techukraine.net techukraine.net Як використовувати функцію MATCH в Excel

Як використовувати функцію MATCH в Excel

Categories:

Коли йдеться про аналіз даних у Excel, важлива здатність знаходити конкретні дані в діапазоні. У той час як Excel пропонує різні функції та функції для пошуку та вилучення інформації з набору даних, функція MATCH забезпечує гнучке та ефективне рішення.

У цій статті ми розглянемо синтаксис, програми та приклади використання функції MATCH в Excel.

Що таке функція MATCH в Excel?

Функція MATCH в Excel дозволяє шукати конкретне значення в діапазоні та повертає відносну позицію в цьому діапазоні. Потім ви можете використовувати цю позицію для отримання відповідних даних із набору даних.

Синтаксис функції MATCH такий:

 =MATCH(lookup_value, lookup_array, [match_type]) 

Де:

 • lookup_value: це значення, яке ви хочете знайти в lookup_array.
 • lookup_array: це діапазон комірок, де ви хочете шукати lookup_value.
 • match_type (необов’язковий): цей аргумент визначає тип відповідності, який ви хочете виконати. Є три варіанти:
 • 0 (або опущено): знаходить перше входження значення, яке точно дорівнює шуканому_значенню. Lookup_array може бути в будь-якому порядку.
 • 1: знаходить найбільше значення, яке менше або дорівнює lookup_value, припускаючи, що lookup_array відсортовано в порядку зростання.
 • -1: знаходить найменше значення, яке більше або дорівнює lookup_value, припускаючи, що lookup_array відсортовано в порядку спадання.
 •   Як виглядає Nginx Plus?

  Як використовувати функцію MATCH в Excel

  Давайте розглянемо кілька практичних прикладів, щоб зрозуміти, як використовувати функцію MATCH Excel:

  Пошук точної відповідності

  Припустімо, у вас є список оцінок студентів на робочому аркуші, і ви хочете знайти позицію оцінки Алекса (88). Для цього можна використовувати функцію MATCH із match_type 0 (точна відповідність). Ось формула, яку ви б використали:

   =MATCH(88, B1:B7, 0) 

  Ця формула шукатиме значення 88 у діапазоні B1:B7 і повертатиме його відносну позицію. Результатом буде 5, що вказує на те, що оцінка Алекса є п’ятою в списку іспитових балів.

  Пошук найбільшої відповідності у відсортованих даних

  Припустімо, у вас є список температур і відповідних їм висот, відсортованих у порядку зростання висот. Ви хочете знайти у списку висоту, яка найближче відповідає 1800. Ось формула, яку ви будете використовувати:

   =MATCH(1800, B1:B7, 1) 

  Функція шукатиме значення 1800 у діапазоні B1:B7 (стовпець висоти) і повертатиме позицію найближчого значення, яке менше або дорівнює 1800. У цьому випадку найближча висота, менша або дорівнює 1800, є 1500 (у клітинці B3), тому формула поверне 3.

    Чи є Raft на Xbox?

  Обробка помилок за допомогою MATCH

  Під час використання функції MATCH ви можете зіткнутися з певними помилками. Наприклад, якщо lookup_value не знайдено в lookup_array, функція MATCH поверне помилку #N/A.

  Щоб упоратися з цим, ви можете використовувати функцію IFERROR або ISERROR, щоб надати більш зручне повідомлення. Ось приклад:

   =IFERROR(MATCH("Chicago", A2:A8, 0), "City not found") 

  Оскільки Чикаго не знайдено в діапазоні, Excel відобразить Місто не знайдено замість значення помилки.

  Використання MATCH з іншими функціями Excel

  Функція MATCH стає ще потужнішою в поєднанні з іншими функціями, такими як VLOOKUP, INDEX і функція OFFSET, для виконання розширених завдань пошуку та отримання даних.

  Використання VLOOKUP із функцією MATCH

  Припустимо, у нас є таблиця зі стовпцями: ID, Product, Category і Price. Ми використаємо VLOOKUP і MATCH, щоб знайти відповідний продукт і ціну для ідентифікатора в клітинці A4. Щоб отримати продукт, використовуйте таку формулу:

   =VLOOKUP(A4,A2:D7, MATCH("Product", A1:D1,0), FALSE) 

  Щоб отримати ціну:

   =VLOOKUP(A4,A2:D7, MATCH("Price", A1:D1,0), FALSE) 

  У цьому прикладі функція VLOOKUP використовуватиме значення в клітинці A4 (яке є ідентифікатором) для пошуку відповідного рядка в діапазоні A2:D7.

    Чи може Geek Squad відремонтувати вашу PS4?

  Знайшовши рядок, він використовуватиме номер стовпця, який повертає MATCH, щоб отримати значення продукту та ціни.

  Освоєння пошуку даних за допомогою функції MATCH Excel

  Функція MATCH є важливим інструментом у Excel для пошуку певних даних у межах діапазону, і її універсальність робить її цінною для різноманітних розширених завдань пошуку даних. Розуміючи його синтаксис і різні типи збігів, ви можете ефективно переміщатися між своїми даними, знаходячи точні чи приблизні збіги, якщо потрібно.

  Поєднуючи MATCH з іншими функціями, такими як VLOOKUP і IFERROR, ви можете створювати розширені формули пошуку для обробки різних сценаріїв і ефективної роботи з великими наборами даних.