Як використовувати функцію INDIRECT в Excel

Excel надає різні функції, які допоможуть вам ефективно виконувати завдання аналізу. Однією з гнучких функцій є функція INDIRECT, яка дозволяє посилатися на комірки на основі змінних критеріїв, що робить ваші електронні таблиці більш універсальними.

У цьому посібнику ви ознайомитеся з функцією INDIRECT, її визначенням і ефективним використанням функції в електронних таблицях.

Що таке функція INDIRECT в Excel?

Функція INDIRECT в Excel використовується для опосередкованого посилання на клітинки, діапазони або іменовані діапазони за допомогою текстового рядка як посилання. На відміну від інших функцій, які потребують прямих посилань на клітинки, функція INDIRECT дозволяє створювати посилання на основі вмісту клітинок.

Функція INDIRECT в Excel має простий синтаксис:

 =INDIRECT(ref_text, [A1]) 

Де:

  • ref_text: це обов’язковий аргумент і представляє текстовий рядок, який містить дійсне посилання на клітинку. Це може бути посилання на клітинку (наприклад, A1), іменований діапазон (наприклад, Prices) або текстовий рядок, узятий у лапки (наприклад, Sheet1!A2).
  • [A1]: це необов’язковий аргумент, який визначає, який стиль посилання має бути A1 (TRUE) чи R1C1 (FALSE). За замовчуванням встановлено значення TRUE.

Як використовувати функцію INDIRECT в Excel

Ось кілька прикладів використання функції INDIRECT в Excel:

1. Отримання значень на основі посилання на клітинку

Ви можете використовувати INDIRECT із функцією MATCH у Excel, щоб отримати значення з діапазону на основі посилання на клітинку. Ось приклад:

Припустімо, у вас є список товарів у стовпці A (A2:A8) і їхні відповідні ціни в стовпці B (B2:B8). У комірці D2 у вас є назва товару, ціну якого ви хочете отримати, скажімо, яблука.

Щоб отримати ціну на товар «Яблука» за допомогою функції INDIRECT у поєднанні з функцією MATCH, ви можете використовувати таку формулу:

 =INDIRECT("B" & MATCH(D2, A2:A8, 0)) 

У цій формулі:

  • MATCH(D2, A2:A8, 0) знаходить номер рядка в списку, де розташовано яблука.
  • «B» & MATCH(D2, A2:A8, 0) поєднує «B» із номером рядка, щоб створити посилання «B5» (припускаючи, що «Яблука» знаходиться в клітинці A5).
  • Нарешті, INDIRECT(“B5”) отримує значення з клітинки B5, яке є ціною яблук.

2. Обчислення суми діапазону клітинок

Припустімо, у вас є аркуш із різними значеннями в комірках від A1 до A7. Ви можете обчислити суму діапазону за допомогою функції INDIRECT. Ось формула, яку ви використовуватимете:

 =SUM(INDIRECT("A1:A7")) 

Ця формула використовує функцію INDIRECT для посилання на діапазон (A1:A7), а потім використовує функцію SUM для обчислення суми значень у цьому діапазоні.

3. Посилання на іменовані діапазони

Якщо ви визначили іменований діапазон, ви можете використовувати функцію INDIRECT для посилання та виконання обчислень у діапазоні.

Припустімо, у вас є набір даних, що містить показники продажів за різні місяці. Ми використаємо функцію INDIRECT, щоб отримати середні продажі за кожен тиждень місяця.

 =AVERAGE(INDIRECT(F2)) 

Ця формула посилається на іменований діапазон, указаний у клітинці F2 (наприклад, Тиждень1, яка посилається на клітинки B2:B6), і обчислює середнє значення в цьому діапазоні.

4. Посилання на клітинки з іншого аркуша

Припустімо, у вас є книга з двома аркушами: CityData та Report. Аркуш CityData містить інформацію про різні міста. На аркуші звіту ви хочете створити зведення, яке посилатиметься на дані з аркуша CityData, як-от населення Кіншаси.

Введіть таку формулу в будь-яку комірку на аркуші звіту:

 =INDIRECT("CityData!C6") 

Ця формула відображатиме населення Кіншаси з клітинки C6 аркуша CityData. Ви також можете налаштувати посилання на клітинки у функції INDIRECT, щоб отримати дані з аркуша CityData для різних міст або типів інформації.

Гнучке посилання на дані за допомогою функції INDIRECT Excel

Функція INDIRECT в Excel — це універсальний інструмент, який дозволяє створювати динамічні та гнучкі посилання в електронних таблицях. Розуміючи його синтаксис і програми, ви можете максимізувати його та покращити свої навички обробки та аналізу даних. Незалежно від того, чи працюєте ви над складними звітами чи консолідованими даними, функція INDIRECT є ключовим ресурсом у вашому арсеналі Excel.