Як використовувати функції І та АБО в Google Таблицях

Якщо ви коли-небудь хотіли перевірити, чи відповідають дані з вашої електронної таблиці Google Таблиці певним критеріям, ви можете використовувати І та АБО. Ці логічні функції дають вам відповіді TRUE та FALSE, які ви можете використовувати для сортування ваших даних.

Якщо ви використовуєте І з кількома аргументами, усі ці аргументи мають бути істинними, щоб отримати відповідь TRUE; в іншому випадку AND відповідає FALSE. Якщо ви використовуєте OR, тільки один аргумент має бути істинним, щоб OR надати відповідь TRUE.

Ви можете використовувати І та АБО окремо або в інших функціях, наприклад IF.

Використання функції І

Ви можете використовувати функцію І як окремо, так і в поєднанні з іншими функціями, щоб забезпечити логічний тест (ІСТИНА або НЕПРАВДА).

Щоб почати, відкрийте a Google Таблиці електронну таблицю та клацніть порожню клітинку. Введіть =І(Аргумент A, Аргумент B) і замініть кожен аргумент критеріями, які ви хочете використовувати. Ви можете використовувати скільки завгодно аргументів, але ви повинні мати принаймні один для роботи І.

У наведеному нижче прикладі ми використали три аргументи. Першим аргументом є просте обчислення 1+1=2.

  Що таке DHCP і як працює протокол динамічної конфігурації хосту

Другий стверджує, що клітинка E3 дорівнює числу 17.

Нарешті, третій стверджує, що значення комірки F3 (яке дорівнює 3) дорівнює обчисленню 4-1.

Оскільки всі три аргументи істинні, формула І відповідає TRUE в комірці A2. Якщо ми змінимо будь-який з цих аргументів, це призведе до того, що формула І в A2 змінить відповідь з TRUE на FALSE.

У наведеному нижче прикладі формула І в комірці A3 має два правильних аргументи і один неправильний (F3=10, тоді як F3 насправді дорівнює 3). Це призводить до того, що AND відповідає FALSE.

Використання функції АБО

Хоча І вимагає, щоб усі аргументи, які вона використовує, були істинними, функція АБО вимагає, щоб лише один був істинним, щоб АБО відповідало TRUE.

Як і AND, ви можете використовувати функцію АБО окремо або комбінувати її з іншими функціями. Так само, як і з І, ви можете використовувати скільки завгодно аргументів, але ви повинні мати принаймні один, щоб він працював.

Щоб використати АБО, клацніть порожню клітинку та введіть =АБО(Аргумент А, Аргумент Б) і замініть аргументи своїми.

У наведеному нижче прикладі формула з використанням АБО в клітинці A2 має один неправильний аргумент із трьох (F3=10, де F3 фактично дорівнює 3).

  Як отримати реальну кількість слів у Google Docs у Chrome

На відміну від використання AND, один неправильний аргумент із трьох призведе до результату TRUE. Для результату FALSE всі аргументи, які ви використовуєте, мають бути неправильними.

У наведеному нижче прикладі формули АБО в клітинках A4 і A5 повернули відповідь FALSE, оскільки всі три аргументи в обох формулах неправильні.

Використання І та АБО з IF

Оскільки І та АБО є логічними функціями з відповідями TRUE та FALSE, ви також можете використовувати їх із IF. Коли ви використовуєте IF, якщо аргумент TRUE, він повертає одне значення; інакше він повертає інше значення.

Формула з використанням ЯКЩО має формат =IF(Аргумент, Значення ЯКЩО ІСТИНА, Значення ЯКЩО FALSE). Наприклад, як показано нижче, =IF(E2=1,3,4) змушує IF повертати число 3, якщо клітинка E2 дорівнює 1; інакше він повертає число 4.

Оскільки IF підтримує лише один аргумент, ви можете використовувати І та АБО, щоб запровадити складні логічні тести з кількома аргументами.

Використання І з IF

Щоб використовувати AND у формулі IF, введіть =IF(AND(AND Argument 1), значення IF TRUE, Value IF FALSE) і замініть аргумент (або аргументи) AND, а також значення IF TRUE та IF FALSE.

  Я використовував розумний динамік Cortana протягом усіх вихідних. Ось чому це не вдалося

У нашому прикладі нижче ми використали IF з вкладеною формулою І в комірці A2 з чотирма аргументами. Усі чотири аргументи правильні, тому повертається значення IF TRUE (у цьому випадку «Так»).

У комірці A3 подібне IF з формулою І містить два неправильні аргументи. Оскільки І вимагає, щоб усі аргументи були правильними, IF повертає значення IF FALSE, яке є іншим текстовим значенням («Ні»).

Використання OR з IF

Так само, як і з І, ви також можете використовувати АБО з IF для створення складного логічного тесту. Тільки один аргумент АБО має бути правильним, щоб IF повернула відповідь TRUE.

Щоб використовувати АБО з IF, клацніть порожню клітинку та введіть =IF(АБО(Аргумент АБО 1), значення ЯКЩО ІСТИНА, значення ЯКЩО FALSE).

Замініть аргумент АБО (або аргументи) і значення ЯКЩО TRUE/FALSE, якщо потрібно.

У наших прикладах, наведених нижче, дві формули IF з АБО в клітинках A2 і A3 повернули текстове значення IF TRUE («Так»). Усі чотири аргументи правильні у формулі А2 IF з АБО, тоді як A3 має два неправильні аргументи з чотирьох.

У комірці A4 всі чотири аргументи у формулі IF з АБО є неправильними. Ось чому загальна формула IF повертає текстове значення IF FALSE («Ні»).