Як використовувати функцію PV в Excel для розрахунку поточної вартості ануїтету

| | 0 Comments| 4:29 PM
Categories:

Ануїтети та довгострокові інвестиції можуть бути складними і важкими для розуміння та розрахунку. Існує багато фінансових аспектів ануїтетів, і без чіткого розуміння їх прийняття обґрунтованих рішень може стати складним. Ось де на допомогу приходить функція PV Excel.

Функція поточної вартості (PV) — це потужний інструмент у Excel, який дозволяє обчислити поточну вартість ряду майбутніх платежів. Ця функція особливо корисна під час аналізу інвестицій або прийняття фінансових рішень на основі майбутніх грошових потоків.

Давайте дослідимо функцію PV в Excel і як її можна використовувати.

Функція PV в Excel

PV є однією з фінансових функцій Excel і означає поточну вартість. Він розраховує поточну вартість інвестиції шляхом дисконтування майбутніх грошових потоків до їх поточної вартості. Формула для функції PV має такий вигляд:

 =PV(rate, nper, pmt, [fv], [type]) 

Ось що означає кожен аргумент:

  • ставка: процентна ставка за період. Ви повинні ввести це у відсотках.
  • nper: кількість платіжних періодів.
  • pmt: сума кожного платежу за період.
  • [fv] (необов’язково): майбутня вартість або бажаний залишок готівки після останнього платежу.
  • [type] (необов’язково): вказує час платежу. Використовуйте 0 для платежів наприкінці кожного періоду та 1 для платежів на початку кожного періоду.
  Як діагностувати та виправити непрацюючий порт USB

PV вважатиме, що аргументи fv і type дорівнюють нулю, якщо ви залишите їх пустими. Це ідеальний варіант для більшості сценаріїв, тому обидва поля краще залишити пустими.

Щоб забезпечити точні обчислення, усі аргументи rate, nper і pmt мають бути в одному часовому інтервалі. Наприклад, якщо ви ввели суму щомісячного платежу для pmt, то процентна ставка також має бути щомісячною, а кількість платежів також має розраховуватися в місяцях.

Як використовувати PV в Excel

Функція PV виводить суму, яка вам потрібна для придбання майбутньої вартості прямо зараз. Наприклад, скажімо, ви робите щомісячні внески в розмірі 100 доларів на ощадний рахунок із річною процентною ставкою 12%. Після трьох платіжних періодів ваш баланс становитиме $303, що є майбутньою вартістю.

  9 найкращих інструментів керування витратами на хмару у 2023 році

Поточна вартість цього ануїтету вказує, скільки вам потрібно буде інвестувати на початку, щоб накопичити ту саму суму ($303) після трьох платіжних періодів без внесення щомісячних внесків.

Давайте знайдемо відповідь на цю прикладну задачу за допомогою функції PV в Excel. Розмістіть дані в електронній таблиці, подібній до наведеної вище, і скористайтеся наведеною нижче формулою, щоб обчислити PV:

 =PV(12%/12, 3, -100) 

Оскільки значення NPER і PMT є щомісячними, формула ділить процентну ставку, щоб також перетворити її на місячні відсотки. Значення PMT у цій формулі (-100 доларів США) є від’ємним, оскільки це сума, що залишає ваші кишені щомісяця. Ви можете прочитати більше про логіку цього в нашому посібнику для функції NPER в Excel.

У цьому прикладі функція PV повертає $294 як теперішню вартість цього ануїтету. Простіше кажучи, якщо ви інвестуєте 294 долари США одразу після створення ощадного рахунку та не робите щомісячних внесків, баланс ваших заощаджень становитиме 303 долари США — те саме, що ви мали б, якби ви почали з нуля та робили щомісячні внески в розмірі 100 доларів США. .

  Як розмити фон на Zoom?

Ви можете використовувати функцію FV, щоб побачити майбутню вартість ануїтету, щоб перевірити це додатково.

Отримайте фінансову ясність за допомогою функції PV Excel

Функція PV в Excel є цінним інструментом для розуміння та розрахунку поточної вартості майбутніх платежів. Дисконтуючи майбутні грошові потоки до їх поточної вартості, PV може допомогти вам зробити обґрунтований вибір щодо інвестицій і фінансового планування.

З функцією PV Excel у вас під рукою, ви можете впевнено орієнтуватися у світі ануїтетів і довгострокових інвестицій, легко приймаючи обґрунтовані фінансові рішення.