Як використовувати функцію MATCH в Excel

Коли йдеться про аналіз даних у Excel, важлива здатність знаходити конкретні дані в діапазоні. У той час як Excel пропонує різні функції та функції для пошуку та вилучення інформації з набору даних, функція MATCH забезпечує гнучке та ефективне рішення.

У цій статті ми розглянемо синтаксис, програми та приклади використання функції MATCH в Excel.

Що таке функція MATCH в Excel?

Функція MATCH в Excel дозволяє шукати конкретне значення в діапазоні та повертає відносну позицію в цьому діапазоні. Потім ви можете використовувати цю позицію для отримання відповідних даних із набору даних.

Синтаксис функції MATCH такий:

 =MATCH(lookup_value, lookup_array, [match_type]) 

Де:

 • lookup_value: це значення, яке ви хочете знайти в lookup_array.
 • lookup_array: це діапазон комірок, де ви хочете шукати lookup_value.
 • match_type (необов’язковий): цей аргумент визначає тип відповідності, який ви хочете виконати. Є три варіанти:
 • 0 (або опущено): знаходить перше входження значення, яке точно дорівнює шуканому_значенню. Lookup_array може бути в будь-якому порядку.
 • 1: знаходить найбільше значення, яке менше або дорівнює lookup_value, припускаючи, що lookup_array відсортовано в порядку зростання.
 • -1: знаходить найменше значення, яке більше або дорівнює lookup_value, припускаючи, що lookup_array відсортовано в порядку спадання.
 • Як використовувати функцію MATCH в Excel

  Давайте розглянемо кілька практичних прикладів, щоб зрозуміти, як використовувати функцію MATCH Excel:

  Пошук точної відповідності

  Припустімо, у вас є список оцінок студентів на робочому аркуші, і ви хочете знайти позицію оцінки Алекса (88). Для цього можна використовувати функцію MATCH із match_type 0 (точна відповідність). Ось формула, яку ви б використали:

   =MATCH(88, B1:B7, 0) 

  Ця формула шукатиме значення 88 у діапазоні B1:B7 і повертатиме його відносну позицію. Результатом буде 5, що вказує на те, що оцінка Алекса є п’ятою в списку іспитових балів.

  Пошук найбільшої відповідності у відсортованих даних

  Припустімо, у вас є список температур і відповідних їм висот, відсортованих у порядку зростання висот. Ви хочете знайти у списку висоту, яка найближче відповідає 1800. Ось формула, яку ви будете використовувати:

   =MATCH(1800, B1:B7, 1) 

  Функція шукатиме значення 1800 у діапазоні B1:B7 (стовпець висоти) і повертатиме позицію найближчого значення, яке менше або дорівнює 1800. У цьому випадку найближча висота, менша або дорівнює 1800, є 1500 (у клітинці B3), тому формула поверне 3.

  Обробка помилок за допомогою MATCH

  Під час використання функції MATCH ви можете зіткнутися з певними помилками. Наприклад, якщо lookup_value не знайдено в lookup_array, функція MATCH поверне помилку #N/A.

  Щоб упоратися з цим, ви можете використовувати функцію IFERROR або ISERROR, щоб надати більш зручне повідомлення. Ось приклад:

   =IFERROR(MATCH("Chicago", A2:A8, 0), "City not found") 

  Оскільки Чикаго не знайдено в діапазоні, Excel відобразить Місто не знайдено замість значення помилки.

  Використання MATCH з іншими функціями Excel

  Функція MATCH стає ще потужнішою в поєднанні з іншими функціями, такими як VLOOKUP, INDEX і функція OFFSET, для виконання розширених завдань пошуку та отримання даних.

  Використання VLOOKUP із функцією MATCH

  Припустимо, у нас є таблиця зі стовпцями: ID, Product, Category і Price. Ми використаємо VLOOKUP і MATCH, щоб знайти відповідний продукт і ціну для ідентифікатора в клітинці A4. Щоб отримати продукт, використовуйте таку формулу:

   =VLOOKUP(A4,A2:D7, MATCH("Product", A1:D1,0), FALSE) 

  Щоб отримати ціну:

   =VLOOKUP(A4,A2:D7, MATCH("Price", A1:D1,0), FALSE) 

  У цьому прикладі функція VLOOKUP використовуватиме значення в клітинці A4 (яке є ідентифікатором) для пошуку відповідного рядка в діапазоні A2:D7.

  Знайшовши рядок, він використовуватиме номер стовпця, який повертає MATCH, щоб отримати значення продукту та ціни.

  Освоєння пошуку даних за допомогою функції MATCH Excel

  Функція MATCH є важливим інструментом у Excel для пошуку певних даних у межах діапазону, і її універсальність робить її цінною для різноманітних розширених завдань пошуку даних. Розуміючи його синтаксис і різні типи збігів, ви можете ефективно переміщатися між своїми даними, знаходячи точні чи приблизні збіги, якщо потрібно.

  Поєднуючи MATCH з іншими функціями, такими як VLOOKUP і IFERROR, ви можете створювати розширені формули пошуку для обробки різних сценаріїв і ефективної роботи з великими наборами даних.