Як використовувати функцію маяка Strava, щоб повідомити своє місцезнаходження під час тренування

Ви збираєтеся в одиночний похід або на велосипеді і не хочете, щоб ваші близькі переживали за вас. За допомогою функції Strava Beacon ви можете ділитися своїм поточним місцезнаходженням зі своїми екстреними контактами.

Чи доступний Beacon у безкоштовному плані Strava?

Одним словом так. Вам не потрібно платити за Strava Premium, щоб використовувати функцію Beacon, якщо ви використовуєте Strava на своєму телефоні.

Однак, якщо ви хочете залишити телефон вдома та підключити носійний пристрій, вам доведеться заплатити за план Premium. За словами Stravaфункція Beacon підтримується на годинниках Apple, пристроях Wear OS і будь-яких пристроях Garmin, які підтримують Live Track.

Однак вашим екстреним контактам не потрібна підписка Strava, щоб отримати доступ до вашого поточного місцезнаходження. Вони можуть робити це за допомогою будь-якого браузера, якщо вони мають стабільне підключення до Інтернету.

Звичайно, ви можете поділитися своїм поточним місцезнаходженням у WhatsApp чи іншій програмі, але наявність двох програм, які мають доступ до геоданих вашого пристрою одночасно, може розряджати акумулятор. Можливо, ви захочете уникнути цього ризику під час самостійної подорожі.

Як працює функція маяка Strava

По-перше, ви повинні налаштувати Strava Beacon, щоб переконатися, що все працює, перш ніж вирушити у свою пригоду. Ви не можете ввімкнути Beacon на Strava для Інтернету. Натомість вам доведеться використовувати мобільний додаток Strava.

Завантажити: Strava для Android | iOS (Доступні безкоштовні покупки через додаток)

Після запуску програми торкніться значка налаштувань у верхньому правому куті та перейдіть до Beacon. Там увімкніть перемикач поруч із Beacon For Mobile.

Крім того, ви можете скористатися опцією Beacon For Devices, якщо ви підключили сумісний носимий пристрій до свого облікового запису Strava.

Потім натисніть кнопку «Додати контакти безпеки», щоб додати людей, з якими ви хочете поділитися своїм місцезнаходженням. Ви можете додати до трьох контактів. Ми рекомендуємо вам змінити їхні номери та додати міжнародний код, щоб переконатися, що текстове повідомлення буде доставлено.

Якщо ви хочете замінити один із екстрених контактів, торкніться Редагувати безпечні контакти та натисніть значок X поруч із контактом, який потрібно замінити. Крім того, ви можете натиснути на контакт, який хочете видалити, і підтвердити дію, вибравши OK.

Ви навіть можете відредагувати повідомлення, яке Strava надішле екстреним контактам. Ви можете замінити текст за замовчуванням більш релевантною інформацією, як-от орієнтовний час прибуття, чи будуть якісь зони без сигналу тощо.

Завершивши налаштування маяка, натисніть «Зберегти» у верхньому правому куті.

Як поділитися своїм поточним місцезнаходженням на Strava

Навіть якщо ви додали екстрені контакти, це не означає, що вони отримуватимуть текстове повідомлення кожного разу, коли ви відкриваєте Strava або починаєте записувати дію.

Після того, як ви натиснете «Запис» на початку нової дії Strava, програма відобразить кнопку «Надіслати текст маяка». Якщо ви почнете запис без надсилання тексту, Strava покаже спливаюче вікно із запитом, чи хочете ви поділитися своїм місцезнаходженням.

Крім того, ви можете надіслати своє місцезнаходження будь-коли під час своєї діяльності, торкнувшись піктограми маяка. Там виберіть «Надіслати текст» або «Налаштування маяка», якщо ви хочете замінити один із екстрених контактів або відредагувати повідомлення.

Коли ви надішлете текст, ваші контакти отримають посилання, за яким вони зможуть переглянути ваше місцезнаходження. Ми рекомендуємо вам повідомити їх про отримання тексту та навіть перевірити, чи маяк Strava працює належним чином. Таким чином вони дізнаються, що це текстове повідомлення від вас, а не SMS-шахрайство.

Вам потрібне активне підключення до Інтернету для Strava Beacon?

Оскільки Strava має передавати ваше місцезнаходження в режимі реального часу, вам потрібне надійне підключення до Інтернету на вашому телефоні. Якщо ви входите в зону без сигналу, ваші екстрені контакти продовжуватимуть бачити останню позицію, яку Strava успішно передала.

Щойно ви досягнете зони з мобільним зв’язком, Strava оновить ваше місцезнаходження.

Навіть якщо жоден із ваших друзів не хоче приєднатися до вас, це не означає, що ви не повинні піти на цю пробіжку, прогулянку чи похід. Але функція Strava Beacon означає, що ви можете принаймні повідомляти комусь, де ви знаходитесь.