної відкритої робочої області. Якщо ви жонглюєте чотирма робочими областями, ви побачите чотири крапки.

Знову ж таки, одна точка в рядку ширша за інші. Це ваша наразі відкрита робоча область. Розтягнувши цю крапку, ви зможете побачити, скільки робочих областей у вас відкрито ліворуч чи праворуч від поточної. Це означає, що новий індикатор активності тепер показує, скільки робочих областей у вас відкрито та де в списку ви зараз працюєте.

  Експортуйте документи з Google Drive в MS Word на вашому iPhone

2. Перемикайте робочі області, прокручуючи індикатор

Ви можете перемикатися між відкритими робочими просторами, навівши курсор миші на індикатор і використовуючи колесо прокрутки миші (або еквівалентний жест на сенсорній панелі). Це особливо корисно для людей, які використовують GNOME на своїх настільних ПК.

Користувачі ноутбуків можуть швидко перемикатися між робочими областями, проводячи трьома пальцями ліворуч або праворуч будь-де на екрані. Індикатор робочої області доступний не так одразу, але він близько. Однак у вас завжди є можливість повернутися до комбінації клавіш. За замовчуванням це Ctrl + Alt + стрілка вліво або вправо.

Із запуском індикатора робочої області GNOME також відмовився від іншої частини свого інтерфейсу, яка існувала з версії 3.0, запущеної в 2011 році. Меню програми, яке з’явилося поруч із кнопкою «Дії», ніде не видно.

Це меню мало подвійну функцію: показувати, яке вікно має фокус, і служити заміною для традиційної панелі меню, де ви могли отримати доступ до певних параметрів. Останній так і не набув популярності, і більшість додатків використовували його для надання швидкого доступу до сторінки з інформацією про додаток або для кнопки «Вийти».

  9 причин запровадити партнерську програму для вашого продукту SaaS

У GNOME 45 індикатор робочої області розташований у верхньому лівому куті екрана. Вам більше не потрібно встановлювати розширення, щоб видалити меню програми. Але залишаються інші розширення, які, можливо, доповнюють роботу GNOME.

Чи справді індикатор робочого простору новий?

Візуально це одна з перших змін, які помітить звичайний користувач GNOME, коли вперше ознайомиться з GNOME 45. Але ця кнопка не така вже й революційна. Індикатор активності схожий на віджет віртуального робочого столу, який є в старіших версіях GNOME, MATE, Xfce, KDE Plasma та інших робочих столах Linux.

У нижньому куті класичного робочого столу GNOME також є індикатор віртуального робочого столу, хоча за замовчуванням він має фіксовану кількість робочих столів.

Що старе знову стає новим, і для давніх користувачів Linux це може означати повернення улюбленого аспекту їхніх колишніх робочих столів GNOME.