Як використовувати функції І та АБО в Google Таблицях

Якщо ви коли-небудь хотіли перевірити, чи відповідають дані з вашої електронної таблиці Google Таблиці певним критеріям, ви можете використовувати І та АБО. Ці логічні функції дають вам відповіді TRUE та FALSE, які ви можете використовувати для сортування ваших даних.

Якщо ви використовуєте І з кількома аргументами, усі ці аргументи мають бути істинними, щоб отримати відповідь TRUE; в іншому випадку AND відповідає FALSE. Якщо ви використовуєте OR, тільки один аргумент має бути істинним, щоб OR надати відповідь TRUE.

Ви можете використовувати І та АБО окремо або в інших функціях, наприклад IF.

Використання функції І

Ви можете використовувати функцію І як окремо, так і в поєднанні з іншими функціями, щоб забезпечити логічний тест (ІСТИНА або НЕПРАВДА).

Щоб почати, відкрийте a Google Таблиці електронну таблицю та клацніть порожню клітинку. Введіть =І(Аргумент A, Аргумент B) і замініть кожен аргумент критеріями, які ви хочете використовувати. Ви можете використовувати скільки завгодно аргументів, але ви повинні мати принаймні один для роботи І.

У наведеному нижче прикладі ми використали три аргументи. Першим аргументом є просте обчислення 1+1=2.

Другий стверджує, що клітинка E3 дорівнює числу 17.

  Що таке DHCP і як працює протокол динамічної конфігурації хосту

Нарешті, третій стверджує, що значення комірки F3 (яке дорівнює 3) дорівнює обчисленню 4-1.

Оскільки всі три аргументи істинні, формула І відповідає TRUE в комірці A2. Якщо ми змінимо будь-який з цих аргументів, це призведе до того, що формула І в A2 змінить відповідь з TRUE на FALSE.

У наведеному нижче прикладі формула І в комірці A3 має два правильних аргументи і один неправильний (F3=10, тоді як F3 насправді дорівнює 3). Це призводить до того, що AND відповідає FALSE.

Використання функції АБО

Хоча І вимагає, щоб усі аргументи, які вона використовує, були істинними, функція АБО вимагає, щоб лише один був істинним, щоб АБО відповідало TRUE.

Як і AND, ви можете використовувати функцію АБО окремо або комбінувати її з іншими функціями. Так само, як і з І, ви можете використовувати скільки завгодно аргументів, але ви повинні мати принаймні один, щоб він працював.

Щоб використати АБО, клацніть порожню клітинку та введіть =АБО(Аргумент А, Аргумент Б) і замініть аргументи своїми.

У наведеному нижче прикладі формула з використанням АБО в клітинці A2 має один неправильний аргумент із трьох (F3=10, де F3 фактично дорівнює 3).

На відміну від використання AND, один неправильний аргумент із трьох призведе до результату TRUE. Для результату FALSE всі аргументи, які ви використовуєте, мають бути неправильними.

  Як отримати реальну кількість слів у Google Docs у Chrome

У наведеному нижче прикладі формули АБО в клітинках A4 і A5 повернули відповідь FALSE, оскільки всі три аргументи в обох формулах неправильні.

Використання І та АБО з IF

Оскільки І та АБО є логічними функціями з відповідями TRUE та FALSE, ви також можете використовувати їх із IF. Коли ви використовуєте IF, якщо аргумент TRUE, він повертає одне значення; інакше він повертає інше значення.

Формула з використанням ЯКЩО має формат =IF(Аргумент, Значення ЯКЩО ІСТИНА, Значення ЯКЩО FALSE). Наприклад, як показано нижче, =IF(E2=1,3,4) змушує IF повертати число 3, якщо клітинка E2 дорівнює 1; інакше він повертає число 4.

Оскільки IF підтримує лише один аргумент, ви можете використовувати І та АБО, щоб запровадити складні логічні тести з кількома аргументами.

Використання І з IF

Щоб використовувати AND у формулі IF, введіть =IF(AND(AND Argument 1), значення IF TRUE, Value IF FALSE) і замініть аргумент (або аргументи) AND, а також значення IF TRUE та IF FALSE.

У нашому прикладі нижче ми використали IF з вкладеною формулою І в комірці A2 з чотирма аргументами. Усі чотири аргументи правильні, тому повертається значення IF TRUE (у цьому випадку «Так»).

У комірці A3 подібне IF з формулою І містить два неправильні аргументи. Оскільки І вимагає, щоб усі аргументи були правильними, IF повертає значення IF FALSE, яке є іншим текстовим значенням («Ні»).

  Я використовував розумний динамік Cortana протягом усіх вихідних. Ось чому це не вдалося

Використання OR з IF

Так само, як і з І, ви також можете використовувати АБО з IF для створення складного логічного тесту. Тільки один аргумент АБО має бути правильним, щоб IF повернула відповідь TRUE.

Щоб використовувати АБО з IF, клацніть порожню клітинку та введіть =IF(АБО(Аргумент АБО 1), значення ЯКЩО ІСТИНА, значення ЯКЩО FALSE).

Замініть аргумент АБО (або аргументи) і значення ЯКЩО TRUE/FALSE, якщо потрібно.

У наших прикладах, наведених нижче, дві формули IF з АБО в клітинках A2 і A3 повернули текстове значення IF TRUE («Так»). Усі чотири аргументи правильні у формулі А2 IF з АБО, тоді як A3 має два неправильні аргументи з чотирьох.

У комірці A4 всі чотири аргументи у формулі IF з АБО є неправильними. Ось чому загальна формула IF повертає текстове значення IF FALSE («Ні»).