Як використовувати функцію MROUND в Excel

| | 0 Comments| 7:40 AM
Categories:

Excel — це потужний набір функцій і формул, кожна з яких служить певній меті, щоб допомогти вам ефективно виконувати складні завдання. Серед цих функцій MROUND виділяється як цінний інструмент для досягнення точності в обчисленнях. Давайте розглянемо, як використовувати функцію MROUND в Excel, і розглянемо кілька практичних прикладів.

Що таке функція MROUND в Excel?

Функція MROUND в Excel використовується для округлення чисел до найближчого кратного вказаного значення. Його синтаксис простий:

 =MROUND(number, multiple) 

Де:

  • число — це значення, яке потрібно округлити до найближчого кратного.
  • кратне — кратне, до якого потрібно округлити число.

Приклади використання функції MROUND Excel

Давайте подивимося на функцію MROUND у дії, щоб продемонструвати, як її можна використовувати в Excel.

1. Округлення до найближчого цілого числа

Припустімо, у вас є список тестових результатів студентів із десятковими значеннями, і ви хочете округлити кожен бал до найближчого цілого числа. Ви можете скористатися функцією MROUND, щоб швидко досягти цього:

 =MROUND(A2, 1) 

Ця формула видалить десяткову частину числа в A2 і округлить її до найближчого цілого.

  Як грати в ігри Wii U на комп’ютері за допомогою Cemu

2. Округлення до найближчого кратного

Припустімо, у вас є список цін у стовпці А, і ви хочете округлити кожну ціну до найближчого кратного 5 дол. Наведена нижче формула MROUND досягає цього:

 =MROUND(A2, 5) 

Це округлить значення в клітинці A2 до найближчого кратного 5. Ви можете застосувати формулу до інших клітинок у стовпці B за допомогою цих трюків автозаповнення Excel.

3. Значення часу округлення

Для наборів даних, що містять час, округлення їх до найближчого 15-хвилинного блоку можна досягти за допомогою:

 =MROUND(A2, "0:15") 

Тут «0:15» — це кратне значення, до якого потрібно округлити значення часу. У цьому випадку 0:15 означає 15 хвилин, що означає, що ви бажаєте округлити час до найближчого 15-хвилинного кроку або інтервалу.

  9 найкращих конвертерів MP4 у GIF

4. Округлення від’ємних чисел

Функція MROUND також може обробляти від’ємні числа. Щоб округлити від’ємне число до найближчого кратного, використовуйте від’ємне значення для аргументу кратного. Ось приклад:

 =MROUND(A2, -2) 

Це округлить від’ємне число в клітинці A2 до найближчого кратного -2.

Як використовувати MROUND з іншими функціями Excel

Функції Excel демонструють свою справжню потужність у поєднанні з іншими функціями, і MROUND не є винятком. Ось декілька прикладів використання MROUND з іншими функціями:

1. Використання MROUND із SUM

Припустімо, у стовпці A є список сум покупок, і ви хочете обчислити суму цих сум, округлену до найближчих 100 доларів США. Для цього можна використовувати функцію SUM Excel із MROUND:

 =MROUND(SUM(A2:A7),100) 

Це обчислює суму діапазону значень, а потім округлює результат до найближчого кратного 100.

2. Використання MROUND з IF

Припустімо, у вас є список екзаменаційних балів у стовпці A, і ви хочете округлити бали, що перевищують або дорівнюють 60, до найближчих 10. Ви можете використовувати функцію ЯКЩО з MROUND таким чином:

 =IF(A2 >= 60, MROUND(A2, 10), A2) 

Ця формула перевіряє, чи оцінка в клітинці A2 більша або дорівнює 60. Якщо так, вона округлює оцінку до найближчого кратного 10 за допомогою MROUND; інакше рахунок залишатиметься незмінним.

  Де дивитися Знахідки, де можна легально дивитися фільми та телешоу [Web]

Поєднуючи MROUND з іншими функціями, ви можете адаптувати свої розрахунки відповідно до конкретних вимог, забезпечуючи точність результатів.

Отримайте точні обчислення за допомогою функції MROUND Excel

MROUND — важливий гвинтик в арсеналі Excel для округлення чисел до певних кратних. Незалежно від того, чи працюєте ви з фінансовими даними, вимірюваннями чи будь-якою іншою цифровою інформацією, функція MROUND спрощує процес, економить час і мінімізує помилки.

Розуміючи синтаксис функції та приклади, наведені в цій статті, ви можете ефективно включити функцію MROUND у свої електронні таблиці Excel.