Як використовувати функцію YEAR в Microsoft Excel

Categories:

Якщо вам потрібно швидко витягти рік з дати в Microsoft Excel, ви можете використовувати функцію РІК. Це дасть вам значення року в окремій клітинці, що дозволить використовувати його в окремій формулі.

Функція РІК може бути особливо корисною, якщо ви перетворили текст у значення дати в Excel і хочете витягти значення року зі своїх даних.

Щоб використовувати функцію РІК, вам потрібно відкрити електронну таблицю Excel і встановити клітинки з датами (у будь-якому форматі) як відповідне числове значення «Дата».

Найкраще встановити ці значення клітинок як значення «Довга дата» або «Коротка дата» за допомогою спадного меню «Головна» > «Число». Ви також можете використовувати клітинки зі власними форматами дати.

  Перегляд і порівняння версій вкладених файлів у ланцюжках Gmail [Chrome]

Розкривне меню номерів.’ width=”426″ height=”175″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);” onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”>

Якщо у вас є дата, перетворена в число, ви також можете витягти рік із 5-значного «серійного» номера Excel, який підраховує кількість днів з 1 січня 1900 року. Ви можете побачити це значення, змінивши будь-яке значення дати на стандартне числове значення за допомогою меню Головна > Число.

Через це обмеження ви можете використовувати YEAR лише для вилучення року з дат, починаючи з 1 січня 1900 року. Функція не працюватиме з датами раніше.

Щоб витягти рік із комірки, що містить дату, введіть =YEAR(CELL), замінивши CELL посиланням на клітинку. Наприклад, =YEAR(A2) візьме значення дати з клітинки A2 і витягне з неї рік.

  Apple робить MacBook Pro, на які ви так чекали

Наведений вище приклад показує різні стилі значень дат у стовпці A. Незалежно від формату, функція YEAR, яка використовується в стовпці B, здатна прочитати їх і витягти значення року.

Якщо ви віддаєте перевагу, ви також можете використовувати 5-значний «серійний» номер Excel, а не посилання на клітинку.

Наведений вище приклад показує це за допомогою формули =YEAR(43478) із серійним номером (43478), що відповідає даті (13 січня 2019 року), яку функція YEAR може зрозуміти. З цього порядкового номера повертається рік (2019).

Значення, повернуто формулою, що містить функцію YEAR, може потім використовуватися іншою формулою. Наприклад, ви можете поєднати його з формулою ДАТИ (наприклад, =ДАТА(РІК(A2),1,11), щоб створити дійсне значення дати.

  Як поговорити з лікарем онлайн

Якщо ви хочете повторити його для кількох значень дати, ви можете використовувати маркер заповнення, щоб скопіювати формулу YEAR в додаткові клітинки.